Проблем с изписване на номер на пчелин

• G
    здравеитеrnаз съм пчелар от около 3 години и се опитвам да спазвам някои изисквания. работя с кошери Дадан-блат и миналата година трябваше на всеки кошер да рисуваме номер на пчелина, номер на кошера и колко семеиства има вътре . тази година обаче мисля да мина на многокорпусни кошери и се замислих къде да им пиша номерата на тях . мисля че не е удачно да е на корпусите защото периодично се въртят и след време не се знае кои корпус на кое дъно ще бъде . дъната пък ми се струват много ниски за това(7см). посъветваите ме къде да си сложа цифричките
  • L
    Колега няма изискване за големината на номерата на кошерите, напиши ги както ти е удобно , но задължително да е на капака.
  • J
    това с номерациите е трагедиа понеже се измислят все от хора дет нито разбират и нито смятат да разберат някога кое за кжо и 6то
  • G
    ами бях видял едни многокорпусни мисля че на изложението в плевен, но може и да се лъжа . та на тях капака беше около 3 сантиметра и лягаше върху възглавницата . та има ли някакво изискване за размера на цифрите ?
  • S
    Според последните изисквания номера се пише на капака на кошера. Отляво номер на пчелина. Отдясно номер на кошера - и броя на семействата в него.

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Разпределяне на рента за минали години

wladd: Белите петна са плащат за целия имот, "Новите" собственици нямат основание за получаване н...

210 1

Обработване на земя без договор

ZzZ: Ти си тарикат така че давай - жъни я! А като се окаже, че кооперацията има сключен едногод...

289 9

Право на дейност, върху земеделска земя?

solun1: Тряба да й смениш статута и тогава вече ще можеш да стройш.

137 1

Влизане в чужд имот, отъпкана пшеница

Веселин: Към полицията задължително. Подадохте ли и за предишните случаи? Трябва да ги регистрирате...

283 2

СПЕШНО!!! Подвеждаща информация/измама

За първа година съм земеделец.Наясно съм със селективните и с тоталните хербициди,но нямам...

697 0