Цена лавандулово масло 2018

• S
    Здравейте колеги!Темата е направена за обмяна на информация относно цени и препарати.
  • О
    Аз пък тепърва ще сея още 100дка вие си мислете за балона и сънувайте фалити...маалко да се забавят нещата и ревете като девици за х.. бизнесът какъвто и да е той не енза хора със слаби нерви и без капка търпение.Ми хванете се на работа някъде,изорете лавандулите и се наслаждавайте отстрани как всички духат супата...айде да ви видя...
  • I
    Един младеж, който купуваше на 120лв по групите, вече дава оферти на 95лв. Хората продават косачки, ниви. Забавен ще стане този сектор. На 6 кг. от декар добив, 50лв косене, транспорт, 30-40лв идва варката на килограм вече, товарене, то само прибирането струва едни 200лв. Ами грижите през годината? Накрая става така, че се блъскаш за тоя дето.....
    • П
      Според мен ще трябва да мине много време , за да отрезнее сектора....ние си го прецакахме, оттук който се усети да спре с инвестициите, то той ще спечели....истината е,че цена под 200 лв за кило на 70% от хората им идва или на загуба или на минимална печалба, а тука идеята е да се печели. Така колеги, който взел взел, имайте предвид това, свърши с вземането на кинти от тоя бизнес....жалко за хората с много амбиции, малко приходи и само и иденствено чакащи на лавандулата..........болката е всеобща и агонията ще е дълго траеща, и колеги не хействаме всички, а виждаме реалността, максимума , който аз виждам е 140 лв......и още нещо, още една брадва има подготвена, всеки иска анализ ;) хем 100 лв, хем ще натискат надолу с анализи
    • п
      към колегите от Добрич: верно ли че Павлови купуват на 120 лв?
    • з
      Спокоо. Има вече фактурирано на 160. Нещата ще си дойдат на мястото!
  • А
    То е ясно, прибирайте си маслата.
    • П
      ........neznaq
    • П
      Зная само това, че при тази година ако цената се натисне до 120-30 лева, то първо маса хора сме на фалитната права и второ, че от догодина насам ще е още по тегаво. Масло няма 'УЖ' ама и има от мин година, сега догодина ще има от тази година и така докатао се натрупа една нулева..........както и да е осрахме всички работа...щото аз помня едно време варката ми беше последния проблем сега ми идва първия....алчните варкаджии дойдоха заради нас, щото сме много ама спомко и те са на веригата наречена "нека ядем всички хурката". Честит ни пукнат вече балон!
  • Д
    Над 400 000 преглеждания във форума и нито едно доказателство за продадено количество лавандулово масло на определена цена. Не за продадено на добра цена, а за продадено масло изобщо. Обяснете ми после как да съм оптимист !?
    • A
      Не е нужно да си оптимист,не е нужно въобще да пишеш безмислици.Прекупвачите мислят варианти при тази лоша година как да изкупят маслото на по-добри цени.Затова никой не купува в момента,игра на нерви.Който може да трае ще спечели,който бърза или е на зор ще дава когато се активизират.Скоро ще е не го изживявайте.И тези с договорите са ппд стрес не си мислете че им е лесно...
  • T
    Масло не пуска, разходите нагоре, декарите хиляди, а оптимистите си споделят през 5мин обявите за продажба на разсад. На кого вече??? П.с. Че и по 18стотинки иначе...
    • F
      Не са оптимисти......друга е думата...ама ади да не "замърсяваме" форума!
    • р
      Те по 18 ст. щото сортовете им са 120 % чисти. Ха-ха-хааа,малоумници.
    • Н
      Само скивай сега как от тази год ще започне една оран, едни откази от поръчки разсади, едни породаванки на декари с лавандула........5 години , поне 5 докато се нормализира пзара с след 5 години ужас и хаос. Не трябваше да се полудява така колеги........мен лично мн мн не ми дреме щото тва ми е помеждудругото, ама многохора, на които е поминък с по 100 или под 100 дка....нямат ли истински сорт....бай. И не се смейте на хората с истинския сорт, реално, този който има такъв ще изкара пара, а другия ще си пати само , аз лично в Добруджа не познавам повече от 20% прослойката да имат сорт на нивата си! ФАКТ!
    • F
