Как да се регистрирам като фермер?

• M
    Здравейте. Аз съм регистриран земеделски производител и искам да се регистрирам като фермер. Може ли някой да ми каже какви са условията за регистриране като фермер, и какво трябва да направя. И втория ми въпрос е: аз предавам млякото си на млекопункт (не на мандра), и ако се регистрирам като фермер дали ще е възможно да си предавам млякото на същото място?
  • D
    Така е.Фермерското мляко е на ферма 1-ва категория.Така пише и на разрешителното за пункта.
  • B
    ние сме първа категория и искаха доста неща.Първо пункт:вана чешми там плочки и сумати документи което е доста пари.Второ :трябва млякото ти да е качествено(да не е пълно с боклуци и да няма соматични клетки,което много трудно се постига защото някой крави имат скрит мастит(има тестове за тяз работа).И трето някой твой човек от проверяващите защото няма да си на 100%изправен
  • Нещо такова май. И аз незнам точно. Ако може да кажеш нещо по въпроса?
  • B
    може би искаш да минеш първа категория?
  • N
    Колега ,питай в земеделската служба при вас каквото те интерисува точно.Те най -добре ще ти отговорят.
  • Просто искам да стана ферер, защото фермерското мляко е по скъпо от този на зем. поизводител. Да се регистрирам като такъв.
  • D
    Имаш ли животни-значи вече си фермер.Щом си зем. производител значи си направил първата крачка.Остава да се хвърлиш с главата напред в трудния земеделски живот.
  • Абе човека иска да става ФЕРМЕР не разбрахтели
  • N
    Колега ,ако питаш мен не ти трябва да ставаш фермер-не е лесна работа в тази държава . [:slap:]и разясни с няколко думи какво разбираш под думата Фермер ?
  • Просто искам да знам как да стана фермер. Сега съм земеделски произвоител, и искам да знам как да стана фермер.
  • R
    Здравей . Малко , за да не кажа - много неясно или неточно е формулиран първият ти въпрос . Регистрация "фермер" - няма . Може би имаш впредвид регистрацията и на животните ти , ако си направил такава само със земеделската си земя ? Животните - ушните им марки - се описват в края на същата анкетна карта , с която си се регистрирал като земеделски производител , заедно с документ и от ветеринарният ви лекар . Ако уточниш въпроса си , колегите които се занимават с животновъдство може би ще успеят да ти помогнат .

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта