Цена лавандулово масло 2018

• S
    Здравейте колеги!Темата е направена за обмяна на информация относно цени и препарати.
  • T
    ТОЗИ ВСИЧКИЯ РАЗСАД ДЕТО СЕ ПРОДАВА АКО СЕ ПРОДАДЕ НА ТЕЗИ ЦЕНИ И АКО СЕ НАСЕЕ ЩЕ ВИ ОБЯВЯ ЗА ОФИЦИАЛНО ЛУДИ ... !!! ...
    • з
      Недоговорения разсад ще остане в особено големи количества. Къде е страшното всеки да си е правил сметката, както с разсада така и с маслото. Годината е много поучителна за всички по веригата. Стига с този рев. Всички по веригата имат вина, най важното е всеки да проумее къде и как е сгрешил. Няма непродадена стока, въпрос на цена.
  • Ю
    Маслото лека полека се изнася. На цени по-лоши от очакваното. Явно в Бали са им светнали лампичките на нашите търговци. Да попитам има ли гарантиран сортов разсад от "Хемус" и "Юбилейна" и на каква цена? Моята Юбилейна май не е много чиста както се оказа. Как се процедира ако сорта, който ми продават, не е същия за който съм платила.
    • Д
      Ако сорта, който ти продават не е този, който си искала пиеш една студена вода и толкова. А каква мислиш, че е е разликата в цената на маслото от Хемус и Севтополис?
    • з
      Е какво очакваше да се случи там? Защо не търсите Сефтополис и Рая? Има ги в особено големи размери по разсадниците!
  • О
    Търговията ще тръгне към средата на октомври,да мине конференцията в Бали....споко....цена може и да няма хубава,но търговия ще има!
    • T
      Октомври стана - коментари няма. Методи кажи за цената на хубавия анализ - 5 лева разлика!!! Това ли ти е пазара бе "бизнесмен" ???
    • з
      Какво стана, търговците да не избягаха в това Бали? Тишина и мрак. Единственото което се чува непотвърдено е Стефан 60 лв., но на разсрочено
  • З
    Цена 115 лв. платена вчера в Добрич.
    • B
      е хайде,отпуши се значи....;}
    • Z
      Долна лъза, все още никой не купува, аз онзи ден минах през всички възмжни в Добрич, никой не че не дава тази цена, НЕ КУПУВА, ЕЙ НЕДЕЙТЕ ЛЪГА ХОРАТА ЕЙЙЙЙЙЙЙЙЙЙЙЙЙЙ!!! НЕДЕЙТЕ НАЛИВ АМАСЛО В ОГЪНЯ НА ВЕЧЕ ИЗТОРМОЗЕНИЯ ЗЕМЕДЕЛЦ С ТИЯ ЛАВАНДУЛИ
    • И
      Имам чувствато като чета, че тук пишат 2-3ма едни и същи с единствена цел манипулация на неосведомените. Не знам кой какво купува или не купува, мога само да ви кажа външната експортна цена. Тя е ясна за всички в бранша, има вече достатъчно сключени сделки. Евро 80-85 в зависимост от качество и количество. Преценявайте си вие от тук нататък какви цени могат да се търсят на вътрешния пазар.
    • N
      Поредна лъжа...............цената е в долари първо на големия пазар и е не повече от 70 засега............вярвайте си на квото щете, а да и ми кажете на кого да си дам маслото щото ми седят 300 кила ей така в назата!!!!!!!!!!! аман от тъпици в тоя сайт дайте нещо реално де, ето аз имма 300 кила...........никой не ми го ще, а ти ми го земи
    • N
      Ей типажи с палците долу???????????????????????????????? Наистина ви питам каде да си дам маслото, не ми натискайте палците а се замислете ко става, 8 септември сме а маското ни стои, тъпици. само големите и то с дестилерии и то от дълги години на пазара ще останат а ний всички сме бай бай мистър никой чакам номоер на човек да си дам маслото
    • Н
      Няма кой да ти вземе маслото, защото, както ти сам казваш си- Никой
    • Б
      Еваларка пичове!!! Човека ви пита а вие нищо е значи имате пазар вие някоите щото и аз съм като тези никоите и нямам все още всички до един ще ви видиме не само тази година а и следващите поне 5
    • з
      Сега , като се върнат От Бали, гледай каква търговия ще стане. Всичко ще се продаде за месец и то с плащане.
    • з
      На бат Стефко или Нколай, те събират
    • З
      Да прав си , те на Бали ще разтегнат понятието "Световно потребление" като дъвка и изведнъж от 350-400 тона ще стане хоп 1 000 000 тона хахахахахаххахаахахахахах много ми е интересно при тоя "никакъв"маниер на българина да продава , а и многото количество масло по мазите , как ще стане това това за месец да се изкупи примерно или за два 400 тона масло........?Блажени са вярващите
    • T
      Има ли новини за цена ???
    • 1
      До ОФФФФ; Колкото и да охкаш по леко няма да ти стане.Следя ти коментарите от началото на годината,и мога да твърдя че си голям оптимист.Американците обявиха цена от 75-80лв.защо не продавате?Напълнете си мазетата добре,защото в следващите години ще е по зле.Идва времето на разораване,колкото по рано толкова по добре
  • Z
    На година БЪлгария не е изнасяла повече от 270-300 тона масло, може да се провери по експорта! Никога не го е изнасяла , няма да да изняся.....точно обратното порадиу компрометирания сектор ще намалява износа, поради обърнати показатели, синтетика и променения климат по време на вегетация и жътва. Тази година според дестилериите вече сме със свръхпрозводство, това е на фона на 190 000 дка лавандула. Оттук колкото и оран да падне, цената трайно пада до санитарен минимум.......който иска да се занимава с това освен големите вече е обречен....за съжаление. Аз лично още през 2016 казах на моите познати и приятели да не се залавят, затова и аз не се залових, защото всичко това беше преди всичко неустойчиово................така се и оказа..........цените ще се натиснат (ако някой почне да купува) до моменти на загуба тази година, 100% , а от догодина нещата ще сса по плачевни, на килограм повече от 10-20 лева няма да могат да изкарват производителите, а имат ли аренда и добиви под 7-8 кг са умрели......съжелявам но това е факта за жалост, хубаво беше малко беше
  • 1
    Здравйте колеги!Има ли раздвижване на пазара,септември сме вече?В Казънлък пълно затишие
    • п
      Аз търгувам с масло от 7 години и такова нещо не съм виждал. Нямам очаквания за сектора не за 4 години или 5, а за много по дълъг период......трябва пак да стане така със Франция, за да заемем ние нишата, защото моите клиенти са от там и те много сериозно са отново на полето. Нямам изобщо положителни нагласа за жалост..........истината е дна има много произведено масло и още повече декари...........всичко това е равно на сами си мислете какво...успех на всички
    • D
      има цена 70-80..ама на 'забравено' плащане...
  • т
    Здравейте, От известно време имам интерес към лавандулата, но не съм направил насаждения (уточнявам и не търгувам с масло и разсад). Правих си проучване и бях изумен, че българското производство още 2017-та година е над 50% от световния пазар на лавандулово масло. Това е супер, но не е супер в момента, когато куцо и сакато буквално се юрна да гледа лавандула. Когато държиш 5% от даден пазар и вдигнеш производствения си капацитет с 50% реално 2,5% ръст на този пазар ти гарантира стабилна цена. Когато обаче държиш 50% от даден пазар и направиш същото упражнение...то трябва пазарът да качи с 25%, за да може да поеме произведеното без тотален краш на цената. Дълги години франсетата държаха този пазар с разум и традиции, ние участвахме малко, но сега тази стихийност ще изяде главите на всички. Единствените облагодетелствани ще са отраслите използващи маслото от лавандула, защото свръхпроизводството ще свали цените драстично поне за 2-3 години напред докато доста хора се усетят и започне поетапно намаляване на насажденията, докато се достигне до някакъв баланс, който да устроива ефективните производители с добри насаждения и сравнително ниска себестойност на маслото. Прекупвачите в случая не са винови или ако имат вина тя е по-скоро в това, че подведоха доста хора да изградят насаждения, които сега ще носят печалба(в дорбият случай) по-малка от някакво зърно! живи и здрави дано цените да се вдигнат до 100-120 лв - има накъде, но когато имаш свръхпроизводство прекупвачите са в стихията си.
    • Л
      И така стигнахме до тук, както каза колегата отгоре......с една поправка 2017 година сме държали 65 %, а дори според някои Австралийски проучвателни компании и 80% , но под формата на количество масло.....аз лично не вярвам в предсказание за 2-3 години, така като има 5 ма производителя с по от 2 до 4 х.дка. и така само те ще задоволят една от трите основни оси на износ.........дет се вика всеки да си бере гайлето! Бъдеще няма, а тази година няка се подготвиме да ни остане маслото................лошото е догодинаи от догодина натам
    • з
      Стига с тези прекупвачи. Първо, това са търговци, второ никой, не е сложил пушка на главите ни да засаждаме и всяка година да вдигаме добива. Който си е направил добре сметката, ще оцелее, който е сънувал всяка година по един апартамент няма. Аз съм земеделец 20 години и знам ,че всеки сън рано или късно свършва, после идва реалността. Лавандулата е култура, като всяка друга. Ще остане да се гледа от професионалните земеделци, а не от тези, които бързаха да си вземат 5-20 от арендаторите за да стават милионери и да вдигат рентите!
  • N
    Айде бре колеги, дайте един номер на един човек пшоне да го купи тоя сироп малоумен на по едни 80 лева поне да му се невиди и маслата и боклуците...........първо чакай края на юли, после средата на август, после след 20 ти август, сега края, а после началото на септември...............такъв филм стана и толкова ще е дълъг, че дързост и красота ряпа да яде, да ви имам оптимизмните на вас всички, масло по мазите да сикаш тази година.............айде де аз на 70 ще го дам 400 кила имам.де са търговците??? А вие посл ми говортете че имало спекула.............вярвате ама н а какво не ва знам...........на НИЩО!!!
    • N
      хахахаах, ама как ви се кефя с тези палци надолу амааа....сякаш ще продадете за 90 лева маслото си мислите хахахахааха..успехи! Нека, който даде за повече от 80-85 лева да пише тука ;)
    • S
      Здравей, остави си телефония номер да се чуем за маслото.
    • N
      Здравей, нека ти остави твоя, че много хейтъри тука ;)
    • J
