Колко дка земя е необходима за изхранването на двучленно семейство?

• Z
    Колко дка земя е необходима за изхранването на двучленно семейство?
  • С
    трябва ти кур и путка един декар прайш 10 чавета инвалиди и взимаш 10 бона на месец за сакатите
  • Z
    освен земята имаш нужда и от собствена техника. Без техниката по-добре направо я давай под аренда. Та ето малко математика: 2-ма човека х1000 лв на месец = 2000лв. х12 месеца = 24000лв. При рента 60лв. са ти нужни 400 декара за отдаване под аренда. Ако въпроса ти е буквален - колко декара са ви нужни да произведете храна за изхранване на 2-ма човека, то и 10 декара ще ви стигнат за бостан, оранжерия, царевица и слънчоглед за кокошките и т.н. само че пак ще ви се наложи да продавате продукция за да покривате семейните финансови разходи за ток, вода и т.н. Познавам малки овощари които с по 20-30 декара преживяват, но за овощарство трябва начален капитал за разсад, плюс капитал за поддръжка докато дърветата влязат в плододаване, плюс поне 20 000 лв. за трактор, пръскачка, фреза и т.н. Накрая ще се наложи да работите от рано сутрин до късна вечер за да покриете липсата на останалата техника която нямате.
  • P
    С марихуана и половин декар стига!
  • а
    Ако е със зърнени култури, поне 1000. Ако е с някакви плодове и зеленчуци - работа от сутрин до вечер, но за изхранване не знам дали ще останат.

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Изкупуване на корнишони в Старозагорска и Новозагорска област?

Здравейте,къде се изкупуват корнишони на едро в някоя от двете области?Нека който има инфо...

1211 0

Краставици сорт Пролог

Някой може ли да ми каже нещо за тях или от кой източник да черпя информация ? Искам да р...

10192 0

Няма ли да има, второ плащане по мярка 112. за периода 2007-2013г.

Stoil: Подал съм заявката за второ плащане на 4.11.15г. И чакам.

2516 11

Добър ли ще е добивът на корнишони след предшественик райграс?

dafinkalazarova: Ами ако ти е обедняла почвата все тая каквото и да сложиш.... Вземи проба и виж да какво и...

1251 1

Отглеждане на краставици - съвети

Здравейте! От доста време искам да започна с отглеждането на краставици И искам да попитам...

2302 0