Каква е телесната температура при козите?

• D
    Здравейте,Искам да попитам, каква е телесната температура при малките ярета?
  • D
    Благодаря Ви,за изчерпателният отговор.Бяха ми казали че е около 36-37 градуса.И понеже ярето ми беше доста омърлушено, а температурата беше 42градуса,го натъпках с антибиотик. Благодаря още веднъж.
  • D
    ректална температура яре 38,5-40,0 коза 38.6- 40.2 пулс яре 100-120/мин коза 70-80/мин честота на дихателните движения яре 12-20/мин коза 9-12/мин. След гонене и хващане от непознати всички показатели се повишават,трябва да се изчакат десетина минути да се успокои животното.

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

N

Болна коза

Здравейте! Ще съм много благодарен ако някой може да ми помогне със съвет за да спасим жив...

107 0
В

Построяване на козарник

Здравейте, понеже увеличаваме капацитета на стопанството и ни е нужен вече голям обор с вс...

324 0
M

Колко мляко дава една коза като ббм

Nikolay: Миро , аз също обмислям този вариант , но съм в процес на развъждане на животните и засега...

805 1
С

Кaкви сa цените нa млякото в моментa и кои облaсти?

Здрaвейте колеги, кaкви сa цените нa суровото мляко и в кои облaсти, зa Ямбол и окръгa ?

814 0
В

Окозване

Здравко: Препоръчвам ти на 3-ия ден да започнеш да й даваш по-малко храна от обичайното. Нека това...

347 1