Слънчоглед - жътва 2010

• F
    Колеги, знам че все още е рано, но искам да попитам кога мислите, че ще започнете жътвата на слънчогледа? Те може двете жътви да се застъпет тази година, но все пак.
  • За Русенско е възможно,там Кремер ще купуват,но чак 550+ не е възможно,ако е без фактура...би било..но предполагам,че цената е понадута малко за престиж.Реално за без документ...520 е цената!
  • F
    Това сериозни цени ли са 550?
  • Може 550,но без фактура...!Жътвата наистина някъде е почнала,затова съм склонен да вярвам,че наистина може да има сделка,но без документи!
  • I
    хахах..продавай ...ако имаш от миналата година
  • ЗАПОЧНА СЕ....550+ от място
  • I
    Началото на септември вероятно ще се започне с прибирането на слънчогледа тука
  • Те търговците точно такива като теб търсят, дето имат да дават на някого........... я на банка, я на доставчик, я за ренти и т.н. Цената зависи от кой регион си, какъв производител си- дребен или едър(без да се обиждаме), но така ни квалифицират доста често според обработваемите площи. Чувам за цени 550-600 лв. за тон на зелено, ама дали има сделки незная. Трябва да поразпиташ колегите край теб.
  • Аз предполагам, че ще започнем след около 15дена, заради тези жеги но все още нямам оферти а трябва да продавам заради заеми. Някой знае ли нещо?
  • S
    Понеже Софийското поле е около 560 метра надморско равнище обикновено сея 5-10 април и жъна около 10 септември.Тази година обаче заради дъждовете сях 26-30 април и не очаквам жътва преди 20 септември. Освен това и по фазата на развитие е ясно,че ще има закъснение- чак през изтеклата седмица блоковете ми са масово в тотален цъфтеж.
  • G
    поне при мен ще закъснее слъняогледа. Не по-рано 20-ти септември.
  • N
    Зависи кой кога го е сял.Колкото по късно си сял със дните толкова и по късно ще жънеш.

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

ЗАСЯВАНЕ НА СЛЪНЧОГЛЕД С РЕДОСЕЯЛКА BECKER AEROMAT T6

solun1: Здравей. Сял съм с Иртем 6 редова с торовнасяне (подобна на Курт, и двете се правят в Тур...

99 1

Слънчоглед реколда 2020

olio: Вече удари, а и нагореееее. Кога ще бъде пика не се знае. Борсите се надскачат, а търговци...

860 2

Изсъхване на слънчоглед

Крум Тенев: https://www.youtube.com/watch?v=B4LAJDx6TSI

348 2

Цена на слънчогледа 2019, добиви ?

georgievis: добиви около 300кг цени Силистра 550лв.

5650 14

Слънчоглед 2019 цени и добиви

Тодор Тодоров: Какво става колеги? Ще прадаваме ли, и на каква цена? Всички ли чакат повишаване н цената?...

1672 2