      СТЕФЧО, КАК ИСКАШ САМ НА СЕБЕ СИ ЛИ ДА ПРОДАДЕШ ???
    • 2
      А, бе, то не беше Nikola, Stilyan, Истински земеделец, Realist.... Почерка и изказа един и същ- толкова неграмотен, колкото и пишещият бизнесмен... Този форум няма стойност при положение, че е анонимен и всеки няма проблем да влиза с различни ник- ове, без каквато е регистрация и идентификация и да си пише каквото му е изгодно. За защита на българското лавандулово масло е необходимо обединение и коректна обмяна на информация между земеделци и преработватели. Едва ли държавата ще направи нещо, а това не е и в интереса на т. н. американци, французи и подобни, да не говорим за спекулантите търговци. По- големите земеделци в страната трябва да направите първата стъпка, стига да имате дългогодишне интереси към тази култура. И другите ще последват. България е малка и лесно ще се отсее мършата- такава има както при земедлците, така и при преработвателите. В противен случай- ще се самоунищожим, въпрос на време.
    • N
      Ние сме унищожени вече, как смяташ ще се продадат тази година толкова тонове и догодина 160 000 дка х 5 да дадат=800 тона хахахаах ма ти сериозно ли, а, СЕРИОИЗНО ЛИ? щЕ ПРОДАВА ТОЗИ СЪС ЗДРАВ ПАЗАР...
    • 3
      Дообре Стефчо, ти нали само с големите играеш ;)
  • И
    Колеги, искам да споделя моята гледна точка и сметка досега в този красив, но вече гибелен сектор....От 35 дни се опитвам да продам 355 кг масло, лично производство с ацетат 26.5 и линалол 28.3 (долу горе бива, в североисточна България съм, да обърнати показатели , но поне близки). Така като усещах накъде духа вятъра и исках да се оттървам. Виждах всичко това, което се случваше в сектора, надявах се да спре, но не спря, а да не говоря, че понзавам колеги, които подготвят още декари-безумица! Няма значение, всеки вижда нещата под различен ъгъл и с различна перспектива, но аз не съм от тези с оптимистичната нагласа. САпоред мен бизнеса е това да изкарваш, а не да си на "зел дал" или на минус.....аз тази година на дестилерията оставих по 36.5 лв за киграм масло, жъна си сам , но то пак излиза 30 лв на дка, оттам 5 .6 кг на дка, торене , култивиране , пръсках за трева и с лестна тор..........копах веднъж, извозване.........за 355 кг , то няма да излезна на печлаба повече от 5 00 лв и то продадено масло на 80 лева, вътре включвам всичко плюс осигуровки, реално те са ми по 115 лв на месец. 115 х 12 = 1380 лв, е хайде субсидии 73 х 47 = 3431 лв, идва 3431-1380=2050, е да де ама на 28 000 лв масло като платя 1120 данък, то идват от субсидиите като извадиме осигоровки и данъци.........7-800 лева.....и така колеги от 73 дка реално съм с около 5000 далавера..........ама то още не съм го продал и незная дали!?? Сега чувам едни неща за масла от догодина само в стандарта и то на цени до 80 лева, говори се, че на свободния пазар , както беше довчера няма да може да се търгува, аз незная дали е така, но ще опитам и догодина и ако пак е така или по зле то ще я изора и ще ми е поо добре с 73 дка х 60 лв (аренда) 4380 лв, чисти и без занимавки и аз чист........колеги и колежки, аз лично смятам, че натам вървят нещата, следващите години няма да са светли и благоприятни за нас. Надявам се не съ обидил никой и помогнал на друг...
    • Б
      Както във всеки един бизнес, така и с лавандулата не е по- различно. Важно е внимателно, без излишни безмислени разходи, да се оптимизира себестойността. Реално е да се достигне до 40-45 лв/ кг (с включено прибиране, но без преработка). От там насетне намираш правилният партньор, който да ти изкупува суровината и не мислиш как да спигнеш до неговите пазари, а си щастлив на печалба от 50% при положение, че си реализираш цвета и получиш чисти 70-100 лв/ кг, в зависимост от годината. Защото ти си земеделец и работата ти е да се опиташ да изкараш максимум добив от декар при оптимално качество отговарящо на изискванията на пазара. Ако искаш да ставаш преработвател и износител, да правиш дестилерия, ходиш по изложения и търсиш собствени външни пазари- друга тема, да не се разсейваме сега :) Та, стигнахме до Проблема. С главно ‘П’. Как да намериш точен партньор като си засял нивата с разсад боклук и читавите преработватели не ти искат маслото защото не отговаря на стандарта? Да, мислиш си, е, как последните 5 години го взимаха и не питаха колко е линалил ацетата и колко линалола, а сега това е първият въпрос, още преди цената? Пазар, братко, пазар. Като няма продукт- никой не пита, нито тук, нито навън. Ама като има повечко- всички питат. И за REACH ще те питат (не е животно), и за фталати, и за пестициди, и за оксидация.... Решение- засега няма, тъй като в България няма качествен сортов разсад. Независимо кой какво ти каже, обещае и покаже- няма. Няма и откъде да се появи, няма маточни насаждения с доказан сорт. Така че, дори и да искаш да правиш качествено масло (за сметка на количеството)- трудна работа. Не невъзможна, но трудна :) Бъдещето за добруджанската лавандула- ако цената падне под 40- 50 лв, може да заеме местото на лавандина. Или ако ароматерапията се развие, може и в един момент да поеме тези количества. Правете си точните РЕАЛНИ сметки и когато виждате, че не излизат- просто се върнете към традиционните за района култури. За тези, които по някакъв начин са успели да се сдобият с качествен разсад и произвеждат лавандулово масло отговарящо на стандарта- стига да сте разумни- има бъдеще :) Съвет- отсега търсете партньор за догодина.
