Колеги какво е мнението ви за листните торове

• M
    kolegi kakvo e mnenieto vi za listnite torove prilogeni v p6enitsa?
  • I
    прсках с 200 грама на декар или 1.80-2лева на декар се врзват.имам контрола ще иа следиа щото и на мен ми е интересно какв е ефекта.по натам ше кача снимки за да видим разликата
  • D
    Това е доста сериозна цена.Ще ми е интересно да видя рапицата,и да я сравня с друга пръскана с Вуксал Сяра.
  • V
    яко дране е падало
  • I
    расфасфасовката е тубичка 5литра.1литар струва 9лева бес ддс.
  • D
    Можеш ли да ми кажеш каква му е цената?
  • I
    тора с сиарата прсках рапицата
  • D
    300 мл/дка.Но както виждам в него има сяра и няма да има много голяма полза от това.Листни торове със съдържание на сяра се прилагат до кря на фаза братене за да има желания ефект при пшеницата.
  • D
    Предната снимка е на ечемик сниман днес, а тази е от преди седмица и е на пшеница. Третирани са с Акрамет и др.
  • D
    Колега, опитай с Акрамет. Колегата Izhel ще ти даде подробна информация. Тази година за първа пръскам с Акрамет и моите посеви, смятам, са по-добри от останалите в землището ни. Когато пожъна ще имам още по-точна информация, но за сега е .
  • I
    Листните торове е добре да се използват в по-ранните фази. Във фаза цъфтеж пр и която и да е култура ефекта им е много слаб, а при пшеницата влошават хлебопекарните качества. Ако искате да повлияете добивите и качеството използвайте ги при пшеницата във фаза братене, при слънчогледа - 5-8 лист, при рапицата - начало на вегетацията през пролетта, царевицата 5-6 лист. Освен това всички листни торове съдържат желязо, което при ектремни ситуации има неблагоприятен ефект и донякъде засилва хербицидния стрес. Тези недостатъци липсват при листния тор Акрамет, така че ако искате сигурен ефект пробвайте го.
  • благодаря за информацията. но не разбрах в каква доза се използва FERTY GREEN-1.
  • V
    през листата най-бързо се приема калият за около половин час, амониевият йон за около 45 мин.фосфора за час, а нитратния за около 2 часа.върху скороста на проникване на хран.елементи през кутикулата или устицата влияят ралични фактори- температура,скорост на вятъра, тургор,разтворители и концентрация на разтвора.Навсякъде пише, а е и логично, че културите със слят посев усвояват по голям процент от хран в-ва.
  • Здравейте, имам въпрос относно това дали сте използвали торове за листно подхранване със съдържание на аминокиселини и дали влияят по някакъв начин неблагоприятно ако се пръска с такива във фаза цъфтеж независимо от вида на културата. Казвам всичко това нещо просто защото торове с съдържание на аминокиселини набират все по- голяма популярност, а имам някакъв спомен, че не са подходящи да се използват по време на цъфтеж.
  • I
    тора е на хеминова сдржа манган 90г-л.магнези 90г-л.бор50г-л.мобилен 4г-л.сиара80г-л.азот 82г-л.доза от 150-300мл.дка.прсках 24 часа преди да завали.
  • D
    Зависи колега кои листни торове използваш,но поне 2 часа.

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

+91-9694102888 Stop Extra Marital Affair of Husband IN Belpahar

+91-9694102888 Stop Extra Marital Affair of Husband IN Belpahar +91-9694102888 Stop...

3 0

+91-9694102888 Family and relationship problem solution IN Belpahar

+91-9694102888 Family and relationship problem solution IN Belpahar +91-9694102888 F...

3 0

+91-9694102888 How to agree your parents for love marriage easily IN Belpahar

+91-9694102888 How to agree your parents for love marriage easily IN Belpahar +91-9...

3 0

+91-9694102888 Tips of Convince Parents For Love Marriage IN Belpahar

+91-9694102888 Tips of Convince Parents For Love Marriage IN Belpahar +91-9694102888...

3 0

Селективни хербициди

Няма значение: Каква доза приложихте

141 2