Електронния пастир за и против. Давайте мнения!

• B
    някои може ли да ми каже доволен ли е? и от коя фирма си го е купил и на каква цена. Предполагам, че има и значение дължината на телта за цената.
  • M
    абе колеги то животни неостанаха ,а вие за електропастири говорите.След някоя година и нас няма да ни има както е тръгнало [:slap:]
  • A
    От години продаваме електропастири и от разговорите с клиентите мога да кажа, че всички остават изключително доволни и много от тях в последствие разширявт загражденията. 200 дка (грубо 500х400м), могат да се заградят с един ред ограден материал ( за говеда) и комбинирано устройство ( ток и акумулатор) всичко за около 800 лв. За повече детайли www.alfavet.bg
  • ooooooo
  • d
  • Kolko struva edin takyv el pastir.Primerno da zagradq 200 dekara kolko pari shte mi struva
  • поне с 200г назад сме брат
  • A
    имам два ел.пастира мое производство единия ползвам за ел.треньор да не се осират ефекта е много добър и за пасища е идеално с един акумулатор работи 4месеца
  • az si kupih elektro pastir predi 4etiri godini i sum mnogo dovolen.Kravite sa mnogo po spokoini v nego i zna4itelno vdigat mlekonadoq kato sa v elpastira.Moq go kupih ot Stara zagora i mi struva6e togava s vsi4ko okolo 1400lv no zagradih okolo 900 dekara
  • N
    http://www.gallaghereurope.com/uk tova e saita na parvata i nai dobra firma za el pastiri proizhojda ot new zealand no ima filiali v evropa na saita dori ima kalkulator kato si zaloji6 plo6tite i razmerite da ti smetne kakvo ti trqbva kato izolatori obtega4i tel kolove i dr. Samiq fact 4e se zadava vapros kato tvoq govori za probujdane a tova kolko sme nazad mislq 4e okolo 50 godini po izpolzvane na tehnologii produktivnost znaniq i t.n. Sega izgrajdane na el pastir az razbiram izgrajdane na postoqnni teleni zagrajdeniq Tova ne e slojno no ima tankosti za kravi se izpolzva 2-3 reda tel. nai ve4e se pravi taka na 12m darveni kolove a pomejdu tqh na 4 m.metalni/vinkel stava/ Pasi6tnoto otglejane na izkustveni pasi6ta e v celiq svqt i e nai evtiniq na4in za proizvejdane na jivotinska produkciq.tam idva i sledva6tiq vapros kak da se otgleja i izpolzava treva no tova e drug vapros. ako o6te suhoto mlqko ot Nova Zelandiq se kupuva ot mandrite v Bulgaria to e zatova 4e e proizvedeno max evtino/bez subsidii/ no s znaniq i max. efectivnost. tova go kazvam ot 10 god. opit v Nova Zelandiq i avstraliq i v ka4estvoto si na fermer i Zooigener ako re6ite da zapo4n4te ne6to moga dne samo da vi posavetvam a i da vi go napravq.
  • хехехе данчев хайде тази вечер ще ти простя но нали видя когото захапя тръгва да плаче на рамото на админите [:tractor:] [:tractor:]
  • D
    Какъв ти е проблема путка заспала.
  • ало темата ЛАФ-МОАБЕТ ли беше че запачнах да си губя мисалта карайте по същество бе галфони ,аз бях мечкар на северния полюс 15 години и пасях мечките с електропастир да ва ши....ам и рейтингджиите
  • D
    Викторе, ти и в Англия ли си бил?Браво, значи ходи там изскара парички ,натрупа опит и захвана фермерството.Колега с колко години сме назат от Англичаните?
  • колеги много хубаво е този елпастир но е много трудно приложим в българия лично съм работил с такова нещо 5 год в англия
  • N
    Данчев прав си ,че времената се менят,но за този момент предпочитам пастир(човек).Съгласна съм с това,че работната ръка е скъпа,но поне на мен за сега ми върши добра работа тъй като е комбинирана.(чисти,храни,дои,пасе).Не съм против обаче и ел.пастир да си взема за моменти на коситба,балиране,снабдяване на зимнина и т.н. Извинявам се,че предното съобщение е публикувано 2 пъти,незнам защо стана така.

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Колко мляко дава една коза като ббм

От известно време мисля дали да не си купя малко кози да спра да работя за хората а да раб...

144 0

Кaкви сa цените нa млякото в моментa и кои облaсти?

Здрaвейте колеги, кaкви сa цените нa суровото мляко и в кои облaсти, зa Ямбол и окръгa ?

434 0

Окозване

Здравко: Препоръчвам ти на 3-ия ден да започнеш да й даваш по-малко храна от обичайното. Нека това...

170 1

Печели ли се от кози

Kolega!: Колега, моят съвет e бегай от козите. Не е просто стока да се гледат. Отглеждането е специ...

649 2

Моля за съвет

т: Не го прави, по добре проси в София, ще си по-добре, поне ще си на печалба. В момента в к...

793 2