M

Колко време може да се оставя земя под угар?

agra: Може да се заявява две или повече години една и съща площ като угар(разорана(черна) или си...

1994 3
K

Възможно ли е тази година да няма разпределение на бели петна?

ronaldo: По принцип при доброволните споразумения общата площ за разпределение на масивите за ползв...

2832 6
V

Неправомерно ползване на земя

proba: В тридневен срок от датата на издаване на заповедта по ал. 1 ползвател, който ползва без...

1712 3
S

Анулиране на договор за наем - Как?

htz180limited: Здравеите, искам да ви попитам, ако земята е дадена на арендатор мога ли към днешна дата д...

4791 17
P

Как да принудя ползвател да си плати?

Lavender: Как да плати никой не може да даде съвет - евентуално може да го съдиш, след като е чертал...

1534 4
Z

Искат ми две данъчни оценки за един парцел земя. Нормално ли е ?

farmera: Имота си е един нищо че има повече от една категория, съответно таксуването също е на имот...

776 3
B

Закон за ведомствените бензиностанции

sd64: Какво ще решават НАЗ не знам но ние до 30 август трябва да си сложим нивомери. Наредбата е...

1274 5
A

Ако теренните проверки са незаконосъобразни, как се процедира в случая?!

proba: За сега нищо не следва. След 3-4 заседания (със свидетели, документи, вещи лица и т.н.) н...

1517 3
I

Условия за създаване на птицеферма

adriana: Започни с Наредба 44 за ветеринарно медицинските изисквания и Наредбата за хуманно отношен...

8103 4
V

Контрол на почвената ерозия, Превръщане на нива в пасище

Bolgar: моля за съвет - смятам да засея малко тревни смески, подходящи за фураж за животни. сеялка...

2245 6
D

Въпрос относно Наредба 7 мярка 10 - автохтонни породи?

dinka: Първо трябва да започнеш с 50 бр . и да имаш подсигурени пасища иначе не си заслужава.

2266 2
P

Сдружението на общините предлага данък от 1 лев на декар земя. Вярно ли е ?

proba: За пътищата баш пък общините са виновни, че дървари и зърнари ги ползват с огромните си ма...

1095 3
G

Разяснения относно Карта на възстановена собственост

Имам питане относно Картата на възстановената собственост. Откъде човек може да си я набав...

750 0
N

Регистриране на имоти за Правно основание

Kimema: В София не е така, което ме навява на мисълта, че е нещо на местно ниво, т.е. кмета така е...

2911 1
A

Тотално объркан по директни плащания - СХЕМИ, МЕРКИ , САНКЦИИ???

vaskop: Колеги,само аз ли не намирам отговора на този въпрос?Защото след тежката зима и пролет май...

4813 19