    • И
      Да има много резон друже, всяка твоя дума е вярна, НО само за расовия сорт немога мн мн да се съглася, макар и да спомена "качество за сметка на количество", а това само и единствено Хемуса.....Севтополис и Рая, донякъде Дружба, мне сметка не излиза защто няма ти го вземат е ок де, ми на ниска цена при едни 5-6 с добро качество ще продаваш ама ще си пак на схемата зел дал.За мен трябва да се изоре много маса и да се върната основните игреачи на полето, а цяла Добруджа въобще да не фигурура на пазара! Те сега едни организации неща, то нещата се развива вече , след дъжд качулка, ама и преди това да беше пак нула щ=еше да е ефекта, пънат се ама...........тази година малко ще осъзнаят от догодина натам 4 години 5 идва истината, един колега преди мен го е написал........ама има само палци надолу човека щото не му вярват....който иска в каквото иска да вярва
    • F
      Големи артисти сте еййй.... малко подценявате интелигентността на четящите форума. Не че няма малоумници и тук, ама чак пък толкова...
    • И
      Ти си луд бе човек хахахахаахах ако си наистина "фийл", то не усещаш ли че тази година ще ти остане маслото , а? Направо жална Ви/Ни майчица, а той мисли още , че еспекула всичко, НИКОЙ НЕ ЩЕ МАСЛО< ВСЕКИ СИ ИМА МНОГО! РАЗБЕРЕТЕ ГО ВЕЧЕ , ЧЕ И ОТ МИН ГОД ИМА МНОГО ОЩЕ............луди хора нямат вяра дори и на очите и сетивноста си , то трябва да си абсолютен дебил да не разбереш накъде духа вятъра
  • P
    Ясно е че има конкуренция, ама как тази конкуренция постига себестойност примерно 55-60лв че да продава на 80 и да спъва нашия пазар не ми е много ясно. Къде успяват, в Турция, Гърция или Румъния? То че ние се оляхме е ясно ама продажбите към днешна дата едва ли са повече от 25-30 тона. Останалото откъде ще се купува - Търция, Гърция, Румъния на 80 лв. ли? Не ми се вярва.
    • !
      Е, 250 може да са , не забравяй договорите и че всяка дестилери , е повечето си имат по 1000 дка собствени...............ето ти ги..те есетере само в Дч са с едни 60 тона сиг по договорите, а и има остнало от мин год, не го забравяйте. Субсидиите в гореизброените държави са сериозни......това също накланя везната
    • P
      Това че, дестилериите имат по 1000+ дка не значи че продават на 80 лв. нали? А и кои точно дестилерии имаш предвид? Есетере плащат ако има кой да им продаде, това че имат договори нищо не значи. Плащаш си варките и си взимаш маслото.
    • !
      Да да, ти земи си плати по 40 лв варката и после след месец два като си до стенат акато го продадеш на 70 ще рабереш, че да си вързан за големите излиза най-на далавера.......инак занм за две дестилерии в южна България, които си го дадоха на много голям пркупвач на 85 лева, сумарно става на дума за около 8 тона масло :) Пако, има хора , които чуват петела и знаят , че няма розови очила и сънища, а и са го играли тоя мач мноооого пъти
    • P
      Приятелю, кажи ми как търговците по света ще съберат 500тона масло на цена 80 лв? Може да има и 1000 тона но това не значи все още че цената ще е 80 лв.
    • !
      Вижте, аз виждам, че не ви се иска лавандуловата приказка да свършва, този прекрасен мокър сън, но уви.........няма го вече..........както за мен, така и за вас, така и за големите.....връщат се старите цени на масла, старите позции на пазарите и всички мишчици като нас ще бъдат изчистени, това е трепото, стратегията и естествения подбор в средата наречена бизнес, колеги той , бизнеса е безпощаден понекога.......УСПЕХИ НА ВСИКЧИ!
  • 1
    ОБАДИХА СА ЗА 75ЛВ/Л......ДРУГАТА СЕДМИЦА ГО ДАВАМ,И...АЛ САМ МУ МАЙКАТА И МАСЛО
    • Х
      Ххаха верно ли бе...и реши да проделиш а?Стефчооо хахахах
    • R
      Би ли дал номера и аз искам да го махам, ама няма на кого
    • P
      при мен тази година себестойността идва 75-80 лв/кг. На 130-140 го продавам одма. И това ще стане, потърпете малко.
    • R
