Съвети за начинаещ с малко стопанство

• S
    Здравеите на всички! Искам да попитам няколко въпроса.Имам около 20-тина декара земя в южна България,по-точно област Хасково район Харманлийско.Искам да попитам с какво е най-добре да се започне да се отглежда и кое е най-добре за този район.Имам техника смисъл малогабаритен китайски трактор който смятам,че са тия декари ми стига. Ясно ми е,че от земеделието не се забогатява,но просто искам да се занимавам с това което ме влече и харесва.Благодаря предварително!
  • K
    аз съм от Ямбол, а нивата е в зем. на с.Каравелово с лице на асвалтов път просто да не ми седи така без да я ползвам ...
  • A
    Много зависи района където сте,почвата, има ли възможност да се направи поне 2 поливки, има ли някоя здрава баба или дядо да помага относително какъв доход очаквате
  • K
    а на по-малка площ? 4,5 дка ... ? какво можете да ми предложите
  • A
    Привет колега. Щом си решил да сееш нещо на тези 20декара и си в Харманлийски регион,ще ти дам една отлична идея, на която ще имаш осигурен пазар. Лично мога да изкупя продукцията, обади се на телефон 0878-488-310,Наско. Можем да се срещнем и уговорим.
  • S
    И аз си мислех за зеленчуци но според вас кои са най-сполучливите за моя район. Знам,че при тях сичко е до годината .
  • A
    Колега незнам с 20 декара ако се пробваш в зърнопроизводството дали ще се развиваш, може би е подобре да пробваш с Годжи Бери или Арония .Имат добра цена на изкопуване особено в чужбина .а се и водят био продукти.Пожелавам ти успех с каквото и да се захванеш.
  • W
  • M
    ))) Вярно бе, от земеделие се забогатява, и то много!!! Като в оная приказка - "Ори, мели, яж!" ))) Защо броиш субсидията... отчети разходите по производство и труда, пък после брой печалба... ако остане нещо...
  • C
    На против с земеделие се забогатява и то доста ,но не с 20дк а с20 000дк само субсидията е 52 000лв.По принцип от декар се изкарват около 120лв чисти. Сам си направи сметка дали въобще си струва да се занимаваш само с 20дк успех.Може би с зеленчуци да имаш по голям успех.
  • F
    колега според мен засеи ги пшеница тая година.Никои не е почнал наготово с години се развиваш и все нещо не стига

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта