Коя порода кокошки е с добра носливост

• D
    Искам да попитам коя порода кокошки е най добра за свободно гледане на двора с добра издражливост
  • N
    И за кафяв ломан съм чувал много добри отзиви, само не знам до колко е претенциозен с храната и климатичните условия...Гледам има някакво Супер харко в нета, но няма много данни...Нещо повече за породата може ли да ми каже някой?
  • D
    за това питам и аз някой хибрид който да е издражлив на колебания и да ходи по цял ден по градината да калве само вечер да се слага фураж
  • K
    леГхорн хич, ама хич не е за двор. нито белия, нито червените му хибриди - това са заводски кокошки. Много са хибридите с висока носливост, но всички те изискват много строги условия. и знания. щото от тях се печели. МНОГО! ама и инвестициите са ГОЛЕМИ! но, пък БЪРЗО се връщат. що се касае до двора - имаше (не зная сега) един страхотен хибрид, който се внасяше в Шумен - ХАРКО. черна кокошка, с много добра дворна носливост и устойчива на колебания в дажбите. и, не особено дребна, каквито са специализираните. напоследък не съм чувал да са търсени или създадени подобни хибриди, но пилчарството е 90% наука, така, че не бих се изненадал, ако има и нови хибриди, които да са подходящи за домашния двор. и, ще ми бъде много интересно да науча за такива.
  • какво ше кажите за червената старозагорска кокошка
  • I
    Бях чел някъде /в учебник по животновъдство/ - бяла лехорна около 360 яйца годишно от кокошка
  • а телефон на някой който продава имаш ли да ми дадеш
  • Породи кокошки отдавна няма в продажба, освен при любители. Работи се с хибриди, готови носачки преди пронасяне струват 6-7 лв., загубили са инстинкт за мътене, но живеят нормално в двор.Имат висока носливост и ако им осигуриш условия снасят всеки ден. Гледай да не ти набутат такива пред линеене, те вървят 2-3 лв.
  • никой ли не знаееееееее

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Изисквания за отваряне на ферма за Пъдпъдъчи яйца

Здравейте,разполагам с една сграда която мога да стегна и да превърна в ферма за пъдпъдъци...

69 0

Помощ за болен пъдпъдък

Здравейте! Моля, ако някой разбира от лечение на болни пъдпъдъци да ми пише. Имаме един б...

51 0

Инвестиция в птицеферма

Екатерина: Не е от най-добрите инвестиции;)

225 1

Болна кокошка

Здравейте! Имам следният проблем - отглеждам 4 кокошки, колкото за домашна консумация, хра...

324 0

В Ферма за гъски 500кв.м-колко птици мога да се гледат?

вячеслав: 1м2 на една гъска от 4 месяца за родителите . а за малките . до 4 месяца може 0...

371 2