Нови договори с ветеринари - права и задължения

• T
    Колеги(животновъди) за новите договори с ветеринарните лекари, които трябва да подписваме лично аз мисля, че трябва да има клаузи, които да описват нашите права като фермери. В така изготвения договор ветеринаринарите не са посочели нашите права като фермери. И посочения от тях mail [email protected] не е валиден. Как аз да изразя мнение по тези договори. Питам ветеринарите? редно ли е ветеринар да иска пари за отмятане на заклано животно, редно ли е да искат пари за идентификация(маркиране) на животните, при условие че ДФЗ им плаща за това, и т.н. АЗ ДЪРЖА В ДОГОВОРА ДА СА ПОСОЧЕНИ И МОИТЕ ПРАВА КАТО ФЕРМЕР
  • D
    Колега, в реда на положителното и колегиално мислене, т.е. и фермер и ветеринар са съставните части на едно цяло. Ако ние имаме разумно разработен договор способстваш развитието и на двете страни е добре, както за ветеринари така и за фермери. Искам най-искренно да те попитам..... Ако ветеринар ми поиска 30 лв за отписване на заклан (болна) овца ? Ако ветринар ми поиска цена за идентификация на животните 2.50 ( цитирам "това е било цена определена от държавата"). Ако ветринаря при всяко идване във фермата ми взима мин. 20 лв. за рутинни прегледи?. ............................ Ако приемеш тези мероприятия за нормално аз повече няма какво да коментирам,....правилно разсъждаваш,така предложените договори за обсъждане са силно окастрени спрямо предходните които се подписаха до 31.12.2013.както при всяко договаряне между две страни-всеки договор може да се изменя и съгласува между тях-по начин на заплащане,неустойки,абонаментно обслужване и т.н.по първата-лечебна част двете страни търсят най-добрия баланс помежду си и го договарят.непроменена е само втората част касаеща мероприятия по държавна профилактична програма защото се заплащат от ЕС по нотификация или от бюджета..за 30 лв за изписване на заклана овца или умряла-това е абсурдно да не би да я носи на гръб до екарисажа във Варна?за маркировката има минимален ценоразпис който е 3 лв на животно само за манипулацията и въвеждането в информационната система/тук може да се прибавят и транспортни разходи за идването до фермата/-тези пари ще ти поиска за маркиране на животни над определената в закона възраст.ако изпълнява някаква ваксинация/антракс/-също може да поиска заплащане за групов преглед преди ваксинацията за да не ваксинира клинично болни или в напреднала бременност животни.всичко виждаш че е на пазарлък и договаряне-във всяка ветеринарна лечебница има закачен ценоразпис на цените на услугите-всеки може да прецени с кого да сключи договор.
  • T
    Колега, в реда на положителното и колегиално мислене, т.е. и фермер и ветеринар са съставните части на едно цяло. Ако ние имаме разумно разработен договор способстваш развитието и на двете страни е добре, както за ветеринари така и за фермери. Искам най-искренно да те попитам..... Ако ветеринар ми поиска 30 лв за отписване на заклан (болна) овца ? Ако ветринар ми поиска цена за идентификация на животните 2.50 ( цитирам "това е било цена определена от държавата"). Ако ветринаря при всяко идване във фермата ми взима мин. 20 лв. за рутинни прегледи?. ............................ Ако приемеш тези мероприятия за нормално аз повече няма какво да коментирам, но ако тези неща, както и много други (които ще възникнат в процеса на диалога между нас) се посочат в договора, тогава можем да предполагаме в по-висок процент, че договорите ще са по-ефикасни и по - справедливи. Повечето фермерите не са високо образовани за да оспорват държавни разпоредби, но не са и слепи нито глупави за да подписват неизгодни за тях договори. И какво ще стане на всеки 6 м. ще търсим нов ветеринар!!!! и това няма да стане ПОЗДРАВИ
  • D
    за маркирано говедо или бивол след 20 дневна възраст,агне-яре-прасенце след 6 мес.възраст;отговорността за своевременно известяване в тези срокове е на животновъда,а с последните промени в ЗВМД вет.лекар е длъжен в седемдневен срок от писменото уведомяване от животновъда да му маркира и въведе животното в информационната система.за умрелите,заклани,продадени и закупени животни-срока е 24 часа, а актовете от държавния контролен орган е за 200 лв.
  • T
    Колега doc, какво имаш в предвид - всичко останало ?
  • D
    , редно ли е да искат пари за идентификация(маркиране) на животните, при условие че ДФЗ им плаща за това, и т.н. АЗ ДЪРЖА В ДОГОВОРА ДА СА ПОСОЧЕНИ И МОИТЕ ПРАВА КАТО ФЕРМЕР...............от ДФЗ.заплаща се маркировка и въвеждане в информационната система само за животни в срок-телета до 20 ден след раждането,агнета и ярета до 6 месец,заменена ушна марка на овца или коза-всичко друго се заплаща от стопанина.право на фермера е да смени два пъти годишно обслужващия го с договор ветеринарен лекар в сроковете указани в ЗВМД.
  • D
    И посочения от тях mail [email protected] не е валиден. Как аз да изразя мнение по тези договори. Питам ветеринарите?.............Административен секретар д-р Ирина Дамянова 0887876969 [email protected]
  • V
    Е сега е време , животновъдните организации да се изявят. Но , много се съмнявям ,че така наречените лидери ще си мръднат пръста. Нека поне един председател (лидер) да се размърда.

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

❣️ Get Your Love Back By Black Magic +91-8437857317 in Jabalpur

+91 8437857317 Love Problem Solution Expert. Quick Solutions By Vaskhiaran & काला जादू ,ल...

2 0

Разпределяне на рента за минали години

wladd: Белите петна са плащат за целия имот, "Новите" собственици нямат основание за получаване н...

322 1

Обработване на земя без договор

ZzZ: Ти си тарикат така че давай - жъни я! А като се окаже, че кооперацията има сключен едногод...

401 9

Право на дейност, върху земеделска земя?

solun1: Тряба да й смениш статута и тогава вече ще можеш да стройш.

223 1

Влизане в чужд имот, отъпкана пшеница

Веселин: Към полицията задължително. Подадохте ли и за предишните случаи? Трябва да ги регистрирате...

316 2