Цена лавандулово масло 2018

• S
    Здравейте колеги!Темата е направена за обмяна на информация относно цени и препарати.
  • С
    Лавандулата не е течното злато, което беше за жалост. Тази година за по-малко от 70 на кг не давам !
    • T
      Разваляйте насажденията , идва криза в търговията на масла.
    • J
      какво да развалят те сеят като изтървани ... побъркана работа ...
  • D
    Как на 35 лв .може ли такава цена,от сега тогава да изорем всички насаждения и да отглеждаме други култури вече ,то се видя накъде отиват нещата
    • J
      Какво стана с асоциацията в Добрич, тръгнахте събрания да правите без подготовка, една сурия народ ги изтървахте, безидейни и безхаберни бяхте. Вижте се отстрани една приказка полезна не излезе - само аааааа ъъъъъъъъъ и гледаме тавана... Жалко за вас.
  • с
    Догодина маслото на 35 лева щяло да се купува, колко трябва да са: култивиране, косене, транспорт и казани според вас ???
    • F
      ...безплатни!
    • К
      Несериозен отговор. култивирането трябва да е на 2 лева на декар, косене и транспорт безплатни от казана щото няма да отидеш иначе. а казана айде една стотачка за големите кубици да не е без хич. Тогава вече може и да продам на квадрати, боговци и методиевци и на 40лв на кг . Благодаря ви за вниманието.
  • з
    Здравейте колеги, защо замря групата? Дайте актуално инфо кой какво купува и на колко пари. Ясно е че 200 лв няма да има тази зима а ни чакат разходи. По-добре продадена стока отколкото в мазето!
    • J
      Продадох на 50 и съм на нула да не кажа и малко вътре - след казани, косене и т.н.... Ако и догодина е така 30см оран и приключвам.
    • з
      Защо на 50??? НА кой? реалмния паар в момента е около 60 в зависимост от качеството!
    • 0
      Кой е реалният пазар?
  • T
    Търся разсад на 3 стотинки. Контакти?
    • и
      I az tyrsq na 3 stotinki za presqvane 5000 broiki sevtopolis ili hemus
    • и
      Сега мълчат, но на пролет ще се молят да го вземем на толкова!
  • T
    ТОЗИ ВСИЧКИЯ РАЗСАД ДЕТО СЕ ПРОДАВА АКО СЕ ПРОДАДЕ НА ТЕЗИ ЦЕНИ И АКО СЕ НАСЕЕ ЩЕ ВИ ОБЯВЯ ЗА ОФИЦИАЛНО ЛУДИ ... !!! ...
    • з
      Недоговорения разсад ще остане в особено големи количества. Къде е страшното всеки да си е правил сметката, както с разсада така и с маслото. Годината е много поучителна за всички по веригата. Стига с този рев. Всички по веригата имат вина, най важното е всеки да проумее къде и как е сгрешил. Няма непродадена стока, въпрос на цена.
    • 2
      Проблем е, че зарибиха и производители в Гърция и Румъния. Сега ще им подарят останалия разсад, а той е доста, а след 2-3 години на пазара ще стане още по-тясно. Квадрати и тем подобни подлудиха хората, а сега си щракат с пръсти и купуват евтино масло и розово също и си продават навън. Нужни са много години драма , разораване , сълзи , за да се завърти пак колелото и... да се стигне до същото положение. Гледайте по няколко култури, четете, мислете, добавяйте стойност с преработки където е възможно, търсете пазари навън, но като стадо, което скача след прекупвачите ... това ви чака.
  • Ю
    Маслото лека полека се изнася. На цени по-лоши от очакваното. Явно в Бали са им светнали лампичките на нашите търговци. Да попитам има ли гарантиран сортов разсад от "Хемус" и "Юбилейна" и на каква цена? Моята Юбилейна май не е много чиста както се оказа. Как се процедира ако сорта, който ми продават, не е същия за който съм платила.
    • Д
      Ако сорта, който ти продават не е този, който си искала пиеш една студена вода и толкова. А каква мислиш, че е е разликата в цената на маслото от Хемус и Севтополис?
    • з
      Е какво очакваше да се случи там? Защо не търсите Сефтополис и Рая? Има ги в особено големи размери по разсадниците!
  • О
    Търговията ще тръгне към средата на октомври,да мине конференцията в Бали....споко....цена може и да няма хубава,но търговия ще има!
    • T
      Октомври стана - коментари няма. Методи кажи за цената на хубавия анализ - 5 лева разлика!!! Това ли ти е пазара бе "бизнесмен" ???
    • з
      Какво стана, търговците да не избягаха в това Бали? Тишина и мрак. Единственото което се чува непотвърдено е Стефан 60 лв., но на разсрочено
  • З
    Цена 115 лв. платена вчера в Добрич.
    • B
      е хайде,отпуши се значи....;}
    • Z
      Долна лъза, все още никой не купува, аз онзи ден минах през всички възмжни в Добрич, никой не че не дава тази цена, НЕ КУПУВА, ЕЙ НЕДЕЙТЕ ЛЪГА ХОРАТА ЕЙЙЙЙЙЙЙЙЙЙЙЙЙЙ!!! НЕДЕЙТЕ НАЛИВ АМАСЛО В ОГЪНЯ НА ВЕЧЕ ИЗТОРМОЗЕНИЯ ЗЕМЕДЕЛЦ С ТИЯ ЛАВАНДУЛИ
    • И
      Имам чувствато като чета, че тук пишат 2-3ма едни и същи с единствена цел манипулация на неосведомените. Не знам кой какво купува или не купува, мога само да ви кажа външната експортна цена. Тя е ясна за всички в бранша, има вече достатъчно сключени сделки. Евро 80-85 в зависимост от качество и количество. Преценявайте си вие от тук нататък какви цени могат да се търсят на вътрешния пазар.
    • N
      Поредна лъжа...............цената е в долари първо на големия пазар и е не повече от 70 засега............вярвайте си на квото щете, а да и ми кажете на кого да си дам маслото щото ми седят 300 кила ей така в назата!!!!!!!!!!! аман от тъпици в тоя сайт дайте нещо реално де, ето аз имма 300 кила...........никой не ми го ще, а ти ми го земи
    • N
      Ей типажи с палците долу???????????????????????????????? Наистина ви питам каде да си дам маслото, не ми натискайте палците а се замислете ко става, 8 септември сме а маското ни стои, тъпици. само големите и то с дестилерии и то от дълги години на пазара ще останат а ний всички сме бай бай мистър никой чакам номоер на човек да си дам маслото
    • Н
      Няма кой да ти вземе маслото, защото, както ти сам казваш си- Никой
    • Б
      Еваларка пичове!!! Човека ви пита а вие нищо е значи имате пазар вие някоите щото и аз съм като тези никоите и нямам все още всички до един ще ви видиме не само тази година а и следващите поне 5
    • з
      Сега , като се върнат От Бали, гледай каква търговия ще стане. Всичко ще се продаде за месец и то с плащане.
    • з
      На бат Стефко или Нколай, те събират
    • З
      Да прав си , те на Бали ще разтегнат понятието "Световно потребление" като дъвка и изведнъж от 350-400 тона ще стане хоп 1 000 000 тона хахахахахаххахаахахахахах много ми е интересно при тоя "никакъв"маниер на българина да продава , а и многото количество масло по мазите , как ще стане това това за месец да се изкупи примерно или за два 400 тона масло........?Блажени са вярващите
    • T
      Има ли новини за цена ???
    • 1
      До ОФФФФ; Колкото и да охкаш по леко няма да ти стане.Следя ти коментарите от началото на годината,и мога да твърдя че си голям оптимист.Американците обявиха цена от 75-80лв.защо не продавате?Напълнете си мазетата добре,защото в следващите години ще е по зле.Идва времето на разораване,колкото по рано толкова по добре
  • Z
