Борба с телен червей!!

• A
    Колеги тази година картофа ми е пълен с телен червей!Какво да направя за да нямам проблеми догодина?
  • P
    здр.колеги !!!Искам да попитам ,дали мога да вкарвам нещо в капковото за телени червеи.Дайте съвет
  • A
    благодарност колеги.ако ми доставят пиринекс от една аптека на грък ще го използвам ако не ще опитам със сантана
  • T
    по миналата година използвах пиринекс помогна миналата сантана доволен съм и от двата пиринекс ми казаха че вече няма не се произвеждал един познат ползва някаква газ и мисля да го питам като разбера как се казва ще пиша ама сантаната ми казаха че действала до 70 дни не повече
    • М
      Ние използвахме сантана преди 3 години имаше известен ефект,но не се продава защото не се произвежда понеже е забранен.Така,че ида го търсите няма да го намерите.А този пиринекс има ли го в България?
  • L
    Аз използвах Сантана
  • A
    колеги искам да питам някои използвал ли е пиринекс за червея да ли е ефикасен ,предлагат ми за 12 лв за декар от гърция бил
  • R
    Колега споделям ти своя опит по въпроса; за борба със телен червей аз съм ползвал два препарата МИЛАН и КАУНТЕР––– и двата са много ефикасни но са утровни първа степен и несе продават свободно,може да ги намериш все още в продажба. Има специфика на полагане в вече набраздената нива преди да бъде заринато семето с картоф --( на някой сеялки има спецялен отсек за тази цел) Доколкото си спомням от Милана се слага 5- кг на декар той е и по евтин а от Каунтера се слага 3 кг на декар. От нива в която е положен такъв препарат се забранява картов да се консумира преди карантинен срок от 60 дни.
  • V
    Срещу теления червей няма спасение,не се лъжете да се пробвате с препарати одобрени за царевица,работят,но много за кратко.Всички ефективни препарити са забранени в целия свят.Изключение прави Германия,коята разреши на Басф да произведе 160тона за тази година
  • P
    Ще се помъча да кача няколко снимки с обелен картоф, в процес на почистване от разни безобразни. Комшийски консулт изрази мнение, че това е телен червей. Та да кажете, наистина ли е това. Ако не е - какво е? И каква терапия да предприема?
  • M
    ? Каунтер, Милан...
  • M
    искам да те питам за борбата с теленият червей с какво се обезпаразитява пшеницата
  • A
    .........
  • L
    Видейт или пиринекс
  • M
    Колега ще ти кажа аз как действам с/у теления червей.Обезпаразитявам пшеница и наръсвам вътре в реда на тънко, няма смисъл да пълниш реда със пшеница.Обаче преди туй сварявам пшеницата за да не покълва и я оставям да изсъхне, след това я обезпаразитяваш.

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

G

Проверка на ДФЗ

Светослав Георгиев: Не чакай някой да те подкрепи! На чужд гръб и 100 тояги са малко! Успех!

463 5
I

Ние сеем ей така а вие🇧🇬💪

Ние сеем ей така а вие🇧🇬💪 https://www.youtube.com/watch?v=Pc6mnzoUrDw

256 0
M

Образуване на клубени преди поникване.

Здравейте, не съм професионалист и нямам много познания , за това искам съвет. Засадих з...

288 0
V

Колко съществен проблем е пирея?

Здравйте, Искам предварително да се извиня за евентуално глупавия въпрос, който задавам,...

261 0
V

Помогнете, моля :)

Здравейте, Имам нужда от помощ и мнение по въпрос, понеже ми се случва за пръв път и не з...

361 0