Ремонт на балопреса.

• S
    Колеги, споделете опит. Буталото при която и да е балопреса от момента на срязване на порцийката маса / сено или слама/ до набиването в балата изпитва най голямо натоварване. В този момент зъбите на пинъона и короната от редуктора които към момента са зацепени са най натоварени и това са едни и същи зъби при всеки ход. С течение на времето материала се уморява и ще доведе до счупване. На времето /ТКЗС/ в ръководството на КИРГИСТАН /балопресата/ се препоръчваше преди всеки сезон пинъона и короната да се презацепват с цел по равномерно износване на редуктора. Аз вече за четвърти сезон балирам с МАССАЙ ФЕРГЮСАН. и подобна профилактика не съм правила а бог знае дали преди това е правено подобно нещо. Зная как трябва да се направи, но е много тежко и трудоемко, затова не ми се захваща, а пък от друга страна си е за страх. И така колеги, споделете, някой от вас правил ли е подобна профилактика. БЛАГОДАРЯ ВИ.
  • K
    Az suhto sum chuvam za podobna praktika,da se vurtqt zubite na reduktora,no nikoga ne sme go praveli. Ot mnogo vreme baliram s edna nemska slamopresa k-453,ediniqt mi traktorist cql jivot e karal takova chudo,daje na obuchenie v germaniq e hodil kato dokarali takiva v TKST-o,i bqh mu kazal vednuj da gi zavurtim tez kolela v reduktora,kategorichno mi otkaza,kaza che otvori li se toz reduktor bez da ima defekt riskuvam mnogo burzo da go pravq sled tova, Vsqka godina predi sezona na mashinata svalqme butaloto,pulen pregled na rolkite,noja zaduljitelno se dava da se natochi, ponqka smenqme po nqkoq shina kadeto vurvqt rolkite,ako e mnogo iznosena,sled tova vsichko se slaga po mestata edna hubava regolirovka i gaz.Ima li pravilna geometriq hoda na butaloto nqma problem za reduktora.

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Проблем с Джон Диър 342А

Здравейте, имаме проблем със сламопреса Джон Диър 342А, буксува шнека на подбирача. Натегн...

75 0

Каталог за Claas Markant 60

Здравейте, трябва ми каталог на резервните части за сламопреса Клас Маркант 60. Ако някой...

79 0

Специализирани сервизи

Не използвайте така наречения оторизиран сервиз Аделина 1016 ЕООД. На 12.05, около 11 часа...

126 0

Дълги бали от John Deere 342A

иво: колега би трябвало да е от врътката за размера на балите.ако ти са износени зъбчетата и ка...

246 1