    На година БЪлгария не е изнасяла повече от 270-300 тона масло, може да се провери по експорта! Никога не го е изнасяла , няма да да изняся.....точно обратното порадиу компрометирания сектор ще намалява износа, поради обърнати показатели, синтетика и променения климат по време на вегетация и жътва. Тази година според дестилериите вече сме със свръхпрозводство, това е на фона на 190 000 дка лавандула. Оттук колкото и оран да падне, цената трайно пада до санитарен минимум.......който иска да се занимава с това освен големите вече е обречен....за съжаление. Аз лично още през 2016 казах на моите познати и приятели да не се залавят, затова и аз не се залових, защото всичко това беше преди всичко неустойчиово................така се и оказа..........цените ще се натиснат (ако някой почне да купува) до моменти на загуба тази година, 100% , а от догодина нещата ще сса по плачевни, на килограм повече от 10-20 лева няма да могат да изкарват производителите, а имат ли аренда и добиви под 7-8 кг са умрели......съжелявам но това е факта за жалост, хубаво беше малко беше
  • 1
    Здравйте колеги!Има ли раздвижване на пазара,септември сме вече?В Казънлък пълно затишие
    • п
      Аз търгувам с масло от 7 години и такова нещо не съм виждал. Нямам очаквания за сектора не за 4 години или 5, а за много по дълъг период......трябва пак да стане така със Франция, за да заемем ние нишата, защото моите клиенти са от там и те много сериозно са отново на полето. Нямам изобщо положителни нагласа за жалост..........истината е дна има много произведено масло и още повече декари...........всичко това е равно на сами си мислете какво...успех на всички
    • D
      има цена 70-80..ама на 'забравено' плащане...
  • т
    Здравейте, От известно време имам интерес към лавандулата, но не съм направил насаждения (уточнявам и не търгувам с масло и разсад). Правих си проучване и бях изумен, че българското производство още 2017-та година е над 50% от световния пазар на лавандулово масло. Това е супер, но не е супер в момента, когато куцо и сакато буквално се юрна да гледа лавандула. Когато държиш 5% от даден пазар и вдигнеш производствения си капацитет с 50% реално 2,5% ръст на този пазар ти гарантира стабилна цена. Когато обаче държиш 50% от даден пазар и направиш същото упражнение...то трябва пазарът да качи с 25%, за да може да поеме произведеното без тотален краш на цената. Дълги години франсетата държаха този пазар с разум и традиции, ние участвахме малко, но сега тази стихийност ще изяде главите на всички. Единствените облагодетелствани ще са отраслите използващи маслото от лавандула, защото свръхпроизводството ще свали цените драстично поне за 2-3 години напред докато доста хора се усетят и започне поетапно намаляване на насажденията, докато се достигне до някакъв баланс, който да устроива ефективните производители с добри насаждения и сравнително ниска себестойност на маслото. Прекупвачите в случая не са винови или ако имат вина тя е по-скоро в това, че подведоха доста хора да изградят насаждения, които сега ще носят печалба(в дорбият случай) по-малка от някакво зърно! живи и здрави дано цените да се вдигнат до 100-120 лв - има накъде, но когато имаш свръхпроизводство прекупвачите са в стихията си.
    • Л
      И така стигнахме до тук, както каза колегата отгоре......с една поправка 2017 година сме държали 65 %, а дори според някои Австралийски проучвателни компании и 80% , но под формата на количество масло.....аз лично не вярвам в предсказание за 2-3 години, така като има 5 ма производителя с по от 2 до 4 х.дка. и така само те ще задоволят една от трите основни оси на износ.........дет се вика всеки да си бере гайлето! Бъдеще няма, а тази година няка се подготвиме да ни остане маслото................лошото е догодинаи от догодина натам
    • з
