Каква е очакваната цена на слънчогледа за реколта 2012 година?

• S
    kolegi kakva 4 o4akvanata cena na slan4ogleda i dali izob6to 6te imam kakvo da janem v tazi su6a
  • M
    Славчо...сегашната ситуация ни беше ясна още преди месец,но добре че има топ земеделци като изел с 14дк. земя,дето прорукуваха хипер цени,дори подстрекаваше да му четем постовете от май месец с блестящите прогнози за цените в световен мащаб.. Та добре,че има и топ лакоми тазове ( предполагам и ти също си запазил 18те си тона слънчоглед) и го послушаха да задържат продукцията,че да може сега и ние да направим някой лев на потния ви таз... По въпроса дали съм дребно търгашче,може само да гадаеш,но факт е,че не вие определяте изкупната цена...има по-умни глави от вашите, дето решаваме кое как ще става! П.С. За селяднджър бойсовете,които незнаяят,Таз-означава задници!
  • S
    тоя MAXIM няма ли кой да го срите до сега не съм го видял да пише нещо положително в който и дае форум, само се дразни с цените , да го е.... в търгашчето, вчерашно пишлеме ще се подиграва с труда на хората, естествено всеки търси по висока цена за продукцията си. предлагам админа такива директно банн на пеофила и на ай пи. Спекуланти като него са големи мерзавци.
  • M
    Немога да разбера,защо си пускате обяви,че продавате слънчоглед на 91+,като до преди няколко дни 95+ бяха нечувано малко...и чакахте цените от 1100+,че и нагоре..така като гледам.. царевичкта отива на 350+ от място и незнам кое е по-добре вече,да се продава веднага по жътва или да чакате да загубите по стотина лева от тонче за има няма две седмици..
  • P
    Цената е около 920 - 950 + , но в момента никой не купува , явно няма износ , а прерабоботвателите нямат средства да купуват големи количества . В момента се изнася пшеница за Гърция , а с обратен курс внасят царевица на 400 лв.
  • I
    Чух преди няколко дена 98 стотинки за Добрич , но с показатели. Не знам имало ли е действително такава цена . Вчера ми съобщиха , че за царевицата няма пазар на този етап.
  • D
    Колеги, какво стана с тези цени на слънчото ? Нещо няма търсене, отдръпнаха се търговците, а масларите се опъват за цените.
  • P
    Търсене има в момента, сигурно има и кораб. От три дни всичко живо звъни да купува на 950+. Но явно ще се чака жътвата в Украйна и Русия да приключи и тогава ще се решава нагоре ли, надолу ли.
  • K
    Тази година няма голямо търсене на слънчоглед....... Износа ли е слаб ....не знам на какво се дължи
  • P
    А за североизточна България какви са цените? 930+, масленост 41,5%, примеси -4%- продажба от преди една седмица.
  • K
    А за североизточна България какви са цените?
  • J
    Цената на маслодайният слънчоглед в региона около Свищов е около 930 лв. +ДДС за тон. Говори се че ще има малко повишение.Има изискване за чужди примеси до 4% и масленост поне 42-44%.
  • S
    Хора споделяйте от 1 седмица цена не е казвана... давайте от място от пристанище ...
  • S
    Във Варненски и Добрички регион масово се търси слънчоглед на цена-930+ддс.Има сделки на цена 950+ддс,но се изисква масленост над 44.
  • T
    Днес 930 лв/ тон.
  • T
    Варненско - 900 лв./ тон.

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Земеделска земя и цената й

Здравейте, Решил съм да купя земеделска земя с инвестиционна цел - да я отдавам. Им...

224 0

коронавирусът и земеделието

Стефан: Какво правим със земеделските базари пазари и т.н.? ? Тази възможност за реализиране на пр...

370 5

Цена на лавандулата

Здравейте,колеги! Нека коментираме цената на лавандуловото масло за тази година.Някой от...

978 0

Ориентировъчна цена на лавандулово масло през 2016 г?

: Здравейте, Изкупувам лавандулово масло за износ. При интерес от ваша страна ще се радв...

1604 2