      Брато, ами и на мен ми е толкова ама не виждаш ли, че никой не търси бе човек......големите си имат количествата от де догоаоври, де дестилерии.....това има много декари и се обезценява стоката, толкова ли е сложно да го рабереме.......аз лично до края на др седмица се оттървам, защото колеги това нещо после няма продаване, ти знаеш ли колко като тебе чакат ;), м? аз ще ти кажа едни 300 тона , а варви продавай всеки осъзнае ли , че няма н яма да има ............всички ще се втурнат да дават и тогава масло под път над път и още се натисне цената. И нито съм ви стфко, нуито медтоди нито американец, мен ми не дреме за тия хора, важно е да се оттърва...........па вие си стойте с мислите за 140 лева..то ня мапазар за 70-80 или е толкова труден ,че досега 1000 разговора немога го дам...............хем има мног масло, хем няма много търсене, хем французите връщат насъжденията, хем има още качествено масло в останалия свят едни 500 тона....а продай на 140 , ще продадеш ама др път, да не кажа молдова и гърция и турция, че са само с едн и поне 25о тона
    • 2
      Гръцко и молдовско се търгуват на цени от евро 80- 85 нагоре, показателите им не са цветущи, подобни на нашите. Гърците като взеха нашият скапан разсад, да не вадят френско качество?!? Френското започва от евро 150, при тях цената е стабилна в годините. Българското се търгува успешно навън на цени започващи от евро 80- 85 в зависимост от количество и качество, с изключение на квадрата, но при него е тото- една партида му приемат, 2 му върнат. Който си продаде готовото масло под 120 лв е балък. Пазара тепърва ще се развива, още е средата на август, кампанията приключи едва преди 2 седмици...
    • R
      Ааа, много се извинявам може ли да ми дадеш документ, разговор, та дори и писме с контрагент, нещо черно набяло за цени 80 евро навън, че съм сиг, че дори и език незнаеш да си комуникираш с тия хора, ама пишете всички , че имало пазар..........къде го е, дайте реално нещо??? и само да кежем,че количествата масови се набавят до втората десетденвка на август, оттам насетне е насищане, а не основна търговска линия......колега сериозно, дай да видя къде е това на 80 евра, ама не ми показвайте такива разфасовки на по 20 мл..........несериозно е, дай да видиме 1 тон на 80 евра къде е даден, аз ГАРАНТИРАМ, че до днес от началото на кампанията е нямало такава сделка!!!
    • R
      втората детдневка на септември , техническа грешка, прощавайте!
    • 3
      боже,божееее...проЗ народ,ти им казваш,че пазара е блокаж,те пак...там било толкова..евро,долари.....днес съм въртял 100 телефона-всеки чакай,чакай....,че масло имало за 'целия китайски народ'
    • 2
      Преработвател съм и износнител, не голям, но достатъчно добре информиран- цифрите които цитирах са точните. Нямам причина да ти показвам пазарите си, нито пък ти- ако си земеделски производител- можеш да достигнеш до тези нива. Ако пък си износител ги знаеш много добре. Това което предполагам обаче е, че си търговец спекулант, без финансови възможности, опитваш се да всееш стрес, за да вземеш масло на възможно най- добри за теб условия (разбирай- ниска цена и забавено плащане). Ти си готов да работиш и за 5-10 лв/ кг печалба и реално такива като теб биха могли да подбият външният пазар, защото винаги има неинформирани или хора в нужда. Независимо колко масло има няма как цената от евро 150 миналата година да се срине до евро 50 тази година- защото това е, което се опитвате да втълпите на всички, ама който има малко мозък в главата и провери на правилните места (те не са тези дето звънят и мучат по телефоните) ще разбере ситуацията.
    • 3
      айде мани ма мене,аз сам с 80кила ама същите разговори за пазар ги водят и хора с тон и нагоре....
    • D
      е!какав такъв износител си,да не те устройва ниска цена,щом имаш къде да продадеш по-скъпо....
    • R
      Сега, първо ако си "Износител" то бих те помолил да нашишеш горното на английски, аз ще те разбера споко, че и коригирам ;), второ никакъв износител не си, защото логика "неможе мин год да е 150 евра, а тази 50" то направо ме изгуби за понататъшен разговор...........ти нали се сещаш, че има едни хора, които се борят ссъс зъби и нокти да си продадат маслото, ама уви, има час тот тях, които познавам с връзки ама йок ,нема бате.....не щшат масло, па чакай ти да се отпуши пазара, ще се отпуши ама КАНАЛА.....всички сме в него!
    • R
      ти си тотално объркан човек......................тотално, няма смисъл да ти обяснявам, че навън няма търсене, и пак ти казвам дай ми една фактура със заличени инициали, но цена вид стока, брато мен неможеш излъга............:))) виждам ,че мн ти се иска да продадепш на хубава цена , е и на мен ми се иска, ама няма уви............НЯМА! Това е световен пазар, не зависи от хората тук, ама ти упорито твърдиш , че не е така
    • R
      Ти ако търсиш 100 кг картофи, а на пазара има 600 и то 550 с лошо качество, то какво ще направиш??? Ще вземеш 50 и другите 50 ще търсиш друг пазар, че да са по хубави..........така че онези 500 кг, на онези хора ще си остнаат на пазара за продаване во веки веков.......тва е общо взето постановката.ИМА МНОГО МАСЛО и ще се отсява качественото и то на невисока цена :)
    • F