      Стига с тези прекупвачи. Първо, това са търговци, второ никой, не е сложил пушка на главите ни да засаждаме и всяка година да вдигаме добива. Който си е направил добре сметката, ще оцелее, който е сънувал всяка година по един апартамент няма. Аз съм земеделец 20 години и знам ,че всеки сън рано или късно свършва, после идва реалността. Лавандулата е култура, като всяка друга. Ще остане да се гледа от професионалните земеделци, а не от тези, които бързаха да си вземат 5-20 от арендаторите за да стават милионери и да вдигат рентите!
  • N
    Айде бре колеги, дайте един номер на един човек пшоне да го купи тоя сироп малоумен на по едни 80 лева поне да му се невиди и маслата и боклуците...........първо чакай края на юли, после средата на август, после след 20 ти август, сега края, а после началото на септември...............такъв филм стана и толкова ще е дълъг, че дързост и красота ряпа да яде, да ви имам оптимизмните на вас всички, масло по мазите да сикаш тази година.............айде де аз на 70 ще го дам 400 кила имам.де са търговците??? А вие посл ми говортете че имало спекула.............вярвате ама н а какво не ва знам...........на НИЩО!!!
    • N
      хахахаах, ама как ви се кефя с тези палци надолу амааа....сякаш ще продадете за 90 лева маслото си мислите хахахахааха..успехи! Нека, който даде за повече от 80-85 лева да пише тука ;)
    • S
      Здравей, остави си телефония номер да се чуем за маслото.
    • N
      Здравей, нека ти остави твоя, че много хейтъри тука ;)
    • J
      СТЕФЧО, КАК ИСКАШ САМ НА СЕБЕ СИ ЛИ ДА ПРОДАДЕШ ???
    • 2
      А, бе, то не беше Nikola, Stilyan, Истински земеделец, Realist.... Почерка и изказа един и същ- толкова неграмотен, колкото и пишещият бизнесмен... Този форум няма стойност при положение, че е анонимен и всеки няма проблем да влиза с различни ник- ове, без каквато е регистрация и идентификация и да си пише каквото му е изгодно. За защита на българското лавандулово масло е необходимо обединение и коректна обмяна на информация между земеделци и преработватели. Едва ли държавата ще направи нещо, а това не е и в интереса на т. н. американци, французи и подобни, да не говорим за спекулантите търговци. По- големите земеделци в страната трябва да направите първата стъпка, стига да имате дългогодишне интереси към тази култура. И другите ще последват. България е малка и лесно ще се отсее мършата- такава има както при земедлците, така и при преработвателите. В противен случай- ще се самоунищожим, въпрос на време.
    • N
      Ние сме унищожени вече, как смяташ ще се продадат тази година толкова тонове и догодина 160 000 дка х 5 да дадат=800 тона хахахаах ма ти сериозно ли, а, СЕРИОИЗНО ЛИ? щЕ ПРОДАВА ТОЗИ СЪС ЗДРАВ ПАЗАР...
    • 3
      Дообре Стефчо, ти нали само с големите играеш ;)
  • И
    Колеги, искам да споделя моята гледна точка и сметка досега в този красив, но вече гибелен сектор....От 35 дни се опитвам да продам 355 кг масло, лично производство с ацетат 26.5 и линалол 28.3 (долу горе бива, в североисточна България съм, да обърнати показатели , но поне близки). Така като усещах накъде духа вятъра и исках да се оттървам. Виждах всичко това, което се случваше в сектора, надявах се да спре, но не спря, а да не говоря, че понзавам колеги, които подготвят още декари-безумица! Няма значение, всеки вижда нещата под различен ъгъл и с различна перспектива, но аз не съм от тези с оптимистичната нагласа. САпоред мен бизнеса е това да изкарваш, а не да си на "зел дал" или на минус.....аз тази година на дестилерията оставих по 36.5 лв за киграм масло, жъна си сам , но то пак излиза 30 лв на дка, оттам 5 .6 кг на дка, торене , култивиране , пръсках за трева и с лестна тор..........копах веднъж, извозване.........