Електронния пастир за и против. Давайте мнения!

• B
    някои може ли да ми каже доволен ли е? и от коя фирма си го е купил и на каква цена. Предполагам, че има и значение дължината на телта за цената.
  • M
    абе колеги то животни неостанаха ,а вие за електропастири говорите.След някоя година и нас няма да ни има както е тръгнало [:slap:]
  • A
    От години продаваме електропастири и от разговорите с клиентите мога да кажа, че всички остават изключително доволни и много от тях в последствие разширявт загражденията. 200 дка (грубо 500х400м), могат да се заградят с един ред ограден материал ( за говеда) и комбинирано устройство ( ток и акумулатор) всичко за около 800 лв. За повече детайли www.alfavet.bg
  • ooooooo
  • d
  • Kolko struva edin takyv el pastir.Primerno da zagradq 200 dekara kolko pari shte mi struva
  • поне с 200г назад сме брат
  • A
    имам два ел.пастира мое производство единия ползвам за ел.треньор да не се осират ефекта е много добър и за пасища е идеално с един акумулатор работи 4месеца
  • az si kupih elektro pastir predi 4etiri godini i sum mnogo dovolen.Kravite sa mnogo po spokoini v nego i zna4itelno vdigat mlekonadoq kato sa v elpastira.Moq go kupih ot Stara zagora i mi struva6e togava s vsi4ko okolo 1400lv no zagradih okolo 900 dekara
  • N
    http://www.gallaghereurope.com/uk tova e saita na parvata i nai dobra firma za el pastiri proizhojda ot new zealand no ima filiali v evropa na saita dori ima kalkulator kato si zaloji6 plo6tite i razmerite da ti smetne kakvo ti trqbva kato izolatori obtega4i tel kolove i dr. Samiq fact 4e se zadava vapros kato tvoq govori za probujdane a tova kolko sme nazad mislq 4e okolo 50 godini po izpolzvane na tehnologii produktivnost znaniq i t.n. Sega izgrajdane na el pastir az razbiram izgrajdane na postoqnni teleni zagrajdeniq Tova ne e slojno no ima tankosti za kravi se izpolzva 2-3 reda tel. nai ve4e se pravi taka na 12m darveni kolove a pomejdu tqh na 4 m.metalni/vinkel stava/ Pasi6tnoto otglejane na izkustveni pasi6ta e v celiq svqt i e nai evtiniq na4in za proizvejdane na jivotinska produkciq.tam idva i sledva6tiq vapros kak da se otgleja i izpolzava treva no tova e drug vapros. ako o6te suhoto mlqko ot Nova Zelandiq se kupuva ot mandrite v Bulgaria to e zatova 4e e proizvedeno max evtino/bez subsidii/ no s znaniq i max. efectivnost. tova go kazvam ot 10 god. opit v Nova Zelandiq i avstraliq i v ka4estvoto si na fermer i Zooigener ako re6ite da zapo4n4te ne6to moga dne samo da vi posavetvam a i da vi go napravq.
  • хехехе данчев хайде тази вечер ще ти простя но нали видя когото захапя тръгва да плаче на рамото на админите [:tractor:] [:tractor:]
  • D
    Какъв ти е проблема путка заспала.
  • ало темата ЛАФ-МОАБЕТ ли беше че запачнах да си губя мисалта карайте по същество бе галфони ,аз бях мечкар на северния полюс 15 години и пасях мечките с електропастир да ва ши....ам и рейтингджиите
  • D
    Викторе, ти и в Англия ли си бил?Браво, значи ходи там изскара парички ,натрупа опит и захвана фермерството.Колега с колко години сме назат от Англичаните?
  • колеги много хубаво е този елпастир но е много трудно приложим в българия лично съм работил с такова нещо 5 год в англия
  • N
    Данчев прав си ,че времената се менят,но за този момент предпочитам пастир(човек).Съгласна съм с това,че работната ръка е скъпа,но поне на мен за сега ми върши добра работа тъй като е комбинирана.(чисти,храни,дои,пасе).Не съм против обаче и ел.пастир да си взема за моменти на коситба,балиране,снабдяване на зимнина и т.н. Извинявам се,че предното съобщение е публикувано 2 пъти,незнам защо стана така.

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

N

Болна коза

Здравейте! Ще съм много благодарен ако някой може да ми помогне със съвет за да спасим жив...

109 0
В

Построяване на козарник

Здравейте, понеже увеличаваме капацитета на стопанството и ни е нужен вече голям обор с вс...

325 0
M

Колко мляко дава една коза като ббм

Nikolay: Миро , аз също обмислям този вариант , но съм в процес на развъждане на животните и засега...

806 1
С

Кaкви сa цените нa млякото в моментa и кои облaсти?

Здрaвейте колеги, кaкви сa цените нa суровото мляко и в кои облaсти, зa Ямбол и окръгa ?

816 0
В

Окозване

Здравко: Препоръчвам ти на 3-ия ден да започнеш да й даваш по-малко храна от обичайното. Нека това...

348 1