      realist-e, и ти нас не можеш ни излъга! И ти си от износителите дето всички ги знаем какво приказват от месеци насам. За останалите-споко,всичко ще си дойде на мястото,започва раздвижване на пазара,именно защото рано или късно трябва да си набавят количествата по договорите. Ако мопгат още някое кило за без пари да вземат-добре им е дошло.Ама като опре ножа до кокала-щът не щът ще дават пазарната цена.
    • R
      Остявам ви на собствените си мечти и разсъждения, колеги мои.............оранта започна и докато не се направи тази чистка, няма как да се продава на повече от 80 лв! Запомнете го и един ден след 4 години или 5 ме споменете и тогава ще си кажете, ейй оня беше прав :) успехи на всички!!!
    • 2
      Отново изтрит коментар от днес. В него нямаше никакви линкове или цитирани имена... Не знам кой администрира форума, но категорично тази цензура не е случайна и целта на този форум не е да се споделя реална информация, а целенасочена Дезинформация. Независимо от позицията ви, мислете и си защитавайте интереса, не вярвайте на анонимници и обещания. И на първо място- не си давайте маслото без да сте получили пари- геометрични фигури и сладкодумни празнословци дебнат без почивка за наивници
    • F
      Всъщност 75 лв./за литър..... е написал 1. Което е около 87 лв./за кг...... Което не е чак толкова зле!
  • А
    Колкото и да тролите,плашите и теглите локуми БЪЛГАРИНА стоката си без пари НЯМА ДА ДАДЕ!!!Тук там някой закъсал може и да се намери...но без пари колкото и да се мъчите няма да го вземете...тарикати селски...и до януари и до май ще чакам лично аз но на 70-97-120-150лв/кг няма и да ми помиришете маслото...капиш
    • R
      Абе вие всички сте наистина много наивни.............чак неможете все още да повярвате какво се случва, ми разберете, пиеме всички една студена вода и това е , догодина отиваме на по лош сценарий. Слепи ли сте, а за тоя пич дето под Х пара няма да бил дал над мен с писанията си велики, ей заради такива като теб ще се наредят 5 години нулеви..........рой нямало да си продаде под 150...120, ма пич ако не си разбрал тази година или ще дадеш (ако има кой да ти го взема, че НЯМА, ама наистина НЯМА) на 70-85 лева или догодина че го дадеш с новото на 50-60 лева..........вие хора ли сте изобщо, малко мисъл няма ли във вас, не виждате ли , телфони нямате ли да звъннете, заинтересовайте се........набутахме се оттук насетне между 4-6 годинки така ще е :)))) направихме разни хопра богати. И 1000000 асоциации да направите , то няма да промените световната икономическа постановка в сектора :))))))))))))) ама надеждата последна умира............аз кво да кажа с 160 дка на първа год дето ще тр да я ора до 2 год, а..............колегата отгоре ще пишем след 3-4 месеца да ми кажеш за 70 ли го даде или ти е в мазата още ;)
    • А
      Ами почвай да ореш бе пич,що ще чакаш 2 години?Нали си много прозорлив???След оценката ти на пазара меко казано е тъпо да ги държиш декарите си с лавандула,и особенно ако си вярваш!Слагай плугчето и за ден си отърван от бъдещата набутвация!!Философи..."реалисти"...дрън дрън.Виждал той и знаел колко е зле сектора че и бъдещите 6 години....но ми разправя за следващите 2 със 160-те си декара какво щял да прави?!?!? смех смеех
  • I
    Колеги и колежки, инфо от първа ръка, за да не се чудиме всички, защо миналата година ни спукваха телефоните да ни търсят , а тази не, отговорите са два 1) Няма търсене навън (според мен и самите големи търговици се чудят защо....а вероятно знаят, че има в световен план мегапредлагане) 2) Всички големи , а те са Американците, Французи и няколко българина и българска компания си имат всичко.........Складовете са пълни, това е дережето И така нека разберем, че цената няма да я има, варките ни разкъртиха зъбите, а ние скърбиме за първа и непоследна година. Не се чудете, не е само от тук, това е навсякъде :) аз мисля съвсем релистично, че много масло няма да се продаде тази година, както и догодина, както и подогорина и поподогодина и попоподогодина.............бягайте и се спасявайте!
    • А
      Ичко ли си Стефчо ли си....объркал си форума.Можеш да си се пробваш с дезинформацията колкото си искаш,но истината се знае от всеки вече...искат хората да ни купят стоката на възможно най-ниска цена и правят сценка...виждам че нервите не ти издържат както и на много други но точно затова има държавна работа за едни и бизнес и риск за други.Хайде спокойно и беж в бюрото по труда...там е спокойно и търсенето е постоянно!
    • I
      Хахахахахаах..........оф няма да ти отговоря....хахахаха "истината се знае от всеки" хахахахахха...........ужас!
    • I
      Дано успееш да си продадеш маслото за повече от 80-90 лева ААМИИ, аз не желая никому нищо лошо, никому, а това че се самозалъгвате и мислите, че сценария е такъв и ви гърбят е друг въпрос, или мислиш, че ще се повтарят миналогодишните сценарии...........ААМИИ като си много вещ ще ти задам една задачка "колко е потреблението в света и търсенот маслоо от Бг през всикчи тези години и колко сме произели тази" , та разликата ще остане хубав ден ;)
