Колко върви пробиването на дупка 60 на 60?

• A
    Бихте ли ми казали колко върви пробиването на дупка 60 на 60?Ще правя една овощна градина и се чудя дали да си купя един свредел или на викна някой от съседното село да ми пробие 650 дупки.
  • K
    предполагам че има ножове за смяна аз имам голиам опит с ръчен моторен свредел там има едни пластини които се сменят доста често над 2000 дупки имам пробити наистина си иска здрави ръце и кръстне всички от тези 2000 са мои де давал съм го на раборници ама една трета поне са мои ама 1000-1500 им се струват много за такава придобивка поне за моя случай
  • A
    kolega ne si kupuvai kitaiska , 1000-1500 dupki maksimum , i posle po4va hodene po makite , uj ima garanciq ama ne ti q priznavat , i kato sloji6 naftata i razpraviqta po dobre vikni nqkoi da svar6i rabota
  • K
    колега колко струва въпросната бругия за юмз и каде се продават евентуално на приводния вал на трактора ли се зацепва и лесно ли се монтира в смисал трябва ли да се прави нещо допълнително по трактора
  • V
    купи си една китаиска бургия закачай я на едно юмз и за по лев ще ги вържещ. не се занимавай с фирми и т.н.т.После ще си имаш и бургиика!
  • A
    Здравейте, Благодаря за съвета на GeorgiG, ще го взема под внимание, но искам да знам и какви оферти ще ми предложат хора или фирми разполагащи с техника. Пробвал съм с ръчен моторен свредел, но си имам своите съображения да се откажа от това начинание. Предстои ми да правя градина с ч. насъждения и съответно да изкопая дупки 40 x 40 - 2400бр. Някои от вас може ли да ми даде координати на хора/фирми, които може да ми направят оферта/цена за изкопаване дупки. Ако това запитване се чете от хора или фирми, които разполагат с нужната техника, моля да се свържат с мен на: alexander_kit@abv.bg /0887-46-46-58/ или да оставят координати за контакт.
  • G
    дупки се копаят 3-4 месеца по рано които ги копае в последния момент значи ги копае за далавера така че да не мърка колко струва дупката на такива взимаме 2лева.предимството на свредела е че разрохква пръста и се засажда по лесно иначе нашто пиянде като го назоря 40 парчета на ден не му се опират има време и за ракия
  • V
    Ако някой ми изкопае 32 дупки на поляна 50х50х50 ще му плащам двоен надник. Миналата година копах дупки няколко хиляди. купих си две бургии едната 300 другата 400 мм. и дупките ми излязоха по левче. двете юмз се справиха за около месец сега си имам две бургии, но чесно казано ако трябва да копая на някого за по малко от 50-60 ст не се хващам. значи там им е цената на дупчиците. това че остава пръст в дупката след копане не е проблем като забиеш бургията на 70 см и я извадиш си остават едни 35-40 см чисти в които и орех можеш да садиш. плюс това разрохкването на по голяма дълбочина си има някои предимства. ако си купуваш бургия в никакъв случай не купувай на ЛЕНА-полша. счупих две бургии, три или четири пъти късах оста и накрая счупи и капака на редуктура. китайските са по добри, само че с тях по трудно се уцелва мястото за дупчене щот се клатят. има все още руски с един голям редуктор май са най-сполучливи не си знаят годините а още въртят. ако е орано дълбоко май най добре е да запретваш ръкави и за няколко седмици си готов. успех!
  • G
    Миналата година изкопаването на 800 дупки 80/80 ми излезе около 900 лв. Платих 2 машиносмени на голям трактор + нафтата да дойде трактора на собствен ход на 50 км и да се върне. Тази година реших дупките ми да са по-малки, говорих с няколко човека които имат такава техника. Започна се едно ходене по мъките - 1 лв на дупка + транспорта на трактора, ама нямал платформа, нямал винетка, да съм карал пред него и ако има полицаи аз да платя евентуална глоба. Накрая се вслушах в съвета на баща ми - хванах 5 роми от селото за 15 лв на ден, да копаят на ръка. Дадох им по една права и по една крива лопата и о, чудеса всеки от тях на ден изкопаваше по 32 дупки 50/50 см. Всеки може да сметне колк ми е излязла дупката - 0,47 лв. Хранех ги, бира им давах да са доволни, не съм смятал точно, но крайната цена на дупка не вярвам да ми е излязла повече от 60-70ст. За в бъдеще си зная, никакви трактори, никакви свредели, а на ръка, хем по-евтино, хем никой не ти извива ръцете в последния момент.
  • D
    Да ти кажа честно, по-добре, ако не те мързи да работиш, си купи свредел и си ги направи сам. Само трябва да имаш предвид следното: Моторен свредел струва около 400 лв. нов, заедно със свредло. Свредлото, което върви по принцип с комплекта, е с диаметър 10 см., т.е. за да направиш дупки 60х60 см., трябва да направиш четири дупки/по ъглите на квадрат/ и да събориш пръстта между тях. 650 дупки, за да ги направиш по горния начин ще ти бъдат необходими около три-четири дни-зависи колко са ти здрави ръцете и кръста, както и зависи каква е почвата. Ще изразходваш и около 10-12 литра бензин и малко специално масло/т.к. тези свредели повечето са двутактови/. Ако ползваш услугите на трактор ще ти струва към 1 лв. на дупка, но предвид брой им може да се пазариш да падне цената на 70 -80 ст. Имай предвид, че дори да ги направи трактор след това част от пръстта се стича обратно в дупките при центробежното въртене на свредела и за такъв брой дупки ще ти трябват поне два-три човекодни, за да я извадиш. Пари и работа няма да спестиш при който и да е от двата варианта, но при първия ще ти остане повече мускулна треска и един моторен свредел, който ще ти бъде полезен и по-нататък/за дупки за ограда, за портал и т.н./. Успех в начинанието.
  • P
    между 50ст. и 1,5лв. , но ако питаш софианците от минист. на зем. и храните отговора е 6ст. на дукпа .. толкова са ми одобрили за подпомагане от проекта .. те ако ми кажат кой ще ми ги направи на тази цена ще ги призная...

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

БOЛЕСТ ПО МЛАДИ ЧЕРЕШОВИ ДЪРВЕТА !!!

kris200: Зимните пръскания с медни препарати правиш ли ги? Това е засега единственото решение за ог...

157 1

Кроене, череши

Здравейте. Исках да попитам, днес кроих череши около 10 годишни, но не успах да намажа вси...

508 0

Какъв амбалаж да избера - дървени или пластмасови каси?

Vitkov: Благодаря за информацията, освен каси за плодове,ще обмисля варианта да си закупя и бокс...

2382 6