за 355 кг , то няма да излезна на печлаба повече от 5 00 лв и то продадено масло на 80 лева, вътре включвам всичко плюс осигуровки, реално те са ми по 115 лв на месец. 115 х 12 = 1380 лв, е хайде субсидии 73 х 47 = 3431 лв, идва 3431-1380=2050, е да де ама на 28 000 лв масло като платя 1120 данък, то идват от субсидиите като извадиме осигоровки и данъци.........7-800 лева.....и така колеги от 73 дка реално съм с около 5000 далавера..........ама то още не съм го продал и незная дали!?? Сега чувам едни неща за масла от догодина само в стандарта и то на цени до 80 лева, говори се, че на свободния пазар , както беше довчера няма да може да се търгува, аз незная дали е така, но ще опитам и догодина и ако пак е така или по зле то ще я изора и ще ми е поо добре с 73 дка х 60 лв (аренда) 4380 лв, чисти и без занимавки и аз чист........колеги и колежки, аз лично смятам, че натам вървят нещата, следващите години няма да са светли и благоприятни за нас. Надявам се не съ обидил никой и помогнал на друг...
    • Б
      Както във всеки един бизнес, така и с лавандулата не е по- различно. Важно е внимателно, без излишни безмислени разходи, да се оптимизира себестойността. Реално е да се достигне до 40-45 лв/ кг (с включено прибиране, но без преработка). От там насетне намираш правилният партньор, който да ти изкупува суровината и не мислиш как да спигнеш до неговите пазари, а си щастлив на печалба от 50% при положение, че си реализираш цвета и получиш чисти 70-100 лв/ кг, в зависимост от годината. Защото ти си земеделец и работата ти е да се опиташ да изкараш максимум добив от декар при оптимално качество отговарящо на изискванията на пазара. Ако искаш да ставаш преработвател и износител, да правиш дестилерия, ходиш по изложения и търсиш собствени външни пазари- друга тема, да не се разсейваме сега :) Та, стигнахме до Проблема. С главно ‘П’. Как да намериш точен партньор като си засял нивата с разсад боклук и читавите преработватели не ти искат маслото защото не отговаря на стандарта? Да, мислиш си, е, как последните 5 години го взимаха и не питаха колко е линалил ацетата и колко линалола, а сега това е първият въпрос, още преди цената? Пазар, братко, пазар. Като няма продукт- никой не пита, нито тук, нито навън. Ама като има повечко- всички питат. И за REACH ще те питат (не е животно), и за фталати, и за пестициди, и за оксидация.... Решение- засега няма, тъй като в България няма качествен сортов разсад. Независимо кой какво ти каже, обещае и покаже- няма. Няма и откъде да се появи, няма маточни насаждения с доказан сорт. Така че, дори и да искаш да правиш качествено масло (за сметка на количеството)- трудна работа. Не невъзможна, но трудна :) Бъдещето за добруджанската лавандула- ако цената падне под 40- 50 лв, може да заеме местото на лавандина. Или ако ароматерапията се развие, може и в един момент да поеме тези количества. Правете си точните РЕАЛНИ сметки и когато виждате, че не излизат- просто се върнете към традиционните за района култури. За тези, които по някакъв начин са успели да се сдобият с качествен разсад и произвеждат лавандулово масло отговарящо на стандарта- стига да сте разумни- има бъдеще :) Съвет- отсега търсете партньор за догодина.
    • И
