Искам информация за добиви, отоплителни разходи при засаждане оранжерии на хидропоника

• I
    Решил съм да да засадя 10 декара оранжерии на хидропоника и ще сам благодарен за малко инфо по темата(добиви,отопление като разходи и т.н)
  • I
    lithovit.global-rts.bg lithovit.net
  • K
    Няма такава фирма в България, която да е изработила технология, всички фирми ще ти вземат парите и после сам ще се оправяш (ако можеш).Всички обещават, а де факто гаранциите са нулеви!! А ако се обвържеш с кредит от банка си изцяло зависим от фирмата изпълнител
  • I
    Наистина има но повечето информация е от фирми производители на тези компоненти, а аз се интересувам от информация от реални производители и какво показва практиката ------------------------------- Практиката е каквото ти кажат фирмите, а не теоретиците от форума! Фирмите знаят и са разработили технология, която трябва да се спазва за да има резултати. Иван спазва инструкциите и има печалба, Стоян не ги спазва и е вътре, кой от тях е "практик"? Един си продава стадото, защото от как го е взел е все вътре от него, друг го купува, защото от същите животни е на печалба. Практиката е това, което трябва да правиш за да си на печалба, а всичко останало е теория от "на чашка в кръчмата", "казаха по телевизията" и "един във форума писа".
  • V
    на хидропоника храненето е много важно. ако не си се занимавал започни на почва.после е и доста по скъпо удоволствие. отоплението си е отопление и струва парички. когато цената на газа беше 400 лева една нощ на 60 декара при минус 5-6 беше 10 000 лева. направи си сметка при цена 6-700 колко е в момента и - 20. в момента знам поне две оранжерии на хидропоника които пустеят- според мен е ясен показател, за себестойността печалбата. единствения вариант за отопление е твърдо гориво и алтернативни източници- слама стърготини, люспа от семки и прочие. ама там нещата с котела са много важни.
  • K
    [:slap:]
  • A
    Аз съм подържал и частично изграждал хидропонна система на 45дк.Много е тънка границата между успеха и провала с тази система
  • I
    Наистина има но повечето информация е от фирми производители на тези компоненти,а аз се интересувам от информация от реални производители и какво показва практиката
  • P
    Илия,в Гугъл има много инфо по темата.

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Дайте съвет за краставиците

фермерчето: фузарийното увяхване е характерно при сухи почви и висока температура. трябва добре да поч...

268 1

Колко дка земя е необходима за изхранването на двучленно семейство?

анонимен: Ако е със зърнени култури, поне 1000. Ако е с някакви плодове и зеленчуци - работа от сутр...

1182 4

Изкупуване на корнишони в Старозагорска и Новозагорска област?

Здравейте,къде се изкупуват корнишони на едро в някоя от двете области?Нека който има инфо...

1510 0

Краставици сорт Пролог

Някой може ли да ми каже нещо за тях или от кой източник да черпя информация ? Искам да р...

10378 0

Няма ли да има, второ плащане по мярка 112. за периода 2007-2013г.

Stoil: Подал съм заявката за второ плащане на 4.11.15г. И чакам.

2561 11