Норма на торене N:P:K 15:15:15

• T
    Колеги, някой може ли да помогне с норма на торене с N:P:K 15:15:15?\r\nПуснал съм запитвания до някои от предлагащите го фирми, но предпочитам да чуя мнение и от вас.\r\n\r\nНовак съм в зърнопроизводството, планирам едни 50-75 дка пшеница и още 25 дка слънчоглед напролет и искам да направя план за работата, че късно се организираме.\r\n\r\nЗа пшеницата специално смятате ли, че е добре да изорем до около 10-ти октомври, след което сеитба с вкарването на NPK-то?\r\n\r\nДали да планирам и подхранване + валиране за ранна пролет?\r\n\r\nМного ще съм благодарен, ако някой сподели виждания.\r\n\r\nПС - почвите не са много плодородни, средна хубост.
  • Не е ли по добре да направя плитка оран преди дисковане за сеене на пшеница.
  • L
    Сега колега се вкарва тора.Преди последната обработка/дисковане /
  • M
    Здравеите искам да сея пшеница но незнам кога да вкарам нпк16-16-8.моля даите ми савет
  • V
    Искате ли по висок добив?С доказаното качество на птичата тор www.ecoreltd.com производство на органична тор насипно за листно подхранване и гранула за основно торене.тел. 0884799337 ПРЕДИМСТВА НА ПРОДУКТА - минералните торове,както и композитните се усвояват от растенията с 30-40 процента т.е. при съдържание на полезни елементи(N , Ph, Ka) 20 % ше се усвоят не повече от 7-8%,а в съшото време предлагания от нас продукт се усвоява от растенията 100 %.Действието на минералните торове е краткосрочно,действието на нашия продукт е дългосрочно.При използването на минерални торове се образуват химични съединия , които са вредни,а понякога и опасни за здравето на човека.При нашия тор няма този проблем
  • V
    wwwecoreltd.com organi4na tor v saita ima normi na torene za vsi4ki kulturi
  • A
    Най-новите продукти в Европа, а вече и във България за торене заедно със сеитбата на есенници или рапица са торовете "Микро ПМХ" или " Микростар СР ". Представляват микрогранулирани торове с размер на микрогранулата между 0,5 до 1 милиметра. ВНАСЯТ СЕ В ДОЗА ОТ 2 ДО 4 кг НА ДЕКАР единствено със сеитбата и ефекта им идва от това че стотици гранули от тора / един милион гранули в килограм тор / са в пряк контакт със семената. Микрогранулата е силно хигроскопична, лесно разтворима, фосфорът в тора е във водоразтворима и в лесноусвоима за растението форма. Фосфора от другите торове / ТСП, ДАП, НПК / не е в контакт със семето при сеитба. Фосфора от другите торове е далеч от растението, не се усвоява при леко кисели или леко алкални почви защото в единия сличай е фиксиран от желязото а в другия на калция. В гранулата на « МИКРО ПМХ « и « Микростар СР» има ко-формулант който елиминира тези фиксации на желязото и калция в различните случаи на леко алкална или кисела почва. Фосфора, който в тора е 40% / има и вариант с 50% / започва да се усвоява още с появата на микроскопичните коренчета на кълна, които подхранва и за няколко седмици превръща в мощна коренова система осигуряваща на младото растение един много бърз старт и много по силно братене. По този начин на внасяне не се подхранват плевели, както при площното разхвърляне. Не се губи енергия да се пренасят, разхвърлят и закопават хиляди тонове тор. За 1000 дка. са нужни не повече от 4 тона. Тези торове се внасят със специални апликатори, които фирмата вносител на тора доставя и монтира на фермерите БЕЗПЛАТНО. Въпреки че технологияте е иновативна и сега навлиза цената на ДЕКАР е с 20% по- ниска от площното разхвърляне на диамониев фосфат, ТСП, НП или НПК. За повече въпроси тел: 0889/ 499-132 Или на e-mail : [email protected] Изгледайте това филмче, за да видите ефекта при царевица : http://youtu.be/N1ozlvNbU78
  • T
    Благодаря и на двама ви. @Георги, съжалявам, късно го прочитам, ще запазя телефона и ще звънна в най-скоро време, ако имаш време да поговорим. Благодаря.
  • P
    съветвам те да си направиш анализ на почвата на базата на който да направиш нормата и съотношението на торта това е скъпа тор рискуваш да хвърлиш пари на вятъра
  • E
    Здравей, Торенето не е проста работа и НПК-то може би не е правилният тор от финансова гледна точка. А доколкото разбирам и закъсняваш с подготовката. Ако искаш ми се обади по телефона след 1-2 часа ще имам време и може да си поговорим - 0898857302. Поздрави, Георги.

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

течен азотен тор /uan при слънчоглед и пшеница

колеги споделете технология за внасяне на уан при слънчоглед и пшеница. може ли в 5-6 двой...

958 0

Торене с карбамид

lupo_93: Темата я има във форума

2031 2

Торене на слънчоглед след сеитба

htz180limited: Колеги,някой влизал ли е да тори с торачката слънчоглед след сеитба,с амониева?Има ли изо...

4548 7

Торене на слънчоглед 2016 - технология

DTT13: Аз използвам следната технология: При сейба 15-17кг.Yara Mila Complex с торовнасяне на се...

3577 2