Проблем с кокошки - малко носят

• F
    Здравейте , миналата година по това време по точно на 8 април си закупух 200 пилета за кокошки носачки . http://www.fermer.bg/emoticons/dbb3c25858400a4f32728016d7ffe7aa.png Имам помещения в които да ги гледам и малък двор край тях на които да се разхождат през деня.Та на проблема септември-октомври месец повечето пронесаха и сабирах по 30-40 яйца на ден , после се застуди и краи по 2-3 яйца на ден до сега каде.. мисля че не е нормално в затворено помещение когато е студено не излизат не го отоплявам обаче .. давах има мая добавки и нищо само наливам пари .... то и времето не се е оправило ама немисля че трябва да е толкова зле .... велик ден а аз .... някакви съвети ..
  • S
    при тази цена на соевия шрот къде му излиза края
  • G
    probai sas soev 6rot niama na4in dane nosiat
  • D
    Приятел храни кокошките си само с хляб и ще пронесат при мен има ефект
  • E
    Не мога за разбера - като си пишман-животновъд, без познания и опит, защо не ходиш да си купуваш по 10 яйчица всеки божи ден, а се занимаваш с глупости ??? По-евтинко ще ти излезе най-малкото. Със 100 кокошки-носачки - 5-10-20 яйца....смях в залата. На ден не трябва да падаш под 90 бр.
  • M
    Трябват ти смески.Взел си си хибриди а ги храниш като селски кокошки.Ако нямаш възможност да купуваш смески то поне добави малко царевица и слънчоглед.При студеното време ,баба ми им слагаше малко лют червен пипер.А имаше и една немска порода където не се влияят от студа.Виж в Пернати. сом има и много имфо за кокошки
  • C
    За да може хибрида за стокова носачка да се доближи поне до технологичната носливост ако се отглежда в домашни условия е необходимо във фуража да има суровини,богати на протеин.Хранете със каквото щете,но поне 15 % соев шрот И 10 % слънчогледов шрот или експелер трябва да имате в рецептата, плюс задължително витаминен премикс.
  • E
    Има значение породада , ако са породисти хибриди задължително трябва фураж за носачки , ако ли пък не може и със жито и фураж смесено , но фуражът ще им вдигне добива значително , що се отнася до хладката вода сигурно има значение ако са минусови температури , но при тези температури едва ли.
  • J
    сложи им пясък и всяка сутрин хладка вода съветът ми не е професионален но ще видиш резултат , бащами има около 25 носачки всеки ден 18-23 яица. Като спре хладката вода за два дена 3-5. опитай нищо не губиш
  • F
    ами не съм сигурен каква точно http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=579678 като тази на снимката са мога да разбера и да кажа ако има голямо значение ... вече взеха да носят ама пак е малко по 10 някаде на ден
  • E
    Колега , забрави ечимика , от него няма да имаш добиви-носачки не се хранят с ечимик , ако кокошките ти са породисти носачки трябва да ги храниш с фураж за носачки , както следва: І фаза-19-41 седмична възраст ІІ фаза 36-60 седмична възраст ІІІ фаза-до края Каква порода са носачките?
  • N
    не знам бащата на времето им даваше едро смлян ечемик щото съдиржа по вече витамин е
  • F
    ами храня ги с жито смляно имам фуражомелка пробвах и с смески но без ефект а иначе им слагах няколко пъти пясък но нямат постоянно ....
  • N
    с какво ги храниш наблягай на ечемика направи го на ярма пясак имали при тях те без пясак трудно се справят

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта