Пудра захар за подхранване на пчели

• N
    Колеги пчелари пудрата захар за направата на питки за пролетното подхранване на пчелите е два пъти по-скъпа от кристалната. Въпроса ми е: Откъде може да се намери по-евтина пудра захар или може би как да си направим пудра захар от кристалната? Моля Ви за съвет!
  • M
    С готовата пудра захар веднага се сещам за поне 2 проблема: 1. Най-вероятно в нея има някакъв агент против слепване/ сбиване на бучки. Най-често това е трикалциев фосфат, сипернат или друго - във всеки случай, дори и количеството да е минимално, веществото е там. 2. Много е вероятно някой "добросъвестен" производител да е поразредил захарта с по-евтин продукт, царевично нишесте например. Така че нищо чудно да имате проблеми с пчелите при използване на готова пудра захар. Най-добре е да се смели кристална захар в необходимото количество, за да се използва веднага и да не става на буци.
  • V
    и после се чудите що падала цената на меда!
  • G
    пудрата захар се може да се ползва както за питки през зимата така и за подхранване между пашите .
  • G
    в тоя дъжд ще се прекинат от носене [:bee:]
  • J
    ве4е поставяме магазините а вие за подхранване говорите [:slap:] [:slap:] [:slap:] [:slap:]
  • E
    Вярно,че темата е много стара, но понеже проблемът е актуален всяка пролет: Колега Цецо, не е вярно че с кафемелачката не става. Понеже не съм луда да давам луди пари за готова пудра захар,си поиграх един път за половин-един час и си смлях няколко кила с кафемелачка - за 21 кошера. След това се смесва с мед, питката излиза към 1/2 кг заедно с меда,т.е.количеството не е толкова голямо,че да не може да се смеле. Иначе съм съгласна,че е най-добре да се подхранват само с мед.
  • G
    във враца има човек които продава пудра захар мисля че по 2.50лв ако има желаещи ще го питам за телефон
  • G
    Продавам пудра захар и локум на много изгодна цена идеална за пчелите . гр. Г. Оряховица тел. 0889 033 569
  • колега не гледай на нещата така всичко зависи от мястото на пчеларстване ,например тази година някъде извадихо по 20кг.от рапицата и също толкова от слънчогледа но има и места където средните добива са от порядака на 10.12кг от кошер и какво правим тогава
  • Ето ви телефон за пудра захар: 0888596088. Цената съвсем не е висока, но не знам колко е. Питайте.
  • N
    Благодаря. Идеята за ярмомелката е интересна. Ще опитам.
  • V
    пудра захар се прави в ярмомелка със сито за червен пипер.за един час мога да смеля един камион захар какъв ви е проблемът? пък акто си имате излишни купувайте от дюкяна))))))))))))
  • И при нас в Кюстендилско беше слаба година. Преди години съм вадил от някои кошери по 105 кг. а сега само по 5 кг.
  • Гнилец можеш да хванеш по много начини, но да платиш захар която струва 1,25 на 4 лв ми се вижда неразумно.
  • Ne smeia da podhranvam s med ot drugi p4elini. Moze da ima amerikanski gnilez. A toi se predava i s meda.

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Идеи за защита на кошерите

Трифон: Преди време четох за един кошер , който беше снабден със защитна система. Май го представи...

224 1

Какви са изискванията за пчелин?

Здравко: Здравей! Тук можеш да прочетеш полезна информация - https://www.naas.government.bg/bg/...

345 1

Полезно ли е подхранването със захарен сироп през пролетта?

Mitko: Зависи от много неща. Например в моя район си трябва. Даже не чакам да дойде пролетта. Зап...

456 3

Осиротяло семейство

OSZ: Ако е станало търтовка ще има търтеево пило.... Аз бих ги смесил като ги напръскам с разре...

235 2

Имам едно въпросче

alex93: izvinqvam se za latinicata prosto nqmam kirilica! Kolega kato cqlo nqma znachenie dali sh...

697 4