Смъртност при кокошките

• N
    Zdraveite interesyvam se ot kokoshki.moite zapo4naxa da umirat neznam pri4inata no i neznam kak da im pomogna.pro4etox za edno lekarstvo (piperazin)ne smeq da go ispolzvam.po to4no neznam dali shte pomogne.straxuvam se za patkite zashtoto sa zaedno.nqkoi da ima ideq .
  • po 6iroko mqsto
  • M
    Може да е от нея, на мен лично са ми се подували овце от детелина.
  • N
    prqsna e detelinata.bera q i vednaga im q xvarlqm.
  • N
    eto kak vi sa.neznam dali ima zna4enie tova 4e parvo gi xranex s jito no ne smlqno a posle s smlqno.
  • Тая детелина която си писала,че я даваш каква е-смляно сено,пропарена,прясна или какво? Най добре я разкарай от дажбата засега.
  • Ммм-значи сега ти пронасят... Има голяма вероятност да е така наречената Марекова болест.Получава се,когато птиците не са ваксинирани на еднодневна възраст в люпилнята с ваксина против заболяването.Често се случва,когато се продават на фермери,които гледат малко ярки,предназначени за търговия на такива като теб.Умират си,без да отслабват,точно в периода който започват да пронасят активно,и то внезапно.Когато се аутопсира такава отица може да забележиш туморни възли по черния дроб,далака ,сърцето и т.н. Няма лечение,единственото успокоение е,че не умират всички птици... А кървавите яйца се срещат точно в периода на пронасяне и са нещо нормално,НО-често са и признак на възпаление на клоаката,причинено от плесенясал фураж,или от неправилно хранене-фураж с много целулоза в него. Та вземи им смени и фуража,най добре с купени смески за кокошки носачки. Какви са на цвят птиците между другото?
  • M
    Я,вземи и си спомни да не си залагала отрова за мишки някъде и да са я набарали,пък може и да е от храната.Случва се и когато в складовете за зърно са провеждани разни мероприятия срещу складови вредители.
  • Внимавай! Здрави , прави , снасящи , без абсолютно никакви симптоми - за няколко дни умряха 3... Докато не видяхме с очите си какъв е интелекта на пилешкият мозък - бяха решили , че пълзящата покрай тях змия е великолепен дъждовен червей и в никакъв случай не искаха да се откажат от деликатеса си в жегите , а многократно кълваната змия им отвръщаше само с едно ухапване.. но какво!!!
  • N
    имам 25 кокошки,2 ми умряха эа 3 дена,нямат такива сиптоми даржат се нормално ядат,пият вода,не са стари купих ги пролета ярки,неэнаех че трябва ваксини,говорих с доктор тои ми каэа че като станат 5 бр, умрялите кокошки тогава е сериоэно,неиска да доиде да ги види,днес когато отидох да сабера яйцата видях на едно кръв,не всички ми снасят някои почват сега,това е,
  • Нушенце,ако ми отговориш на зададените въпроси без да пишеш на маймуница може и да се разберем: 1.Колко кокошки имаш? 2.Колко от тях са умрели? 3.Кога са умрели? 4.Има ли болни птици в момента-омърлушени,такива с диария,със изтечения от ноздрите,такива да дремят навън на слънце,такива да си въртят главите като пияни,абе всичко извън нормалното поведение и външен вид на кокошка. 5.С какво си ги лекувала до момента,в какви дозировки? 6.Ваксинирани ли са от доктора-дали им е накапвал едни капки в очите миналата година и после минавал ли е есента да ги нжектира?
  • M
    Да не ги мори някакво друго животно, пор ли, белка ли, ако е много заразно и опасно би следвало да ги натръшка всичките да не дава Бог. Да не са стари и просто да им приключва житейския път.
  • A
    Живко-пу, пу-не се майтапИ с това, де Питащата-тичай при лекар.Бих те посъветвала да направиш аутопсия на една умряла, но ми се струва, че нищо няма да разбереш. Така, че-лекар. А пиперазин-а, който си взела не е ли за глисти?
  • птичи грип ! викай ветеринарните и телевизиите. Толкова бързо е само това
  • N
    dnes otidex sutrinta da gi xrana vsi4ki bqxa dobre.otivam sled 3 4asa edna umrqla .nito e otslabnala nito zalitala abe nishto.ili az ne moga da vida.ima edin lekar no toi kaza 4e sa preqli.tova e nevazmojno,zashtoto az ot kakto sam gi kupila gi xrana po ednakav na4in po edno i sashto vremes jito i detelina.
  • N
    imam 25 tolko mi ostanaxa.emi neznam zashto taka ti izglejda.neznam da.qdat si piqt voda izlizat navanka snasqt.nevijdam nikakva promqna.

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта