От какво пространство се нуждае една коза или овца

• M
    Интересувам се за 53 кози и 2 пръча колко кв/м ми е неоходимо и също така и колко ясли от 2 м . Предварително благодаря на всички .
  • mirko ne se zakacham na teb da znae6 edin ne6to se zakacha ami taki mislq namam predstava kolko e 20 kv metra pove4e ti trqbvat
  • [angry] abe na men li se durvi6 kaji6to se zaka4a6
  • M
    Как 20 квадрата това е твърде малко като съдя по казаното от колегите по горе трябват поне 200 кв.м . Айде за коритото за вода ще минат и без него реката и при мен е близо да речем в началото и без него .Яслете са ми задължителни не говоря само за летния сезон , а и за зимния .
  • V
    млъкни моля те
  • ami edin priqtel gleda okolo 120 broq ovce i kozi okolko 4, 5 sa mu gleda gi v maluk naves mislq 4e okolo 20 kvadrata i s po golqm dvor da ima da si hodqt bez korito za voda piqt ot rekata koqto e blizo .ama kaji ti za6to ti trqbvat qsli ako e za liqto samo za zima moje da sloji6 qsli
  • M
    Много благодаря точно това исках да знам , но другите да не спират да чакам още информация свързана в тази сфера .
  • F
    По изискване на РВМС една коза се нуждае от 1,5 кв.м. едно яре 0,5кв.м. един пръч 2 кв.м. Ранителния фронт се приема за 0,4 линейни метра за една коза или 53*0,4=21,2м хранилки или 10 двустранни хранилки по два метра. Приема се на всеки 50 животни да се осигури водопойно корито с дължина по-голяма от 2м. и обем минимум 50 литра.
  • M
    Е супер аз питам за лежане и то за нощем иначе за паша има бол където искат там си ходят .
  • K
    ами, лесна задача, колега - за легло и ясла - не повече от квадрат (1х1). ама ако е за паша - измервай го в километри - това животно спиране няма. но, на подхоящи пасища - с преходи и много трънки, шипка, ниски клонки (бръст) - ше отгледаш кози и на 0,5 кв.м. тия гадове, ако не знаеш, се прибират само, колкото да отпочинат. и на другия ден да му са здрави краката на козаря.
  • V
    Мирко ако искаш да не пръскат вържи яслите на люлка нависоко
  • За двата пръча не предвиждай място. От 50 кози все ще се намери някоя да ги приюти.
  • мирко всичко е чалъм мойто момче
  • M
    Eми да доста пилеят но това са стандартни ясле имах преди една дарвена аз си я правех за 11 кози не пръскаха почти нищо от нея но се наложи да я мяхна .
  • v tezi qsli raznasqt li mnogo seno
  • M
    Ето и по малката

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

СПЕШНО!!! Подвеждаща информация/измама

За първа година съм земеделец.Наясно съм със селективните и с тоталните хербициди,но нямам...

59 0

Фермер, оправете си сайта

proba: Fermer, пуснахте новината, но вижте какво сте написали: ""Навес не се изисква само за пас...

137 0

ФУ за ЗП

ciko: da sama si otgowori ,kogato e zakrito ili obosobeno mqsto se iziskva kasow aparat.mojesh b...

265 2

Какво прави БАБХ, под ръководството на Д. Илиев?

Zevs: Съществуват глупости, които е способен да изкаже само глупак, Подобно на това същество И...

369 1

Прекъсване и възобновяване на дейност и субсидии

proba: Питай министъра Порожанов на МЗХ. С тях комуникацията е жестоко ограничена. Не обичат да...

470 3