      Ако ни дадеш сега и разяснения какво е "истински сорт".....може половината да почнат моментално да разорават :)
    • р
      Като гледам всеки ден по колко нови обяви излизат за продажба на земя(с лавандула),косачки, че и дестилерии - цената на разсада ми се стува че ще клони към нула! Дано разсададжиите си намерят малоумници,то по тия ширини е лесно.
    • Н
      Сорт е това, което прилична на едни публикации на един господин Станев, който е общодостъпен в нета, сорт е събран цвят горе, и хубаво разтворен, сорт е да пусне по 7-14 в тази година, сорт не е през два пръста дебелина цветчета...сега какво да ти обяснявам , знаеш за кои разсади ти говоря, не е сорт 3-5 на дка....дори и хемус не пуска така!!! Говоря за продуктивните сортове, а не едни дето приличат на житен клас хахахаахахах, то и житото ако извариш ще ти пусне така сигурно хахаах
  • Н
    Каквато и да е цената тази год явно ще е над 150, така до тук ок, ама колеги един въпрос, тогава когато излезнат 120 000 дка лавандула, а и годианта излезне хубава и отидем на 1 млн тона масло, тои тогава ше ви кажа какво ще стане.?! Първо сценария който ни подготвяха тази год за 60-80 лв цена на маслото ще се реализира ама по-надолу ще е, второ дестгилериите стават противно на мнението на мн хора доста, а те искат избиване на една инвестиция от 500 до 1,5 млн лв си искат своето, та поради това те ще държат на картелен пронцип тази цена 650 лв на кубик! И трето и най-важно........и хубава и лоша тия дето взимат поо 4-5 , то повече н1ма да вземат , защото няма сорт ей тва е, няма сорт............сорта и сега пуска 10 , така че колеги при една хубава година с 4-5-6 няма да излезне сметката, тя вече не излиза с тези цени на варките....реално 250 лв на дка е нищо като печалбам моята се върти там, всеки да си мисле, бизнеса се срина....вече според мен балона се пука....дори и да има цена е пукант от мин год още, ай жи ви и здртави, хубаво не ни чака с това начинание, това е моята истина за жалост... с тия боклуци по нивите ни, няма стане
    • F
      Добре е да се инвестира в техника за премахване на лавандулови насаждения! Обикновенно първите печелят :)
    • Н
      Друже, още никой не го осъзнава, ама тва цялото хаосово статукво ще изгърми мн яко.....няма как да стане инак, никой не усеща, че при тия добиви и реална цена на варене, возене и жънене ( за тези без косачки, а те са много) отива на 70 на килограм, а оттук дай и останалите неща.........при 6 кг и цена 120 лв, а себестойност 100........или 80 да е........а тя няма да е дори 120 лева цнеата, е при това положениеи си на минимална печалба, о -д одбре ходи стани пазач нейде си за 700 лв на смесец, същото е
  • Н
    И при мен добивите са ниски, 4-5 кг на 2 и 3 годишна лавандула. По дестилериите добивите масово са подобни 4-7 кд/дка. Цената към момента е около 150-160 лв, може и още малко да се вдигне. Успех на всички[email protected]
    • Е
      Можели да ми дадеж някъкъв контакт за да се свържа с купувача. Защото при нас е 90 лв
    • F
      Да бе Неделчев-кажи кой и къде дава тая цена!
  • И
    Много е зле добива колеги, 4 годишен севтополис 5.7 кд/дка, 4 годишен хемус 4.8 кг/дка. По 11 кг от казан 5.5 кубика ми излизаше средно, а казана е 350 лв. Сами смятайте всичко...Лавандулата ми е в Добруджа, а добива ми е по зле от миналата година когато жънах в калта. Тази година нямаше дъждове при мен, а добива е по зле от миналата година или на кантар. Нямам обяснение..
    • К
      Около мен поне 5 - 6 човека са между 5 и 7 кг/дка. Почти всички нямат проблеми с дъжда, но масло няма. Засега логично обяснение няма.
    • A
      Навсякъде е така с маалки изключения.Каварненско се похвалиха 2-ма с по 12-13кг/дка ноо иначе масово е 3,5-7кг/дка.Цвят има,маса има..масло слабо.Такава е годината.
  • K
    Проверки на дестилериите от всички институции, да видим как оправдават печалбите, за една и съща услуга на едни 300 на други 600 лв. ???
  • Т
    Някой нещо чувал ли е за цена....добивите са нискиии
    • Д