    • Д
      Ico Belev доста звучи като Методи, макар да е с далеч по-грамотен изказ и по-малко правописни грешки... Малко са обективните мнения в този форум, всеки рисува разни апокалиптични картинки в 2-те крайности. А нещата са доста прости: Повечето от тези, които пишат тук не са се обвързали предварително с прерабобтател/ купувач, варили са в разни дупки на ишлеме при брутални условия и по инерцията от предните години чакат т.н. търговци (срам за бранша!) да наддават. И сега като ги няма- паника и спекула... От другата страна преработвателите (разбирай и реални износители) са си направили количествата в СОБСТВЕНИТЕ си дестилерии и преди да ги реализират нямат нужда от покупка на сварени другаде масла с въпросителен произход и качество. Някои са се разплатили с доставчиците вече, други са авансирали и чакат да видят на какви ценови нива ще реализират маслото преди да фиксират крайна цена за цвета. Дали тя ще е 70 лв, 100 лв или 120 лв- зависи от качество, количество, взаимоотношения и т.н., но това е нивото. Но това е за маслото сварено в дестилериите на сериозните преработватели. За волните птички, чакащи всяка година макс цена- може да плеснат с ръце и да си останат с тубите и варелчатата по мазетата, а може и да го продадат за 150 лв през Декември- нищо не се знае, какво ли не видяхме последните 5 год. Така че, всеки преценява за себе си какъв бизнес иска да прави...
    • I
      Дрсги ми Драгане, ми ние говориме на един език, само че изтърваш едно много голямо услоивие, а именно че има свръхпроизводство и то дефакто ще контролира пазара. Нима ако нямаше вече всички големи щяха да си имат достатъчно по складовете или щяха да бият тъпана за масло? М? Още повече, те НЕ ИСКАТ още масло, да верно е нищо не се зане, НО няма как търсенето да се изравни с темповете на насъжденията! Оттук насетне масла 200-300 тона САМО В БГ ще останат, безспорен факт, няма как декември да изкочи цена 150 или 120 при 200 тона по мазета (което е немалко) и пълна промишленост с масло по света, някой , някъде ще му трябва някакво масло, 3 броя въпросителни и то пак ще остане. Остане ли тази, догодина има нови по данни на ДФЗ 35-40 000 дка млада на втора, а на втората ще е на трета и хоп втра година на свърхпроизводаство ;). Последно големите няма да могат да ПОЕМАТ КАТЕГОРИЧНО на всеки от нас количеството, първо няма да могат да го изваря и второ не им трябва, та те си имат всичко , а и свои насъждения отгоре натам...... друг е въпроса за дългогодишния диалог между сериозни хора, ако си сред тях ще продаваш, е на 50-60 ама поне няма да ти остане. Ето ти адекватно мнение!!!
    • З
      А бе ти, Ico Belev, къв джендър си- производител ли си, преработвател ли си или търговец спекулант? Звучиш като последния. Много храниш и плашиш. С измекяри като квадратния и методи- само предварително плащане ама те не са чували за такъв вид разплащане, иначе по-добре да го подаря на някой. 130-150 лв са нереални ама 100-120 напълно постижими, въпрос на малко време. Ще остане масло, но това което се продаде- да не сваляме гащите и да го подаряваме.
  • в
    Американците дойдоха и и наведоха, покрай тях се мъчат още 2ма, 3ма. Но хората не дават защото вече имат информация и виждат цените на борсите. 60лв. го искат, на 150 го продават... Нагла работа господа бизнесмени. И не ми говорете за анализи показатели и сортове, че вашите глупости само и само да свалите цената край нямат !!!
    • Д
      Отново е изтрит коментар. Вчера беше писал някой с ленк към страницата на Берже с информация за цени. Къде е този коментар сега?!? Мой коментар беше изтрит преди дни, в който съветвам продавачите да си търсят правилният партньор сато се поразровят из интернет и намерят браншови асоциации, публични регистри с преработватели и си направят лични срещи. Нали изеята на форума е помощ за хората в бранша. Може ли администратора да обясни защо има цензура и какво е разрешено и какво забранено за се пише?!? Да четем само оплаквания от разни аматьори които още на дестилерията й викат “рафинерия” или “дестиларна”- не е сериозно...
    • O
      Коментара с линка беше мой, нямам представа защо може да е изтрит, това не е спам! След като в диаграмата имаше последна цена от 118 UDS/кг. за трето тримесечие на 2019г., то това значи ли че прекупвачите печелят 100 %, при положение че предлагат такава на производителите от 90лв./кг.? Линка е към спелувам на кирилица- Би и ар джей и ай ен си , където е фийд има частични анализи с диаграми за различни култури. Ако и този коментар бъде изтрит, то тогава по-добре да се направи форум на друго място и тази страница да не се посещава повече... срам за редактори, модератори и там каквито са....
    • а
      Тия двамата, кубчето и измамника от свински произход ли са??? Мисля, че са се покрили заради чумата :) :) :) В добричко едното прасе се движи свободно ;)
  • Д
