Договор за рента

• A
    Може ли няко да ми отговори на тези въпроси моля ви. Миналата година 2020 си получих рентата от старият арендатор кой то след това спрял да се занимава и прехвърлил всичко на друг арендатор , вече е друг арендатора , аз не бях уведомена за смяната на арендаторите. Тази година аз реших да продам моята половина от нивите и ги продадох на новият арендатор , но той не ми каза че др. съсобственик е подписала договор за рента . Cлед сделката разбирам че има такъв догор, но от агенцията по земеделие ми отказват копие от договорът за рента , защото не аз съм го подписвала а др. съсобственик,А Когато е подписван този договор бяхме съсобственици. В колата арендатора ми даде документ , подписах документ чее ми е платена сумата за продажбата и се отказвам от претенции към продадените земи. всичко това става средата на април тази година. Та въпросите ми са: 1 . имам ли право на рента за периода до продажбата на нивите т.е частична ? 2. имам ли право да получа копие от рентата подписана от др. съсобственик тъй като тогава земите бяха и мои ? 3. и има ли право др. съсобственик да подписва договор за рента без мен, аз даже не бях уведомена за смяната на арендаторите ? Благодаря,

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Съвет за използване на сграда

Здравейте ! Търся съвет за използване на сграда. Имам неизползваема сграда в отлично...

70 0

Дайте съвети

solun1: Здравей. Това най-вероятно ще трябва да попиташ в Министерството на Туризма и Министерст...

59 1

С какво да засея неполивно място със площ от 6декара?

Теодора: Здравейте, и аз като Вас имам същите въпроси, ако желаете и имате идеи можем да сме си п...

176 2

гъби кладница

Пиша по повод темата за гъби Кладница за изкупуване, ако имате информация кой се занимават...

72 0

Почистване на земеделска земя

Здравейте! Понеже съм нов в бранша и бих се зарадвал на съвети! Закупил съм земеделска зем...

130 0