Цена лавандулово масло 2018

• S
    Здравейте колеги!Темата е направена за обмяна на информация относно цени и препарати.
  • S
    Цената на маслото е по-голяма тайна и от кандидатите за кметове през есента бе ... 100 човека вариха - нито добив се споделя, нито цена. За какво сдружения и асоциации говорите после ???
    • С
      Незная кой коментира от мое име, но аз само чета и НЕ КОМЕНТИРАМ!!! Моля ви използвайте др имена и недейте замесва др хора във вашета врътка!
    • S
      Явно сме 2-ма приятелю ;)
    • И
      моля??? къде това, споделете
  • D
    Няма такова нещо
    • N
      Е как да няма, след като аз от около 2000 дка досега не видях повече от 4-6 кг..........той дъжда спира , ама маслото го няма и да се чака и да не се чака все тая , маслото трябваше да се организира , когато валяха големите дъждове,а те нему позволиха
    • N
      И това 2000 дка в различни области на Бг.......тууук таме има отлични резултати, ама по зле сме от миналата години колеги, не се поддавайте на спекули, францизите продават по 1 млн тона лавандин дето за нищо не става, таман имаме насъждения да им вземем пазара!!!
  • А
    Ситуацията към момента в Добруджа.Повече от 7кг/дка не се е чуло някой да извади до момента дори има доста с по 3-4кг на 2-ра 3-та добивна!Вали всеки ден и то порои,градушки с буря.Ако не се стабилизира скоро спокойно може да очакваме миналогодишната цена.60-70-80лв/кг може да си мечтае някой да купи но надали ще е тази година;)Успех на всички
    • F
      Интересно тия палци сочещи надолу кой ги пуска?! Ти им обясняваш реалната ситуация, те не харесват.... Освен да са прекупвачи,на които не им изнася нещо...
    • А
      Feel:39 прекупвача...надали:) И да харесват и да не харесват все тая...реалността към момента е такава,ако нещо се промени ще пиша,няма значение харесва ли се на народа или не---щях да стана политик ако целта ми е да говоря каквото им харесва на рая-та
    • F
      Може и да са няколко прекупвачи :) Форума тук така е направен(след промените),че може да се гласува на всяко влизане.... на практика неограничено. Но фактите до сега са,че най-вероятно ще се повтори миналогодишната история. Което пък ще доведе повече хора да си пласират маслото.
  • А
    С тези локални сериозни дъждове и градушки,гответе се за епизоди от миналата година.Попнаха да варят някои но спират защото пуска 7-8,нооо дали са били прави ще разберем следващите 2 седмици...
  • Е
    Петър Христов цена 155 лв от днеска за прясно масло
  • З
    Цената на Квадрата за кг масло: 60 лв Отделно си плащаш казани, транспорт и косене. Това ми се струва нереално, но скоро ще разберем дали е така. Успех на всички и както писа колегата не се поддавайте на провокации и си търсете една справедлива цена за вложения труд. Ще ги видим всички казани и прекупвачи какво ще правят ако лавандулата започне да се оре като маточината. Сами ще ни търсят тогава и ще върнат старите цени. Варката на маточина е по-евтина от лавандулата, а отнема повече време. Май ще трябва да им пратим проверки на всички казани, за да се успокоят малко.
    • Ю
      Търговците се спотайват за сега. Дестилерийте, косачите и мангустите са приготвил голямата брадва и чакат да ни отрежат главата. Квадрата се чуди как без пари да вземе маслото, а Методи се е покрил дълбоко. В Зелениково само обещават светлина в тунела и нищо конкретно. Който е на зор ще коси и вари с надеждата или сам да си пласира маслото или да очаква от търговците трохи, колкото да преживее до сдедващата година.
  • А
    Не се стресирайте излишно,кампанията тръгва добре,цена ще има за търпеливите!Не се потдавайте на провокации..не може работна ръка,казани и т.н. да се вдигат а изкупната цена да пада...само потрайте и ще видите.Под 150лв/кг който даде се е прекарал.А и тези дъждове и тази година си свършиха работата!!!
    • E
      Може, може.... на зърно може да пада цената, а на лавандулата - не? Умник.
    • F
      Абе умния,между зърно и лавандула правиш ли разлика....как се добива едното и как се добива другото....
    • з
      Зърнарите яко праскат червени палци надолу. Червени кратуни.
  • A
    Методи, влез и кажи една долна и една горна цена на кг. Знаем, че няма да е еднаква защото ... нали ... показатели, количества и т.н. ама да знаем дали да косим и варим тази година, че с тези цени за разходи не е добре работата.
  • A
    Правим богати казанджии и бонинита, а насреща нищо сигурно !!!
  • J
    ЦЕНИТЕ КЪМ 20.06.2019г. Косене в Добруджа от 40 - 60 лв. дка.; Варене На Казан от 400лв/5.5м3, 700лв/по-големи; Варене и плащане на кг. - от 15 до 20 лв.; Транспорт 300 - 400 лв. за камион; Надници на интегрираните роми за товарене и разтоварване - от 50 - 70 лв./човек; ЦЕНА ЗА КГ. МАСЛО - НЯМА ОБЯВЕНА!!! *договорите с Тошево и Американците - гарантирани 60 - 70 лв.
    • D
      Казана 25 лв. са се наговорили, но 400 лв. минимум. Мангите искат 80-100 лв. цената на квадрата 65 кинта и плаща казана, но само съм чула.
  • A
    Скоро някой чувал ли е цени?
  • М
    Здравейте. От къде мога да купя варели за маслото?
    • ю
      Аз купувам поиинковани варели от фирма "Мева" от София. Оклоло 100 лева са.
  • а
    Здравейте, чета дискусията с интерес от миналата година и на база на прочетеното стигнах до следните изводи. Тук се преплитат интересите и гледните точки на няколко типа потребители : - прекупвачи тарикати - прекупвачи коректни - производители - бедни и затънали в дългове - производители - реалисти - производители - алчни - кибици :) В началото на сезона прекупвачите тарикати, започват да плашат производители - балами, сключват се сделки на ниски цени,но когато си притиснат от разходи си много по-лесна жертва на тарикатите. С минаването на средата на сезона вече е ясно колко и какво е събрано и започват да се сключват сделки между реалистите производители и коректни прекупвачи на пазарни цени. През това време алчните производители чакт и искат още и още...в един момент печелят, но в друг губят. та изберете си роля и действайте :) аз съм от производителите - реалисти :) успех!
    • ю
      В пловдивско започнаха да косят вече. Колеги, може ли да ми препоръчте читава дестилерия в района на Пловдив, в която сте дестилирали лаванудла. Какви са условията за варене на ишлеме и какви с купуване на маслото?
  • н
    кога ще косите, колеги
  • 1
    Този сайт и форум станаха изключително грозни. Ама то нормално след толкова грозни приказки тук и визията на форума да е грозна.

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Коноп

Една: Къде се намира земята?

255 2

Първа година на Лавандула

1: През първата година нашата лавандула я подрязвахме 3-4 пъти още във фаза бутонизация. Спор...

1073 4

Цена лавандулово масло 2019

масло 2019: Търсенето на масло не е намаляло. Напротив- истерията е още по голяма. Цена от 150 лв/кг е...

30821 34

бял трън

Mihail_Zl: Мисля че "Костов и Хубчев" ООД - Карлово изкупуват, така че може да говориш с тях за услов...

624 1

Здравец и хвойна

Maya6: Никой ли не знае?

509 1