Инкубатор настройки

• K
    Здравейте колеги. Купих си инкубатор. Пълен автоматик, сам си върти яйцата. Калибрира температурата, която съм я сравнявал с няколко термометъра и е абсолютно точен. влажността също. Всичко прекрасно до момента на резултата. сложих 20 яйца и накрая се излюпиха 3 пиленца. Тези, които не се излюпиха им чупих черупките да видя има ли нещо в тях и се оказа че има пиленца но са спряли развитието си на 12- 15 ден според мен. В момента търся причината. Моля ако някой се е сблъсквал с подобен проблем да сподели опита си, или ако някой има идея къде е проблема ще съм много благодарен.
  • В
    Господа, птицевъди искам да споделя малко опит със вас, понеже се запалих по птицевъдството четох много в интернет за люпенето на пилета на патета и т. Н. И така реших да си купя китайски инкубатор за 48 яйца и по долу описах проблема ми с него. И реших да си направя сам инкубатор от стар хладилник. Купих си части и го направих. Резултат нищо от 20 яйца 4-5 пилета. Ядосах се и купих 4 патки и един паток. И там проблем гледах ги цяла година и снясят и не лягат да мътят. И четох в интернет докато не попаднах на една статия че трябва да има яйца в гнездото че да легнат. Сложих 10 яйца и зачаках отивам вечерта и кокошките ги изпотрошили. И попаднах на обява за дървени яйца. Поръчах 10 броя и след всяко снесено патешко яйца слагах дървено. След като се събраха 10 яйца една патка легна и беше се оскубала и наредила пух като зайкиня и покрила яйцата и се залежа и бях чел че пилетата се люпят на 37.5-38 градуса но заложих термометъра с влагомера под патката беше 39.1-39.2. След това заложих 20 яйца и резултат 15 пилета. Имаше и още три но те не успяха да излезнат с влажност 30%. Като се замислих на птиците температурата е 42 градуса от къде на къде под тях ще е 37.5-38
    • A
      Браво бе,приятел... От толкова коментари из фейсбук,твоя държи първенство-от началото до края нито една запетая... Ако си така невъздържан с момичетата,яко си го закъсал... Но , както й да е-инкубатор можеш да си направиш сам за около пет лева и сръчни ръце...
  • В
    И аз имах същият проблем от 15 яйца и нощо само умрели пилета. Но сложих термометър с влагомер и имаше огромна разлика от този китайски боклук за 48 яйца. Разликата беше 2 градуса което е пагубно за пилетата. Регулирах температурата по новия термометър резултат 80% люпяемост.
  • K
    От личен опит ви казвам малките инкубатори от китайски и румънски произход са пълен боклук . Не си губете времето и парите хубав инкубатор от 1000 лв нагоре.Аз люпя със стари руски и украински инкубатори за 1000 яицa от 500 450 пилета другите са незаплодени неги овоскопирам ако са заплодени от 95 до 100% люпимост руснаците като са го правили са мислили.Та мисълта ми е неси давайте парите за глупости
  • K
    Здравейте колеги, опрвихте ли се с тези китайски инкубатори, аз имам същият проблем. Има много мъртви в яйцето. От 49 излизат 12 13 кокоши пиленца. Много остават и не могат да пробият. Моля кажете ако сте намерили решение.
  • п
    Аз пък съм страшно доволен люпимостта зависи от редица фактори , не обвинявайте просто ей така , за парите си тези инкубатори са супер.... моя е за 56 яйца и люпимостта ми е над 80% като се има впредвид , че оплодените яйца са около тези проценти....
  • I
    За различните птици температурните режими и влажността са различни. Даже за един вид птици има разлики между породите, макар и малки. Това означава, че яйца от гъски се люпят на различен температурен режим и влажност от тези за патици и кокошки, а яйцата на тулузката и китайската гъска се люпят също при различен режим, но с много по-малки разлики. Дори когато са от една един вид, напр. пачи яйца, има три различни перода на люпене, при които температура и влажност са различни. Обикновено първият е до 12-14 дни, а третият е за последните 4-5 дни. Между първият с средният период може и да няма голяма разлика, но такава винаги при последния, трети период. Много е важно и яйцата да са пресни, при кокошките до 7 дни от снасянето, при гъски и патици малко повече, но с всеки ден люпимоста намалява рязко. Дори при пресни яйца има разлика в люпимостта на яйцата на една и съща птица, като първите и последните яйца от снасянето са с най-ниска люпимост.
  • ю
    и аз си купих инкубатор с ключ с 49 яйца резултата е нищо или умрели вътре в яйцата или неса развили звъннах от където гу купих плюс това беше в гаранция отсреща ми казаха така сложи отдолу удяло 1чаша вода и звъни така направих след 25 дена звъннах жената каза ами нещо неправите както трябва и аз спрях да им звъна нали ми взеха паричките инкубатора дали върши работа неги интересуват ама който е запалил са за инкубатор откажете се неси давайте парите си за измислени работи
  • 1
    Яйцата се събират до 5 дни което означава че е нормално да не се люпят в един ден излюпвал съм пиленце на 4 ден от започване на люпене моят инкубатор е за 41 яйца и съм доволен люпил съм и пъдпъдъци

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Помощ за болен пъдпъдък

Здравейте! Моля, ако някой разбира от лечение на болни пъдпъдъци да ми пише. Имаме един б...

29 0

Инвестиция в птицеферма

Екатерина: Не е от най-добрите инвестиции;)

122 1

Болна кокошка

Здравейте! Имам следният проблем - отглеждам 4 кокошки, колкото за домашна консумация, хра...

226 0

В Ферма за гъски 500кв.м-колко птици мога да се гледат?

вячеслав: 1м2 на една гъска от 4 месяца за родителите . а за малките . до 4 месяца може 0...

250 1

Инкубатор

Препоръчайте ми инкубатор за около 50 яйца. И най-важното: от къде да го купя?

584 0