Слънчоглед - жътва 2010

• F
    Колеги, знам че все още е рано, но искам да попитам кога мислите, че ще започнете жътвата на слънчогледа? Те може двете жътви да се застъпет тази година, но все пак.
  • Астра купуват на 780+ доставено в Сливо поле
  • Някой е писал от мое име,че сключил сделка на 900+! Не вярвайте на такива лъжци!Няма изгледи цената да се вдигне толкова.Цената може да се вдигне ако има засилено търсене,а такова в момента няма.
  • v koi region e tova 900+
  • ne viarvah ,no dnes sklu4ih sdelka na 900lv + DDS . Dage po4vam da si mislia da ne si prodavam cialoto koli4estvo, za6oto skoro moge cenata da se vdigne o6te !
  • Ако имаш такава цена-да ти продадем слънчоглед на 850+ДДС докарано до Варна? Ще спечелиш 50 лв.на тон!
  • Cenata tragva nagore ! 650 USD или 900 лв към днешна дата закарано на Бургас или Варна!
  • Добрич и Русе в момента...поне там карам стока,за друго място несъм сигурен...
  • Читател и ти си луд. Първо-отговори ми на колко места в България се прави биодизел, а след това ми кажи, че е от слънчоглед. Явно си много под средно грамотните.
  • Айде стига се спекулира с този боидизел. Цената на рапицата в момента е 920, защо ли така е скочила?
  • Никой няма намерение да маха биодизела от нафтата....само ще бъде премахнат като компонент от нея... Това днес са го решавали и слънчогледа е основна суровина за производство на биодизел в България..Това всеки средно грамотен човек го знае!
  • НА СЪЩОТО МНЕНИЕ СЪМ
  • Спрете да правите такива изцепки. Никой няма намерение да маха биодизела от нафтата, напротив. Който твърди това значи е луд или изобщо не е в час. А от слънчоглед не се прави биодизел. Не се изказвайте неподготвени. Пазарът на слънчоглед вече е стабилизиран. Не се очаква нов спад в цената. Цените ще се ориентират не по-малко от 750-760 лв. от място. Не се надявайте и на покачване. Купувачите на пазара са много малко- 2-3 фирми. Повечето правят проучване. Маслените фабрики не купуват. Пазарът за Турция е много неясен. Очаква се активизиране в края на април, но не се надявайтке на цена по-различна от тази, която ще дават и фирмите купувачи в България, ориентирани към износ !!!!!!!??????? Повярвайте-В БЪЛГАРИЯ ИМА МНОГО СТОКА.
  • е що не продадохтте като беше 950
  • ТОВА СА РЕАЛНОСТИТЕ
  • Абсолютни глупости са това,че цената щяла да се вдига...вчера платихме последно 100 тона на 750+ и чорбаджията се обади повече да не приемаме на тази цена,че ще има спад от днес,но не се знае колко...При условие,че ще махат биодизела от нафтата...няма луди да затварят пари за слънчоглед...Предполагам,че около 730+ ще е новата цена..

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

ЗАСЯВАНЕ НА СЛЪНЧОГЛЕД С РЕДОСЕЯЛКА BECKER AEROMAT T6

solun1: Здравей. Сял съм с Иртем 6 редова с торовнасяне (подобна на Курт, и двете се правят в Тур...

105 1

Слънчоглед реколда 2020

olio: Вече удари, а и нагореееее. Кога ще бъде пика не се знае. Борсите се надскачат, а търговци...

868 2

Изсъхване на слънчоглед

Крум Тенев: https://www.youtube.com/watch?v=B4LAJDx6TSI

352 2

Цена на слънчогледа 2019, добиви ?

georgievis: добиви около 300кг цени Силистра 550лв.

5670 14

Слънчоглед 2019 цени и добиви

Тодор Тодоров: Какво става колеги? Ще прадаваме ли, и на каква цена? Всички ли чакат повишаване н цената?...

1673 2