отглеждане на градински домати

• T
    за първи път се захващам с отглеждане на домати,сарта е калина и се надявам,ако някой знае нещо за това с какво се торят и пръскат ,ще бъда мн.благодарна! [:bouquet:]
  • V
    здравейте,ние имаме градинка и миналата година садихме сортовете миляна и трапезица.уж безколови сортове а пък нямаше как без колчета,защото се скършиха да раждат.за първи път видях такова чудо.разсада сами си го правим и не ползваме никакви препарати.само оборска тор разпръснахме преди да ги насадим.ние по два корена садим и миналата година брахме цяло лято,и за туршии и раздавахме....дано и тази година да е така....
  • заповядай вкъщи пълно е с такива чак ми писна от тях с един домата цяла салата правя и въпреки че не са гледани без торове и препарати пак си имат стария вкус
  • M
    И мен ме кефека, но сега няма такива.Спомням си ги добре, бяха големи и по-скоро розови от колкото червени.Викахме им "биволско сърце".Сега по пазарите срещам подобни на цвят и големина но по форма се различават.Онези нашите наистина приличаха на сърце, ставаха и големи по около 500г и повече.
  • A
    Това за бабиния разсад ме изкефи ,а относно темата колежке бегай далече от тия домати,че тегло ще теглиш [:slap:]
  • M
    Явно си е и до година, но пак ще повторя че в детството си съм ял прекрасти домати от градината ни без да бъдат третирани с каквото и да било, даже разсада си го правеше баба.
  • L
    Миналата година никой нямаше домати,пък аз пръсках с какво ли не.Сега колкото искаш без никакво пръскане и само естествена тор.
  • M
    Странно едно време когано имахме градина си беряхме доматите от корена без да са мааносани и прочие, с нищо не сме ги пръскари, при саденето слагахме оборска тор.Отчето е прав, може би е добре да се тори с естествени торове.
  • Kolega, samo s estestvena tor, za6toto 6te si dokara6 lo6a karma, ako izpolzva6 herbicidi i drugi bokluci. Ima6 moqta podkrepa i blagosloviq. Bog da te pojivi.
  • L
    Така ли се берат доматите за пазара-зелени и узрели на склад?Не предполагах изобщо.
  • Колега, смятам да се сорт "Розов гигант". Какво растояние да оставя от корен до корен?
  • Така гледам че и двата линка са към мои теми. За доматите сорт калинка несъм чувал нищо, а отглеждането на домати извън култивационни съоражения е вече много трудно. Насочи се към някой детерминантен или полудетерминантен сорт като Якут или Жокер. Вдигаш поне на 1 тел, пръскаш редовно и ги береш зелени (избистрени). Складираш в кашончета на хладно и тъмно и след 10 дена са супер червени и готови за продажба. Ако ги чакаш да озреят на корена, няй-вероятно ще изгният или ще се маносат. Така се практикува с доматите отглеждани на открито
  • http://fermer.bg/advice/18/1/profesionalno-torene-na-domati-otglejdani-na-otkrito.html Ето тук намерих нещо. [:big:]
  • Няколко полезни теми има тук: http://forum.selo.bg/viewtopic.php?f=4&t=1502

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта