Проблем с дисковата ми брана

• S
    kolegi imam problem kogato pusna diskovata brana v kabotno polujenie zadniq krai na branata zapo4va da ne vle4e na dqsno branata e perla 3.20 ot kakvo e tova [:slap:]
  • A
    абе момче звънни до нова загора и ще ти кажат [:slap:] [:slap:] [:slap:] [:slap:]
  • N
    Да провисват верно е.Но ако не провисват немогат да копират добре.
  • Do niki70,ima6 li problem s krilata,za6toto pri nas krilata provisvat i se edin vid rovqt
  • това за пружината може-би е вярно, че е по-добре да сложиш ресьор, но в никакъв случай не вярвам, че с ресьора ще регулираш натиска на секциите, т.к. той е основно за транспорт ( не че няма да натиска, но не е му работата, да не говорим, че се и чупи). Ако не те мързи пак те съветвам - премести 1 лагерно тяло на 1 задна батерия с една стъпка към центъра на браната и така ще можеш да изместиш цялата задна секция (без гредата) 20 см наляво или надясно (зависи как си преместил буксата). Ако завъртането се увеличи значи местиш лагерното тяло на другата задна батерия към центъра, а предното разместване си го връщаш в начално положение. След това си догоди ъглите на секциите както ти трябват. Няма как да не се оправи.
  • N
    Знам че има стопори имам 6 метрова такава новозагорска .
  • kolega ima 6ponki fabri4no ne moje da se razmestqt ramata
  • N
    Сега като позагледах снимката ами те и двете ти секции не са по средата на основната рама.
  • exeee tk-80 da darpa sarceto na sedmicata [:slap:] ta to na vseki Bulgar mu isklu4at 99%-ot skorostite
  • абе проблема е че предната батарея е с по голям ъгъл от задната. или май като гледам на снимката предната има повече дискове от задната апък теглича не трябва да се мести трябва да не е е в центъра
  • Недей бута нищо друго по браната.Направи това което ти казах ресор и си решаваш проблема.Успех
  • kolega moje i da si prav kato diskuvah kam 200 dk i predniq darja4 na projinata se izkrivi a tegloto i e 1800kg imam qki traktori nqma kahar ot proizvoditela me posavetvaha da smenq vatre6nata greda
  • Производителите на такъв вид брани се изхитриха.Махаш тия пружини отпред на теглич/рамка и си майсториш ресор с прът към колелетата,виж стари модели поповски брани.Всичките ти проблеми идват точно от тия малки пружини.Помисли за векторните сили които действат по време на работа.Пружините нямат тая сила да повдигнат рамката напред/назад когато предна батерия се сабие много или обратно задна.Ресора може,Нютонова механика(лостова система).Предна и задна батерия трябва взаимно да уравнят противоположните сили които се получават по време на работа.Една икономия от страна на производителя и ти имаж главоболия,с пари купена.Ако е в гаранция накарай ги да ти я оправят,но настоявай да е ресор като старите модели.Гарантирам ти че тогава няма да имаш проблеми.
  • аз си направих същия модел,и излезе доста сполучлив.съвета ми е да намерш колега със същи модел близо до теб и да ги сравниш детайл по детайл размери,ъгли итн
  • Не съм виждал точно такава брана, но да не би да са сглобени батериите неправилно. Т.е. едното лагерно тяло да не е между първия и втория диск, а между втория и третия на едната отпред и едната отзад батерия. Това би помогнало да се разместят наляво-надясно предната и задната секция по гредите и да се уравновеси сученето.
  • колеги аз дърпам с тк 80 седмица без крила само централната ножица, махнал съм по 4 диска от всяка батерия и така пак са изравнени четирите батерий и болгарът си я дърпа обаче как оре само!Тон и двеста да се забиват на 2.40 направо е уникално

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Скорости на мотофреза

Lupo93: На първа фрезоваш, на втора транспорт с ремарке

66 1

Мнения, за мотофреза Belini B-115

Здравейте колеги, Харесал съм, мотофреза Белини модел B-115. За първи път ще закупувам...

159 0

Колеги, как да нстроя руски плетен плуг 4×25?

solun: Здравей. Първото нещо, което се прави е оглед на самия плуг - трупиците да са разположени...

222 2

Запитване за мотофреза

Драгомир: Колега за каква машина става въпрос. Един приятел от Румъния преди 3 години ми прати фреза...

213 1

Мнения за мотофреза Gardenia GD 17-M-MEGA с ремарке

Мишо: Препоръчвам ти мотофреза с марка RURIS или DAC. Двигателите работят много по-добре от тези...

1948 1