ШАФРАН - ТЪРСЕНЕ И ПРЕДЛАГАНЕ

• B
    Здравейте, От скоро се занимавам с малка площ, засадена с шафранов минзухар. За втора година ще чакам реколта. Но никъде не мога да намеря информация за пазар на тази билка в България. Наскоро се разхождах из Родопите и от едно село си закупих 10 гр., като бабата ми каза, че трудно може да го продава ... а това е вложен труд. Ще съм благодарен ако се включат и други колеги.
  • Г
    Здравейте,аз за първа година се занимавам със шафран. Относно Хасан Тахиров съм чувал,че не изкупува продукцията въпреки,че сте си купили луковици от него. Аз взех от варненската фирма и ли дадоха договор за изкупуване на продукцията,но изкупната цена е ниска.За сега са коректни. Незнам какво количество е искал да вземе колегата за 50000 лева но аз си купих луковици от по големите. 11000 броя ми излязоха малко под 3000 лева.
  • A
    ako i na men mi kaje nqkoi pazar koito moga da dam rekoltata si mu obeshtavam e shte mu dam polovinata ot moita pecalba
  • I
    Здравейте искам да попитам дали сте намерили пазари и как се търсят благодаря предварително
  • V
    Има статия във този сайт. Погледнете я и потърсете в интернет. Отлична година за бизнеса с шафранов минзухар Китайци търсят да купят 500 български луковици, Хасан Тахиров ще им ги даде подарък
  • П
    Къде е този пазар за шафран имам 500гр. И няма къде да го продам. И се чудя тая година дали въобще да преборим реколтата или въобще да не се занимавам
  • M
    Истината е ... Пазар има , но няма хора , които се наемат да го отглеждат , защото работата около него била трудоемка така поне мислят .
  • J
    Пазар няма защото няма и производство.
  • C
    В България няма отвърден пазар за тази билка. Изглежда не мога да давам линкове .... Което е малко жалко но може да видиш сам има фирма българска която се занимава с продан на шафран , но изкопуват само от техни луковици. Таната се казва фирмата , мисля , че са точни виж ги ако си заинтересован от тази култура и ако имаш излишни поне 50 хиляди лева . Мое личен съвет към тебе и да се пренасочиш към нещо което има някакъв пазар в България .
  • C
    Т'ва с шафрана е ала бала . В България има само една фирма където копува шафран и то само от техни луковици. Но , като ми казаха , че искат 50 хилки за луковици и направо ме отказаха . Иначе казаха , че изкопуват цялата продукция която получиш от ТЕХНИ луковици. http://tanata.eu/we-buy-saffron/ Това им е сайта мисля , че не са някви измамници ако си заинтересован в тази култура приготвяш едни 50 хилки и се молиш за хубаво време. Тая асоциация с ония от Кърджали са пълни измамници както прочетох. И аз имах интерес към билката , но няма сигурен пазар и за мен това е загуба на време лично мое мнение. Лека вечер .
  • M
    Привет, Има цяла асоциация ,която широко рекламира възможностите за шафрана.Там би трябвало да имат пазар. Поздрави

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Коноп

Една: Къде се намира земята?

95 0

Първа година на Лавандула

1: През първата година нашата лавандула я подрязвахме 3-4 пъти още във фаза бутонизация. Спор...

767 0

Цена лавандулово масло 2019

масло 2019: Търсенето на масло не е намаляло. Напротив- истерията е още по голяма. Цена от 150 лв/кг е...

21053 17

бял трън

Mihail_Zl: Мисля че "Костов и Хубчев" ООД - Карлово изкупуват, така че може да говориш с тях за услов...

453 1

Здравец и хвойна

Maya6: Никой ли не знае?

380 1