Лозарски Трактор . Болгар , Т40 , Лтз , Мтз или друг ?

• K
    Здравейте моля дайде ми съвет какъв трактор да си взема за обработването на 40-80 дк лозя вмомента имам 40 дк и ги обработвам с верижен трактор Болгар ТЛ 30 , но той вече не смогва мислех си за Т40 , обаче не знам дали ще има голяма разлика те са 40-50 кс , а аз си правя планове да ги увеличавам повече и повече та и той най вероят след още 10-20 дк няма да върши работа . Какво ще ми кажете за ЛТЗ 65 кс 4х4 , Болгар тк 80 или тк82 4х4 , Мтз 80 или 82 4х4 ? Лозята са под голям наклон около 30 градуса .Бюджета с който разполагам е около 10 000 лв .
  • K
    В началото се бях насочил точно към лозаро овощарски Италианските които си посочил , но от 50кс и нагоре не са ми по джоба вмомента те са от 15-16 хиляди нагоре и не знам в какво състояние ще са . А лозята са от старите насаждения с широките редове и мога да ги обработвам с голям универсален трактор поне докато им дойде времето за изкореняване и подновяване долу горе 6 години +/ - . После живот и здраве ще си ги правя в по тесни редове и ще си взема точно лозарски трактор при мен проблема е големия наклон иначе можех и японски да си взема 25-30 кс ама с такъв няма да мога да ги обработвам като хората имат в село кубота 29 кс ама не може да оре на наклона дълбоко мъчи се .
  • Z
    Потърси си лозаро-овощарски трактор Pasquali, Antonio Carraro, ISEKI и чак тогава си купи болгар с двойно предаване.

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

запитване

нямам опит в отжлеждането и грижи за лози - мисля са различни сортове , винен и десертни ....

42 0

моля за помощ

fermer123: Добива зависи,както от теб така и от природата, 3 години не чакай добив. Аз бих ти препоръ...

1650 11

Присаждане на лози

Accord: Института в Плевен

1641 1

Изсъхване на лозовия плод - фаза цъвтеж

syfury: Със снимки трудно може да се определи заболяване с точност, а без е близо до невъзможното....

14306 27

Tърсим съвети за избор на винени сортове лози в район Шабла

vintage: Eто господа - мисля че ще Ви бъде полезно. Това е Национална Почвена Служба - правят доб...

1408 1