Проблем с дисковата ми брана

• S
    kolegi imam problem kogato pusna diskovata brana v kabotno polujenie zadniq krai na branata zapo4va da ne vle4e na dqsno branata e perla 3.20 ot kakvo e tova [:slap:]
  • K
    Неправилно настроената дискова брана дърпа настрана. Най-честата грешка- теглича не е изнесен хоризонтално, успоредно на повърхността на полетата. В такъв случай първия ред дискове се вдълбочават повече, отколкото следващия, и по този начин, страничното усилие на първия ред надвишава странично усилие на втория, съответно те не се компенсират и машината отива настрана.
  • trqbwa da e na plawa6to no wsi4ko zawisi ot uslowiqta. spored men po dobre promeni ugula i ako ne stawa dobre mahaj diskowe
  • еми то тва е занаята [:slap:] (да му е....ба и занаята де) да усетиш колко да я забиеш та нито да се вдига нито да тежи на трактора [:namigvane:] па ако ти се занимава с работа намали си хода на цилиндъра и си пускай на плаващо
  • попринцип съм нов в занаята и затова питам.но небили трябвало да се кара на плаващи както всеки инвентар понеже ако не е на плаващи принеравност гумите като повдигнат браната и задната секция се повдига за няколко метра и след това пак се забива.и така си я карам
  • абе не се ли научихте че дисковането е най-тежката процедура в земеделието като ти тегне браната на трактора не я забивай толкова нема да я караш на плаващо [:namigvane:] ти кво искаш с 1 болгар и брана да ореш 2,80 широко [:slap:] по-плитко карай ако трябва 3 пъти го мини и така [:namigvane:]
  • и аз така мисля че ако беше с двойно нямаше да има броблем,на не е и в тази насока си търся преден мост с задвижване но много пари.почти като цял трактор
  • D
    Колега ,само не я забивай яко, тогава ще може да я тегли трактора,но ако трактора е с двойно предаване нямаш проблем.
  • D
    Колега ,само не я забивай яко, тогава ще може да я тегли трактора,но ако трактора е с двойно предаване нямаш проблем.
  • [:slap:] Абе народее--научете се малко на Българси да пишете и говорите.Какви са тези--батерий и чиний--казва се секция и диск.Ебахти земеделците каде сте.Тракторите ви сигурно са --Космически кораби или совалки [:slap:]
  • nqma ama trqbva da mahne6 i ot 4etirite batarei po edin
  • на най малкия ъгъл е.и аз мисля да махна по един диск от всякаде.но дали ше развали работата на браната
  • I
    Дане я карай на най големия ъгъл на дисковете?
  • според мен му е точно моят булгар го карах с 3 метра вярно малко бавно. то зависи и от ъгала на батареите , колкото е по голям повече пръс вади но повече тормози трактора, апък ако ти е чак толкова тежка махни по една крайна чиния
  • колеги за да не отварям нова тема ще питам нещо в тази.става въпрос за подобна брана самоче 2,80м.въпроса ми е голяма ли е според вас за тк80 щото моя вижда голям зор. по бързо от 5-та работна не може.а на плаващи направо спира.ще съм благодарен на точни отговори
  • I
    И това е решение

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Скорости на мотофреза

Lupo93: На първа фрезоваш, на втора транспорт с ремарке

66 1

Мнения, за мотофреза Belini B-115

Здравейте колеги, Харесал съм, мотофреза Белини модел B-115. За първи път ще закупувам...

159 0

Колеги, как да нстроя руски плетен плуг 4×25?

solun: Здравей. Първото нещо, което се прави е оглед на самия плуг - трупиците да са разположени...

222 2

Запитване за мотофреза

Драгомир: Колега за каква машина става въпрос. Един приятел от Румъния преди 3 години ми прати фреза...

213 1

Мнения за мотофреза Gardenia GD 17-M-MEGA с ремарке

Мишо: Препоръчвам ти мотофреза с марка RURIS или DAC. Двигателите работят много по-добре от тези...

1948 1