Какъв доход носи един кошер, при добра и лоша година

• C
    zdraveyte pchelari iskam da vi popitam kakva e dohodnosta pri losha godina i estestveno pri dobra ot edin kosher spodelete vashta dohodnost blagodarq [:bee:] [:bee:] [:bee:]
  • В
    Четох, четох и накрая исках да си прережа вените. Полезни бяха мненият на г- Лазаров, за което съм му благодарен. Но това което ми направи впечатление е, че 90% от пишещите тук са неграмотни. Особено създателят на темата "Цветко". Няма препинателни знаци, няма пълни членове, няма нищо. Не съм чак толкова голям (на 33 съм), ама чак такава неграмотност по наше време в сравнение със сегашното поколение мисля, че нямаше.
    • Д
      Ние неграмотните сме се учели от пчелари който не знаят кафе да сложат запетая .......... Но знаят как да те научат на всичко. А ти си слагай ЗАПИТАЙКИТЕ.......
  • Слушай сега бате си Ончо ! Само трябва да се научиш да ги разбираш пчелите от какво имат или нямат нужда. Мед се прави и от захар. Ако седнеш да чакаш само на чист мед жив зян ще станеш. Бухай яко захар в хранилката и те си знаят работата.
  • 9
    300 кошера ще ти трябват.
  • М
    Здравейте, радвам се, че има инициативни хора, които се занимават с това, да залагат на българското. Искам да попитам, защо не трябва да се говори за печалба, ето на примерно съм решил от това да се издържам, не ми се работи в заводи, не искам да имам шеф, не искам да ставам в студ и мраз да гоня рейсове и да работя в завода, искам да печеля и да си плащам сметките като си работя за мене, това лошо ли е? Защо трябва да бъдем работници на някой друг, да има работа, да има услия, но ти си решаваш и преценяш и ти си береш плодовете на труда, а не чорбаджията да ми казар БМВ най-новото, а хората едва да връзват двата края, които му работят, като работят за дребни суми и да биват експолатирани, та за един доход, с който да си покривам сметките и да си живея скромно 500-600 лв, т.е за година 7-8000 лв. да речем чисто, колко кошера трябват, при слаба година, това ми е минимума при слаба година и говоря за основен доход, мерси на всички.
  • Р
    Ангеле купи си два и ги гледай 2 години , за да натрупаш някакъв опит и знания. И тогава 20 броя. Иначе таблицата казва следното: За нови кошери : -20 х 90 лв = 1800 лв -20 отводки по 80 лв = 1600 лв ЕЙ ти разход от 3400 лв 20 кошера х 40 рамки с основи х 1.5 лв = 800 х 1.5 = 600 лв Станаха 4000 лв Сложи още 200 лв за препарати и транспорт ей ти 4200 лв.... Ако си майстор и направиш от 20 кошера по 25 кг мед - това са 500 кг... При цени на едно в момента 4.20 - печалба 2100 лв ПО цени на дребно 8 лв - 4000 лв... Но това си е чито хипотетично ако си майстор да направиш на първата година 25 кг от отводка, която трябва да си взел не по късно от 5 май и да имаш ресурси около теб и много слънчогледд..... Иначее без знания на края на годината приходите ти в данъчната декларация ще са 0 лв гранция, защото без знания не можеш да развиеш семейство за 40-50 дни
  • A
    I oste neshto po vsqko vreme li moga da zakupq pcheliti
  • A
    Zdravei te kolegi malko e rano da vi kaja kolegi no iska mise da stana za tova shte poiskam suvet ot vas ako zakupq 20 koshera kolko puri trqbva da vloja i shte ima li nqkakva pechalba a kato si ima na predvit che ne znam nishto ot zanaqta
  • V
    Кошерите лежак и роже-делон са за любителски пчелини до 20-30кошера, те са трудоеки за работа и не са практични. Отписването на лежака в България е грешка, което се доказва от добрите успехи на някои пчелари, работещи с тази система. Развитието на семейството в този тип кошер е различно и ако се подходи със знанията за ДБ или ЛР кошерища води до провали.
  • C
    pishete tochno po vaprosa interesuvame dohodnosta po tochno nai veche za regionote vraca i yambol
  • E
    Ако трябва ще им сложиме gps след прегледа - ако се установи нездоволително свършена работа, веднага слагаме - да си знаят, че са под контрол и мърдане няма!
  • G
    Ехо пчеларите вие спите а бръбарите бачкат [banan-kufee] Под- полковник Найденов каза да им слагате GPS и да наблюдавате кои работят [:bee:]
  • E
    То и на наште бръмбари сме им поставили задача да събират,а преди това да се поразмножават, докато ние си пишеме по форумите, ама ще ги видиме какво са събрали при тази простудна обстановка [:bee:]
  • G
    Тия пчелари как се активизираха само [banan-kitara] [banan-kufee] по форумите, а моите бръбари събират [:bee:]
  • E
    Конкретно на въпроса - ако не умре кошера се вади от 10-40 кг. чист мед от кошер на година - без подхранване с разни глупости (сироп,глюкоза) по време на паша. Естествено възможни са изключения от тези количества. Ако има много медоносни растения наблизо - супер! По нашия край вече не садят такива и се разчита на паша от дивата природа - при това положение вадим към 25 кг.от кошер - 2*12 кг.на година най-грубо казано.
  • L
    Двамата големи пчелари К.Яковов и С.Тодоров които пчеларскват по системата на Гърдев подхранват целогодишно със суха захар с което стимолират семейството да развие много пчели , но от толкова много пчели се добива много прашец, но не и много мед понеже многото пчели и многото пило израсходват по-големи количества мед.Дори Тодоров го е казвал, че меда не го интересува интересува го прашеца и добива от един кошер около 5кг.прашец и 10кг. мед. Според мен може и да не се подхранва със суха захар и кошери на Гърдев да се гледат като ЛР кошери без суха захар, един колега от нашия край практикува успешно пчеларство по този начин.

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Идеи за защита на кошерите

Трифон: Преди време четох за един кошер , който беше снабден със защитна система. Май го представи...

147 1

Какви са изискванията за пчелин?

Здравко: Здравей! Тук можеш да прочетеш полезна информация - https://www.naas.government.bg/bg/...

255 1

Полезно ли е подхранването със захарен сироп през пролетта?

Mitko: Зависи от много неща. Например в моя район си трябва. Даже не чакам да дойде пролетта. Зап...

382 3

Осиротяло семейство

OSZ: Ако е станало търтовка ще има търтеево пило.... Аз бих ги смесил като ги напръскам с разре...

169 2

Имам едно въпросче

alex93: izvinqvam se za latinicata prosto nqmam kirilica! Kolega kato cqlo nqma znachenie dali sh...

674 4