Сериозен проблем ли е сушенето след прибиране при поливна царевица?

• F
    Здравейте колеги,\r\nМисля от следващата стопанска година да засея царевица, която възнамерявам да поливам. Колеги от други региони ме съветват да не го правя заради сушенето след прибиране.\r\nБих искал да ви попитам сериозен ли е този проблем?; задължително ли е с висока влажност(макар, че има хибриди, които бързо отделят влагата); И естествено как стоят нещата с пазара на царевица, с ниска влажност и с повишена съответно? \r\nБлагодаря ви предварително!

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Сеялка

Колеги каква пролетна сеялка да избера irtem или kurt

53 0

Сеитба на царевица

joker70: когато рече господ да те храни не пита чий син си - ако има влага и торец , няма проблем

355 1

Каква е тази болест или неприятел

masterbol: Моля колеги кажете какво е това ? Гледам из нета и на мен ми прилича на северен листен при...

295 1

Цена на Царевицата 2018г

georgievis: В Силистра царевица от 850-1200кг. Влага 12.5 цена зърнени храни 270лв. Аз ожънах на 910кг...

6230 13

Царевица реколта 2017, добиви-цена

фермер: 250 лв на тон преди месец фактурурах 550 кг от дка търновско, доста слабо ама такъв беше с...

4120 6