Направа на инкубатор от стар хладилник.

• K
    В момента разполагам само със стар хладилник.Всяка подробност от хора който са се занимавали с това ще бъде от полза за много хора.Всичко, като намиране на частите,цена-качество и техния монтаж с тънкостите по свързването на терморелето,вентилатора и моторчето за накланянето на тавата с яйцата ще е в помощ.
  • I
    Parvo dase prestavqm georgi na 19 ot varna mnogo mechtaq dasi napravq inkobator ot star xladilnik molqse na tezi koito veche si napravixa podoben i ostanaxa dovolni dami pomognat i as dasi napravq ako nqkoi ima meko sarce dami pomogne moje dase svarje s men po fezbyk plezlio blagodarqvi predvaritelno Ако не си си направил инкубатор мога да ти изпратя подробно как аз си направих такъв преди около месец. Направих тестово люпене на пъдпъдъци от 24 яйца 21 пъдпъдъка 2 неоплодени и 1 загинал зародиш около средата на инкубацията. Skype: ivanov_kdn; e-mail: [email protected]
  • V
    Parvo dase prestavqm georgi na 19 ot varna mnogo mechtaq dasi napravq inkobator ot star xladilnik molqse na tezi koito veche si napravixa podoben i ostanaxa dovolni dami pomognat i as dasi napravq ako nqkoi ima meko sarce dami pomogne moje dase svarje s men po fezbyk plezlio blagodarqvi predvaritelno
  • K
    Колежке, аи първо прочети за какво е темата и след това си набутвай тъпите румънски инкубатори в моята тема.
  • G
    Продаваме чисто нови инкубатори тип люлка. Вариант 1: за 41 яйца - Цена:115лв/бр Вариант 2: за 82 яйца - Цена:159лв/бр Вариант 3- автоматичен : за 41 яйца - Цена:216 лв/бр Автоматичният инкубатор сам обръща яйцата 6 пъти за 24 часа ПРИСТАВКИ ЗА ПЪДПЪДЪЦИ - 14 ЛВ / БР ЗА 74БР ЯЙЦА Въртенето става за секунди с помощта на ключ, с който се завъртат едновременно всички гнезда. Температурата във вътрешността на инкубатора е между 37,7-38 градуса (дигитален термометър). Подробни инструкции за работа. Електрически нагревател с термореле – Въртене на яйцата: полуавтоматично – три пъти на ден (ляво-дясно) – Процент на излюпяемост: минимум 85 % (ако са спазени изискванията за подбор и съхранение на яйцата). Компактни леки и удобни за домашна употреба ! ГАРАНЦИЯ - 2 ГОД. ДОСТАВКА С КУРИЕР ЗА ЦЯЛАТА СТРАНА !
  • G
    Shte izleze li neshto ot tozi domashen inkubator spored vas momcheta?- Izolirana kutiq okolo 15 na 15 sm dve qica vytre i shishe 500 ml s voda v koeto ima nagrevatel 25W zatvorena e kutiqta s dupchica 2 na 2 sm za vzimane na vyzduh??? Blagodarq predvaritelno! I zabravih da kaja voda ne sam slojil za vlaga zashtoto ot shisheto se otpuska dostatychno spored men! ))
  • D
    здр.колеги и аз имам интерес да си напрявя от хладилник инкубатор но се чудя с колко вентилатора да е 2или1 иначе имам руски оригинален които ги варти автоматично някои ако може да ми помогне ще му бъде благодарен за някоя снимка
  • D
    здр.колеги и аз имам интерес да си напрявя от хладилник инкубатор но се чудя с колко вентилатора да е 2или1 иначе имам руски оригинален които ги варти автоматично някои ако може да ми помогне ще му бъде благодарен за някоя снимка
  • K
    Стояне,благодаря.Малко късно видях написаното.От 2 дни от руския ми инкубатор се люпят пилета,при положение че почти сигурен бях че нищо няма да излезе.Много не му треперех,на два -три пъти го забравях отворен за по 30-40 минути вместо за десетина.Тока спира два пъти за по един час,но днес е 21 ден а вече има 11 излюпени.Подържах 38-38.5 температура като на края я намалих на 37.5-37.8 по съвет на запознат с нещата познат.Нищо страшно няма.Последните дни влагата я подържам с една пръскачка от 2 литра като 2-3 пъти на ден отварям и обилно пръскам навсякаде по стените и даже по яйцата.Иначе от началото заводските съдове за вода си ги допълвах през 4-5 дни.Бях го оставил да ги върти постоянно яйцата въпреки че доста познати изразиха мнение че не е добре за яйцата постоянно да се премятат.Моторчето е свързано с терморелето така че щом се включи да грее и почва да ги движи.През 6-7 минути за по 30-40 секунди.Инкубатора е Наседка-1.От начало като прочетох в нета какво има написано за инкубацията се бях доста гипсирал и почти бях на път да се откажа но вече бях купил инкубатора.Сега вече мога да кажа че няма нищо сложно--щом аз го мога и кокошките го могат,значи всеки ще се справи.
  • I
    75-80% люпимост е много добро постижение!
  • S
    Аз си направих такъв инкубатор от стар хладилник и съм много доволен. Частите ми излязоха около 100 лв. Капацитетът му е 200 яйца, а успеха ми е около 75-80 процента. Важното е да си намериш терморегулатора, останалото е въпрос на време за да го сглобиш. Ако искаш помощ - пиши
    • К
      Имам желание да си направя но и имам нужда от помощ ще съм благодарен ако ми помогнеш да ми обясниш как да си го направая
  • I
    Какви кокошки отглеждаш, порода или дворни?
  • E
    Аз се занимавам с отглеждане на кокошки ама любителски , не е промишлено. Защото 50-60 броя си е аматьорщина. Ако си намериш заводски инкубатор - най-добре.
  • E
    Аз се занимавам с отглеждане на кокошки ама любителски , не е промишлено. Защото 50-60 броя си е аматьорщина. Ако си намериш заводски инкубатор - най-добре.
  • I
    Аз не знам какви са цените на новите, но ако не е голяма разликата е по-добре да си купиш нов. Тука са писали, че освен температура и вентилация има и влажност, оросяване и т.н. Не съм се интересумал от люпене на кокоши яйца, но преди около месец събирах информация за люпенето на пачи и гъши яйца и ми се видя доста сложно. Яйцата се обръщат на определено време, през някакви периоди се оросяват, други неща, дето ако не ти е добър инкубатора трябва да ги вършиш на ръка.
  • S
    Продаваме готов: пълен автомат, обръща яйцата, налива вода сам за да достигне нужната влага има и аларма при превишаване на температурата, автоматична вентилационна система за вкарване на чист въздух в инкубатора и други. Ако се интересуваш пиши

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Изисквания за отваряне на ферма за Пъдпъдъчи яйца

Здравейте,разполагам с една сграда която мога да стегна и да превърна в ферма за пъдпъдъци...

81 0

Помощ за болен пъдпъдък

Здравейте! Моля, ако някой разбира от лечение на болни пъдпъдъци да ми пише. Имаме един б...

52 0

Инвестиция в птицеферма

Екатерина: Не е от най-добрите инвестиции;)

235 1

Болна кокошка

Здравейте! Имам следният проблем - отглеждам 4 кокошки, колкото за домашна консумация, хра...

336 0

В Ферма за гъски 500кв.м-колко птици мога да се гледат?

вячеслав: 1м2 на една гъска от 4 месяца за родителите . а за малките . до 4 месяца може 0...

382 2