      Последно чух 85 лв., но се замислете! Форума има 420 000 преглеждания, а няма актуална цена на масло подкрепена с доказателства !
  • А
    Такааа след цяла зима лафчета...ха сега да видим при тези условия какви качества искат прекупвачите.Не смеят дори цена да обявят,хората варят и си вземат маслото...Методиевци,Квадрати и други пешки и пионки нали са мн силни...дайте оферти да ви видя...качества-цена...имам едно масло с обърнати показатели,на 220 го давам като цената е актуална до другия понеделник-заповядайте господа бизнесмени П.С.: Методи за теб посшедното не се отнася,искам да я ПРОДАМ не да хвърлям боб ще си взема ли парите или не
    • F
      Аз също бях прогнозирал ,че приказките за качество...обърнати показатели и бля-бля ще си ги наврът в г..а. А това че още се ослушват и не казват цена- малко по малко се появяват нови играчи на пазара,така че "старите" ще духнат супата!
    • Z
      ......
    • Z
      Всички са един дол дренки, спекуланти, демагози, самопрехвалбачи, изкарващи парите си на агонията на малкоя земеделц, те приготвиха брадвата и още я острят ама няма дърва за сене за жалост мили гореизброени господа велики бизнесмени, аз лично лавандулата още от мин гпд я зарязвам, няма пари вече в това, година две нещо такова...рано или късно пазара ще нарисне цената , световния и няма де да се ходи тогава , Такс че мили колеги успехи , то преди да ви/ни преключи пазара, ще ни вдесришериите мангалите и вс останало
  • K
    Явно истинските купувачи са изпратили агенти преди те да отидат да изкупят колкото се може по ефтино масло
  • L
    Всичко е търсене и предлагане, но ние за 60 лв не трябва да си предлагаме стоката. Добивите са по-зле от миналата година и това е факт, който е варил знае, а другите да минат по казаните да видят добивите. Започват с цени от 60 лв, но никой не иска да си даде маслото на такава цена, защото за производителя не остава почти нищо, а казаните са вдигнали цената. Като цяло картината е много зле, всички изчакват с обявяването на цената с идея да могат да купят колкото могат на ниска цена. Колеги не си давайте маслото за 60 лв, цената ще се вдигне.
    • Ю
      И при нас в пловдивско са много слаби добивите. Под 120 кг. Лавандула за кило масло няма. Още не е ясно и дали ще смогнем да я сварим, че с тези дъждове всеки изчаква да се стопли и ще паркираме камионите в един момент всички пред дестилерийте.
    • А
      Актуална цена към 1/7/19-120лв/кг...потрайте до средата на август,там е истината
  • S
    Работата отива на бойкот , кося, варя и го прибирам. Все ще се обади някой на по над 60-70 лева за кг. С тез 60лева дето ги предлагате може само с чупка в кръста и да си ги поставите там където слънце не огрява. Всичко живо ръце извива, сега масло ли искате, ама то няма и миналата година нямаше, а да видим кой колко ще устиска !!! 2ма-3ма измамника ни взеха за овце тук!!!
  • А
    Дъждове и много жега...лавандулата прецъфтява а семена няма,влизаш в полето цъфти че се пука но не мирише...пчели бол...цена ги е страх да обявят щото надеждата умира последна.Аз лично не мисля че ще се оправят добивите,просто годината пак е кофти.Август края цена 240!
    • N
      Е как да с еоправят добивите, като тя иска слънце през целия юни до жътва, а юни валя, семе няма..........много интересно ще стане, а бъдете сиг всички, че всички години ще са така вече, климата се променя на цикличност, която теае по 15 год, особено с тия течения ;) почетете малко, може природата и Господ да са регулатора на цялата схема

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Коноп

Една: Къде се намира земята?

255 2

Първа година на Лавандула

1: През първата година нашата лавандула я подрязвахме 3-4 пъти още във фаза бутонизация. Спор...

1073 4

Цена лавандулово масло 2019

масло 2019: Търсенето на масло не е намаляло. Напротив- истерията е още по голяма. Цена от 150 лв/кг е...

30821 34

бял трън

Mihail_Zl: Мисля че "Костов и Хубчев" ООД - Карлово изкупуват, така че може да говориш с тях за услов...

624 1

Здравец и хвойна

Maya6: Никой ли не знае?

509 1