      Да има много резон друже, всяка твоя дума е вярна, НО само за расовия сорт немога мн мн да се съглася, макар и да спомена "качество за сметка на количество", а това само и единствено Хемуса.....Севтополис и Рая, донякъде Дружба, мне сметка не излиза защто няма ти го вземат е ок де, ми на ниска цена при едни 5-6 с добро качество ще продаваш ама ще си пак на схемата зел дал.За мен трябва да се изоре много маса и да се върната основните игреачи на полето, а цяла Добруджа въобще да не фигурура на пазара! Те сега едни организации неща, то нещата се развива вече , след дъжд качулка, ама и преди това да беше пак нула щ=еше да е ефекта, пънат се ама...........тази година малко ще осъзнаят от догодина натам 4 години 5 идва истината, един колега преди мен го е написал........ама има само палци надолу човека щото не му вярват....който иска в каквото иска да вярва
    • F
      Големи артисти сте еййй.... малко подценявате интелигентността на четящите форума. Не че няма малоумници и тук, ама чак пък толкова...
    • И
      Ти си луд бе човек хахахахаахах ако си наистина "фийл", то не усещаш ли че тази година ще ти остане маслото , а? Направо жална Ви/Ни майчица, а той мисли още , че еспекула всичко, НИКОЙ НЕ ЩЕ МАСЛО< ВСЕКИ СИ ИМА МНОГО! РАЗБЕРЕТЕ ГО ВЕЧЕ , ЧЕ И ОТ МИН ГОД ИМА МНОГО ОЩЕ............луди хора нямат вяра дори и на очите и сетивноста си , то трябва да си абсолютен дебил да не разбереш накъде духа вятъра
  • P
    Ясно е че има конкуренция, ама как тази конкуренция постига себестойност примерно 55-60лв че да продава на 80 и да спъва нашия пазар не ми е много ясно. Къде успяват, в Турция, Гърция или Румъния? То че ние се оляхме е ясно ама продажбите към днешна дата едва ли са повече от 25-30 тона. Останалото откъде ще се купува - Търция, Гърция, Румъния на 80 лв. ли? Не ми се вярва.
    • !
      Е, 250 може да са , не забравяй договорите и че всяка дестилери , е повечето си имат по 1000 дка собствени...............ето ти ги..те есетере само в Дч са с едни 60 тона сиг по договорите, а и има остнало от мин год, не го забравяйте. Субсидиите в гореизброените държави са сериозни......това също накланя везната
    • P
      Това че, дестилериите имат по 1000+ дка не значи че продават на 80 лв. нали? А и кои точно дестилерии имаш предвид? Есетере плащат ако има кой да им продаде, това че имат договори нищо не значи. Плащаш си варките и си взимаш маслото.
    • !
      Да да, ти земи си плати по 40 лв варката и после след месец два като си до стенат акато го продадеш на 70 ще рабереш, че да си вързан за големите излиза най-на далавера.......инак занм за две дестилерии в южна България, които си го дадоха на много голям пркупвач на 85 лева, сумарно става на дума за около 8 тона масло :) Пако, има хора , които чуват петела и знаят , че няма розови очила и сънища, а и са го играли тоя мач мноооого пъти
    • P
      Приятелю, кажи ми как търговците по света ще съберат 500тона масло на цена 80 лв? Може да има и 1000 тона но това не значи все още че цената ще е 80 лв.
    • !
      Вижте, аз виждам, че не ви се иска лавандуловата приказка да свършва, този прекрасен мокър сън, но уви.........няма го вече..........както за мен, така и за вас, така и за големите.....връщат се старите цени на масла, старите позции на пазарите и всички мишчици като нас ще бъдат изчистени, това е трепото, стратегията и естествения подбор в средата наречена бизнес, колеги той , бизнеса е безпощаден понекога.......УСПЕХИ НА ВСИКЧИ!

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Коноп

Една: Къде се намира земята?

218 2

Първа година на Лавандула

1: През първата година нашата лавандула я подрязвахме 3-4 пъти още във фаза бутонизация. Спор...

1007 4

Цена лавандулово масло 2019

масло 2019: Търсенето на масло не е намаляло. Напротив- истерията е още по голяма. Цена от 150 лв/кг е...

29604 34

бял трън

Mihail_Zl: Мисля че "Костов и Хубчев" ООД - Карлово изкупуват, така че може да говориш с тях за услов...

598 1

Здравец и хвойна

Maya6: Никой ли не знае?

477 1