    Какво става в американската дестилирана. Има ли такива които им продават маслата си при тоя хаос на пазара?
    • А
      Да, започнаха да плащат на 70лв. за килограм по договорите си.
    • Б
      Форума се цензурира и публикувани коментари са изтрити по- късно...
    • P
      Играта на котка и мишка продължава успешно. Ако трябва да сме честни, самите търговци миналата година казваха "сега ние ви търсим и сте в силна позиция но ще дойде времето когато вие ще ни търсите" и може да се окаже че това време е дошло. всеки ще си продаде маслото според своите разбирания за печалба. за един 25% са достатъчни за друг и 100% са малко. умния търговец ще ти остави достатъчно за да не се откажеш но не и повече от това. Това правят АМЕРИКАНЦИТЕ.
    • Н
      Цена оттук насетен няма да има такава, каквато имаше 5 години назад! Първо пшазара се измести от Бг зараи нашите алчни задници и заради тези на прекупвачите. Второ има много декари и свръхпроивзодство! Това е категоричен факт! Няма регулация, трябва оране, а има някои, дето ще изчакат, бизнеса свърши, това е тази год на чисто масло 90-110 или макс 120 догодина 90 подогодина 80 и така леко полеко към фалити, който се усети напусне сега сектора, той ще излезе най- на поечалба, не виждате ли че няма търсене на наше мас.,о, не виждате ли че няма квоти, нула!!!
    • О
      Защо "алчни задници"?? произвеждаш кг на себестойност тази година 80лв и имаш средно 5кг/дка.Господата прекупвачи дават 95лв/кг...кой е алчен??В добра година нека е и 70лв/кг ама като няма как да си дадеш стоката без пари???Пазара ще се размърда скоро алчните и на тях им пари ппд опашката...балами да дават под себестойност няма!
    • Н
      Колегии, колеги, ама що така сте наивни и вярвате на вътрешните си убеждения, аз съм също със 100 дка, колко пъти да го напиша, не виждатели че има много масло и това спука всички бални, трябва да се изорат много декари, а ние неможем да изчакаме това, защото означава да сме на загуба или нула поне 3 години.......кого , себе си ли заблужсавате.....не ми харесвайте коментара, мен не ми дреме, ама зн айте, че тази, догодина и подеогодина тва ни чака .............според мен и поподогодина. Всеки си знае, ама няма как да има 120 000 дка в Добруджа и реални 400 тона само от тях тази година, останалата част от Бг още едни 250 тона, ееее ами Франция ;) , о да забравих те са прости и нямат насъждения, а Гърция, а Молдова, а Румъния, а Австралия (голям производител), а Турция...........Испания.........айде 1.5 млн тона масло и ние искаме да има 100 евра , щото да ни излезнела сметката, е не няма и моята няма да излезне, и то заради такива като мен..........жалко за всички, за които лавандулата е поминък, жалко....гарантирана цена за три год натам е макс 70 лв и то ако си работите с големите! Имайте предвид,че и големите немогат да ви поемата многогто стока, така че катарзисите са тепърва предстоящи, първия е 200-300 тона масло останало от тази за догодина.........успех и не хейтвам, отварям очите на всички, като мен, които не и още не исакт да повярват на падението в сектора. Те го направиха, не Н ИЕ ГО НАПРАВИХМЕ, НИЕ!!!
    • J
      ТИ ЩО НЕ НАСЯ 10, 20 ДКА КОЛКОТО ДА СИ ПОМОГНЕШ АМИ НАСЯ 100ДКА И СЕГА РЕВЕШ НА УМРЯЛО ТУКА. И НЕ СИ САМО ТИ, БИЗНЕСМЕНИ, НОТАРИУСИ, ВЕТЕРИНАРИ, АДВОКАТИ МОЖЕ И ДЕПУТАТИ ДА ИМА С ПО 500ДКА НЕ ГИ ЗНАМ. АЛЧНОТИЯТА ЩЕ НИ ЗАТРИЕ - ВСИЧКИ !!!
    • Н
      Първо не рева, аз си имам достатъчно! Второ основен принцип на бизнеса проба, па била станала грешка тва е, трето аз продължавам напред и изказвам мнение тук, имам доблестта да го направя и трето не съм написал ни една глупост :)))) това че не ви се вярва си е ваш проблем, аз повече няма да напиша ни ред, който има глава на раменете, то ще разбере, че там дето има голямо стада има и много мърша, а има ли много мърша идват лешояди....гледайте напред, четете помежду редовете, бъдете стъпки напред, а не хванати немисловно и сантиментално за кауза пердута! Аз НЕ ВЯРВАХ, че за 5 години ще се засеят 200 000 дка в България.........затова започнах със 50 и направих 100, ама както съм започнал така и ще свърша и продължа напред с други начинания. Поменете, че няма как да стане да се заврем в един затворен отвсякъде двор много овце и да не се съберат покрай нас вълци........ще оцелееят само големите, ще видите.........случвало се е и пак ще се случи!!!Успехи!!!

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Коноп

Една: Къде се намира земята?

134 1

Първа година на Лавандула

1: През първата година нашата лавандула я подрязвахме 3-4 пъти още във фаза бутонизация. Спор...

864 3

Цена лавандулово масло 2019

масло 2019: Търсенето на масло не е намаляло. Напротив- истерията е още по голяма. Цена от 150 лв/кг е...

24963 32

бял трън

Mihail_Zl: Мисля че "Костов и Хубчев" ООД - Карлово изкупуват, така че може да говориш с тях за услов...

506 1

Здравец и хвойна

Maya6: Никой ли не знае?

414 1