Каква бензинова моторна помпа да си купя?

• S
    Здравейте колеги,\r\nискам да си взема една моторна водна помпа 3 цола, от къде мога да си я намеря? Кто марка вие какво ще ме посъветвате? \r\nИскам да поливам овошки и за това се интересувам. Като цена мога да платя максимум 400 лв. [dalavera]
  • К
    Вземате си от румънските за 500 лева на Рурис и забравяте за всякакви проблеми. Помпиш си вода и си свиркаш :D Успех с избора. Аз съм с румънска от миналото лято- без отказ.
  • к
    Аз си взех RURIS МР80. 3 цола, 7 коня, дебита е около 50 кубика на час. Ползвам я вече над година и няма отказ. 2 години гаранция си имат. Работи почти без газ и пълня пръскачката на трактора за 5 минути. Много добор изпълнения за 370 лева.
  • N
    Пич,нямаш ли кирилица на клавиатурата?задавай нормален въпрос ако искаш да получиш сносен отговор...по-лесно е за всички.
  • F
    dobar den az sam prohojdasht oshte v ovoshtarskiqt zanaqt imam 4 dekara vishni iksam da si napravq kapkovo napoqvane ta vaprosat mi e otnosno pompata kakva da bade kato marka cena ka4estvo dali da e skapa ili shte mi svarshi rabota i nqkoq ot 300 lv razpolagam s biudjet ot 700 lv shte sam blagoren za savetite vi blagodarq predvaritelno
  • S
    Ако ще е 5 или6 м прави геран а не сондаж;по-голям диаметър;ще събира повече вода и няма да имаш проблем със спускането на тази помпа--бензиновата.
  • S
    Ако ще вадиш вода от сондаж е важно да се знае на колко метра ще излезе водата.Ако е на 5-6 метра може да се ползва бензинова помпа. Препоръчвам ти Хонда. Ако водата е под 5-6 метра ти е необходима потопяема помпа, която обаче е на ток. В тоя случай може да ползваш бензинов генератор за ток като му сложиш газова уредба за по-евтино. Впрочем на Хондата също можеш да сложиш газова уредба. Мой познат така си полива градината и му излиза по-евтино.
  • K
    Тези помпи не са смукателни,а са нагнетателни.Това означава,че могат да теглят вода най-много от 7-8 метра и да нагнетяват до 30м височина,и са пригодени за поливане от открит водоизточник.За сондажите има други специални помпи,които се пускат по тръбата в зависимост от дълбочината на сондата.
  • S
    Здравей колега, имам 4 дк дървета. Смятам да ударя една сонда и да поливам с пвц тръби. Няма да е капково. Полето ми е почти равно макс. 1 м денивелация. Дължината на полето е около 150м, а ширина та е 30м.Ако взема помпа с макс напор 30м ,дали ще мога да се справя с да ги поливам с pvc тръби?
  • K
    Колега,нали знаеш,че е важно да се знае дали прасковите са ти 5 бр.,или 50 дк.Начин на поливане -гравитачно,или капково?Каква ти е денивелацията между водата за поливане и най-горната точка на градината ти,както и разстояния и т.н.Опиши малко по подробно,не се бой!Нещо като свободно съчинение.
  • S
    Ще поливам прасковени дървета. 2 цола дали ще ми стигне?
  • K
    http://www.agro-teh.bg/product/204/motorna-vodna-pompa-3-petrov.html Имам такава,само че 2",и съм много доволен.За какво смяташ да я ползваш?
  • S
    Китаиски на 320 лв има бол.
  • D
    за 400 лв само китаец.или 2 ра ръка по свястна марка.на хонда 3 цола за около 650-700 лв

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Childless Woman Problem Solution +91-8437857317 in Bhubaneswar

availble whatsapp number+91-8437857317 world famous astrol in world break wedding brothe...

6 0

Площи в добро земеделско състояние

Някой има ли вече качени парцели. Не знаем как са минали тези проверки. И дали сме изрядн...

66 0

Отглеждане на женшен в България

Ние сме южнокорейска организация, основана през 1990 година в България. Проект „Българска...

207 0

Списък с животновъди

SVB: В сайта на БАБХ - регистри, има списък на животновъдните обекти по населени места (отделно...

142 2

Балопреса

Здравейте колеги имам проблем с балопреса sipma 4010.Ако някой има такава преса моля да п...

30 0