помощ люцерна!!

• L
    колеги моля за савет.тази година 6те засаждам 50дк люцерна,семето е със гарантирано качество,замите са 4ернозем,няма да поливам защото нямам технкката за поливане на люцерната,ще сложа тор.при това састояние някои може ли да ми каже приблизителен добив.аз мисля че 80 бали е нормално но мои познати ми казват 4е това е невъзможно.въпросът ми е някои занимавал ли се със люцерна моля даите ми савет [angry]
  • D
    Качаков прав си,точно казано.
  • колега както е тръгнало тази година няма да сбъркаш ако насееш сега при първа възможност влага има и в излишък ,сял съм много люцерина но никога през есента ,принципно ако имаш възможност да поливаш може и да сееш през юли месец а що се отнася за плевелите внесени с оборската тор си прав но да знаеш че след максимум два откоса люцерната се изчиства
  • V
    Колеги ами мойте бали са от 300кг нагоре ,аз какво да кажа, дано изкарам по две за сезона [:dance:]
  • za tejinata na balite vi6te malko po nagore.
  • kolega balite mi tejt 17-20 kiolgrama.v momenta imam 200 dekra licerna.balopresa454 i klassrolon62.imam 23 dekara 4ernozem i ot tam minalata godina imam 2000 bali ot 3 kosa.na drygite plo6ti dobiva mi e 60 bali na dekar pak ot 3 kosa.bes tor.knijki 4eta mnogo za da imam pove4e informacia.no ve4e sajaliavam 4e spodelih li4nia si opit s vas garantiram 4e niama da se povtori ot skoro sam v saita.na kolegata s esenoto sadene ako o6te ima interes da mi pi6e na [email protected] 6te spodela opita si s nego
  • M
    В моя район есенните слани настъпват много рано и винаги сея през пролетта.При дъждовна година прибирам по четири откоса.Тази есен торих само с троен суперфосват.До петата година дава добър добив,но после оредява.
  • V
    Колеги на какво мнение сте есенната сеитба ли е по добра или пролетната,тази пролет е дъждовна ,но миналата година колега я пося пролетта не улучи на дъжд и не стана нищо.Съветват ме да я сея есента заради есенната влага, но пък чувам ,че я мори сланата.За оборската тор съм съгласен ,но пък да не и набутаме много плевели.Съветват ме да и хвърля сатурачна вар за да и сваля Пе-Ха то,че имам достъп до сатурачна вар, не знам ще има ли ефект,чувал съм и за едни азотсвързващи бактерий за третиране на семената предсеидбено знаете ли нещо по въпроса?
  • V
  • D
    Прав си колега толкова може да бъде люцернатаза 5,6 години.
  • меценат дават го след 5-6 години поради развитието на характерни болести и неприятели но и през 3-4 години не е проблем
  • M
    През колко време трябва да се подменя люцерната?
  • D
    Я да направи балите по 20, 30кг.тогова да видем по колко броя ще излязат. [:slap:]
  • колега и от мен един съвет казвам ти го на база опит а не от прочетени книжки и брошури ,щом ще сееш люцерна направи всичко възможно да наблъскаш поне по 4 тона оборска тор на дк желателно угнила предвит закъснялото ти решение да сееш люцерна можело и прясна през есента,по този начин си спестяваш пари нерви и труд за езегодишно подхранване на люцерната,да не говорим ,че оборската тор освен че енай добрата тя подобрява и стуктората на почвата в дългосрочен план, относно 80-те бали на дк може да ги постигнеш ако балата ти тежи не повече от 5 кг
  • D
    Гошо,точно така.
  • G
    za liucernata ne e mnogo slojno samo podgotvi dobre po4vata, dalboka oran,2-3 kultivacii za sitna pras i podravnqvane,seitba na 3sm. i valirane s gladki valqci zadaljitelno.Parviq 4e i vtoriq otkos moje da ne sa koi znae kakvo no posle 6te se opravi

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Построяване на козарник

Здравейте, понеже увеличаваме капацитета на стопанството и ни е нужен вече голям обор с вс...

146 0

Колко мляко дава една коза като ббм

От известно време мисля дали да не си купя малко кози да спра да работя за хората а да раб...

441 0

Кaкви сa цените нa млякото в моментa и кои облaсти?

Здрaвейте колеги, кaкви сa цените нa суровото мляко и в кои облaсти, зa Ямбол и окръгa ?

624 0

Окозване

Здравко: Препоръчвам ти на 3-ия ден да започнеш да й даваш по-малко храна от обичайното. Нека това...

259 1

Печели ли се от кози

Kolega!: Колега, моят съвет e бегай от козите. Не е просто стока да се гледат. Отглеждането е специ...

894 2