с какъв хербецит против плевели се пръска пшеницата

• K
    освен грандстар
  • без фактури но оригинал за тва и цена 400лв и не от Турция
  • G
    За тази година Стреч-а има разрешително за употреба, вярно е че Метеора и Метсул супер нямат разрешителни за 2010
  • M
    Meteora e super xerbicid,no ve4e e sprqn -vsqkakva treva mi trepe6e daje i laiku4ka,koqto e mnogo ustoi4iva sas stre4 sa6to sam opitval i toi e dosta dobar,no i toi e sprqn99vzemal sam gi po 0,60lv,no sega s kakav 6e praskam i az se 4uda
  • T
    Сигурно няма фактурка. Отидете до Турция и си вземете без фактурен даже и по евтино
  • G
    е колега мнго кункорентан цена Фактури издаваш ли?
  • ПРЕДЛАГАМ ГРАНСТАР ПРО 75 (DUPON) 400лв/кг 0889437505
  • ПРЕДЛАГАМ ГРАНСТАР ПРО 75(DUPON) 400лв/кг 0889437505
  • V
    От две години ползвам "Секатор"ОД.Също е сулфонилурея ,но с тази разлика ,че има антидот.Предимство е също,че не изисква висока въздушна температура ,а така също може да се работи и при висока влажност т.е.сутрин нямя да чакаш да се вдигне росата.
  • T
    Бих казал, че препарати като Метсул и други сулфонуреи трябва да се избягват заради дълко последействие. Ако се сее рапица после има опастност да пропадне посева. Гранстар е добър има и евтини генерични продукти. Проблема е, че ако си засял Пионер слънчоглед устойчив на Експрес няма да хване самосевките. Иначе за къклицата всички споменати тук продукти ще я "хванат" с иключение на 2.4Д разбира се. Добре е да няма къклица защото и за фураж може да не ти вземат пшеницата. Линтура верно малко по трудно се разтваря, но също е много добър препарат.
  • G
    Гранстар-а е доста добър за плевели устойчиви на хормонободобни хербециди. За мен е доста добър хербецид с изключително широк спектър на действие и при това приложим във всички фази на пшеницата - малка доза лесно разтворим и като изключим евтните хербициди (Стреч, Метеор, Метсул супер)е с едни от най-ниските цени (~ 1лв/дка). Впрочем Стреч, Метеор и Метсул също ги дават ефективни срещу устойчиви на хормоноподобни хербециди плевели. Особенно за Метеор колеги изказват много добро мниение. За Линтура искам да кажа че е скъм не толкова ефективен и най-лошото трудно се разтваря - миналата година се отай на дъното на пръскачката, запуши филтъра и голям зор даде докато го изчистим.
  • S
    Аз мисля да пръскам с ЛИНТУР или ЛАРЕН.
  • V
    този грандстар дали бие къклицата?Пръскам все с хормоноподобни хербициди на базата на 2-4 д и за няколко години тази къклица стана много в нивите, тъй като им е устойчива.Тя е от семейство Карамфилови и като цъфне в розово и лилаво жената много и се радва а на мен ми се свива душата,щото в бункера на жътва направо почернява, пък си е и отровна май!Така ,че тази година ще пръскам с нещо друго различно от амидна сол грандстара дали става
  • G
    е тук по тази тема няма какво повече да се напише
  • T
    1.5 - 2.5gr/dka. Високата доза за прераснала паламида.

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта