Кога ще е добре да се тори пшеницата с Урея?

• I
    Здравейте,кога ще е най-разумно да се тори с Урея?Интересува ме на какви температури и колко да е снежната покривка?Предсеитбено е торено с 20 кг.NPS.
  • P
    Температурите нарастват, пшеницата не. каквато си беше преди месец такава си е и сега даже днес спирах по пътя за Варна на две места още брати незнам хората, които наториха преди месец какъв им е келепира, но да са живи и здрави и торовите заводи трябва да живеят! Пшеницата има коренна разлика след торенето с карбамид. За справка торихме началото на месеца.
  • P
    Температурите нарастват, пшеницата не. каквато си беше преди месец такава си е и сега даже днес спирах по пътя за Варна на две места още брати незнам хората, които наториха преди месец какъв им е келепира, но да са живи и здрави и торовите заводи трябва да живеят! колега все пак темата е за карбамида а мисля че на него са му нужни поне 20 дена при благоприятни условия на влага и топлина за да се трансформира в усвоима за растенията форма така че може и да не е почнал да подхранва още. а подхранва даста дълго така че ще подхранва до узряването на зърното
  • V
    Температурите нарастват, пшеницата не. каквато си беше преди месец такава си е и сега даже днес спирах по пътя за Варна на две места още брати незнам хората, които наториха преди месец какъв им е келепира, но да са живи и здрави и торовите заводи трябва да живеят!
  • N
    http://www.kimpex.run-bg.com/bg/index.pl?_state=Product&id=895 според мен колега хвърляй всичко на веднъж защото си закъснял температурите ръстът много бързо и посевите се развиват. А тази тор има нужда от време
  • I
  • F
    Ако посевът не гладува не е фатално т.е. да няма масово покафеняване. Аз имам едни 200дка които не можах да торя предсейдбено и се развиват добре ще мине с едно торен При мен доста жалтеят посевите .Ще пробвам да наторя сега но кога ще се стопи снега че азота да достигне до разстението незнам
  • D
    Ако посевът не гладува не е фатално т.е. да няма масово покафеняване. Аз имам едни 200дка които не можах да торя предсейдбено и се развиват добре ще мине с едно торен
  • F
    За къде бързаш колега да нямаш 100 000 дка за торене спокойно можеш да ториш до края на март Приятел не сам подхранвал и затова искам сега да хварля една част а другата март месец.Или да хварля 30кг на един пат края на февруари началото на март.Какво ще кажете?
  • D
    За къде бързаш колега да нямаш 100 000 дка за торене спокойно можеш да ториш до края на март
  • F
    аз знам че най добре е карбамида да се хвърля при около 10см снежна покривка но при нас е доста повече и проблема и че не се вижда нищо къде да се кара. а за селитрата съм чел че не трябва да се хвърля в снега и че нивите трябва да са във вегетация но нека кажат и по компетентните колеги Нека кажат тогава по компетентните,че време няма трябва да наторя.Утер го дават пак да вали и в другиден четвартак или петак сам на блока.Казваите какво да се направи
  • P
    аз знам че най добре е карбамида да се хвърля при около 10см снежна покривка но при нас е доста повече и проблема и че не се вижда нищо къде да се кара. а за селитрата съм чел че не трябва да се хвърля в снега и че нивите трябва да са във вегетация но нека кажат и по компетентните колеги
  • F
    при нас е доста сняг и никой не е излизал Проблем ли е многото сняг. На места е доста снежната покривка и ме притеснява че скоро амониевата селитра няма да достигне до разстението.
  • P
    при нас е доста сняг и никой не е излизал
  • I
    Някой тори ли ?
  • P
    аз мисля при първа възможност да влизам мисля с 30кг да торя предсеидбено несъм торил

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

течен азотен тор /uan при слънчоглед и пшеница

колеги споделете технология за внасяне на уан при слънчоглед и пшеница. може ли в 5-6 двой...

1276 0

Торене с карбамид

lupo_93: Темата я има във форума

3085 2

Торене на слънчоглед след сеитба

htz180limited: Колеги,някой влизал ли е да тори с торачката слънчоглед след сеитба,с амониева?Има ли изо...

5442 7

Торене на слънчоглед 2016 - технология

DTT13: Аз използвам следната технология: При сейба 15-17кг.Yara Mila Complex с торовнасяне на се...

3976 2