Изкупната цена на млякото скача-истина или лъжа?

• F
    колеги млякото ми го изкупува мандра сакарела ямбол до сега на 0.49 без ддс първа категирия ферма .днес минаха бор чвор и ми предложиха 0.55 без ддс а можело да се разберем и на 0.57 .някой знае ли защо е тази голяма разлика и дали не е някаква временна зарибявка?
  • F
    Колеги пак ли дойде време да ни свалят цените? чуват се с слухове че от 1 март пада цената с 5 стотинки, как да я караме само на зелено ли?
  • F
    При нас също дават 65 ст. за 600 литра, ама Жоси още не са плащали фактурите за септември, а пък Жигларци-филипополис лятото плащаха с 3 месеца назад сега май пак я закъсали, други варианти май няма в Добрич?
  • V
    В Плевенско 65 ст Първа кат., има търсене на 70 до 75 ст, ама мляко НЯМА! За малко литри сега не ми се правят врътки да сменям изкупвачите, но на пролет Поживьом Увидим!!!!
  • V
    В Силистренско е 0.65 ст.но пак е малко.Зопта е 0.70ст
  • D
    колеги цените на млякото трябва да бъдат следните най малко цената на млякото трябва да е 1.20лвза 1литър мляко краве и козе и1.60 за овче и биволско
  • P
    Трета категория 50ст. Но това не е висока цена при цена на смеските 75ст за1 кг. 40ст килограм сено 50ст килограм люцерна , паша в региона няма храним от сега зле е работа. Колеги при така изнесените цени за цената на фуражите и съответно предлаганата цена за литър мляко, мислите ли каква трябва да е реалната цена за литър краве,козе и овче мляко?
  • F
    При нас има една нова малка мандра не дава високи цени, но досега чувам че плаща редовно на всеки 15 дни. по-добро предложение засега няма за моите 90 литра 1 категория- 52ст.
  • G
    Колеги, при вас каква е цената на краве мляко 1 категория? В Шумен Меком 0.52 лв/л Във Врачанско ли? Че там монопола е в председателя на млекопреработвателите в България. Па как не се намери някой да го попита от колко месеца не е плащал на хората млякото. За увеличение на цената ми говорите,като не ви е плащал от 5 месеца пък на някой и от повече, ето ти го увеличението.
  • F
    Колеги пишете колко литра давате на ден, защото цената е различна според литрите! При нас има леко раздвижване- мляко се търси ама несто не им се дават пари на мандрите, даже някои от тях не плащат редовно
  • D
    Мандра Жоси Чернолик 65 ст козе мляко
  • B
    Колеги кажете в момента какви са цените ,на които продавате. Аз съм в момента на 0,60 лв.(краве мляко ) , но май има и по- високи цени.
  • I
    Зимата цената така или иначе се вдига с поне 10 ст.
  • M
    То сезона за овчето мляко приключва, така че едва ли ще има покачване.
  • I
    за съжаление всички прогнози на сериозните анализатори най-вече в Европа са ,че цената на млякото няма как да върви нагоре. Държави като Холандия и Франция, ..Унгария ще определят цената на кравето мляко и в България. Ако говорим обаче за овче мляко, реално може да има покачване според мен с около 5-10 стотинки до края на годината.
  • C
    Регион Враца от 15. 9. 2012 55ст без ддс1кат . Трета категория 50ст. Но това не е висока цена при цена на смеските 75ст за1 кг. 40ст килограм сено 50ст килограм люцерна , паша в региона няма храним от сега зле е работа.

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

P

Земеделска земя и цената й

Здравейте, Решил съм да купя земеделска земя с инвестиционна цел - да я отдавам. Им...

571 0
К

коронавирусът и земеделието

Стефан: Какво правим със земеделските базари пазари и т.н.? ? Тази възможност за реализиране на пр...

478 5
I

Цена на лавандулата

Здравейте,колеги! Нека коментираме цената на лавандуловото масло за тази година.Някой от...

1241 0
I

Ориентировъчна цена на лавандулово масло през 2016 г?

: Здравейте, Изкупувам лавандулово масло за износ. При интерес от ваша страна ще се радв...

1734 2