Колеги дайте мнение за ПУЛСАР

• B
    Добър ли е и ако не какво може да се използва вместо него ?
  • I
    Пулсара е нож с две остриета. Може да свърши прекрасна работа, а може и да смъкне добива - зависи от начина на употреба. Дозата от 120 мл, която се препоръчва напоследък е при наличие на Синя китка и стресира слънчогледа, особено при припокриване. При съвместна употреба с листен тор намалява значително добива. Ето и конкретни данни от експерименти през 2011 г: Доза 80 мл/дка плюс листен тор - добиви от 260-280 кг/дка Доза 120 мл/дка плюс листен тор - добиви 150-200 кг/дка. И при двата варианта контрола върху бутрака и паламидата е много добър и не се различава съществено. При наличие на Синя китка и доза от 120 мл, листен тор се внася около 7 дни след третирането с Пулсара. Пулсар плюс Стомп вегетативно е трагедия за посева и затова около 5-6 дни след третирането се влиза с листен тор за възстановяване и стимулиране на растенията. Иначе добива пада значително.
  • S
    Dinko най-нисък добив се получи при Стомп + Пулсар внесен вегетативно Страданието трая две седмици и това събори добива, а при Пулсара внесен сам при 5-6 лист, страданието отмина за една седмица... Третия вариант е наистина най-скъп, но пуска...
  • M
    Мисля да сея ЛЖ 5663 тая година. Може ли да го пръскам само с Пулсар без др препарат и ще има ли ефект само с Пулсара?
  • R
    тази година сях сланчоглед на пионер пръскан с експрес но несъм доволен на ЛЖ пръсках с пулсар той действа на житни и широколистни страхотно стомпа който го дават почвено е много скъп може да бъде сменен с друг по евтен пример харнес пръскал съм и люцерна с пулсар има голям ефект
  • D
    а наи лошия резултат при кои вариянт беше?
  • M
    Аз съм доволен от препарата при LG5663. Внесен вегетативно,при по влажна година дава много добър резултат.
  • S
    Правихме опит през 2010-2011 с един от агрономите на Лимагрейн със слънчоглед LG5663cl, изпробвахме и трите варианта Пулсар, Пулсар+ Стомп вегетативно и Стомп почвено+ Пулсар вегетативно, най-чисто поле и най-висок добив ( при равни условия) даде третия вариант, Стомп почвено и Пулсар вегетативно. Той сподели, че в по сушави години Пулсара сам действа по добре, всичко е въпрос на природа...
  • V
    Може би знаеш но и аз да пиша Пулсар само за клеарфилд толерантни хибриди + стомп нов е най добрата технология според мен. Може и да не се конбинира със стомп но се авява вторично заплевяване..
  • S
    За люцерна ли ще го ползваш, там дозата е по-малка
  • B
    е имам му разходните норми - няма страшно от предозиране
  • S
    Според мен препарата е добър,стига да не предозираш посевите.Ползвам го вече няколко години и съм доволна.

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

R

система за оповестяване

rosi11: гледам номера от снимките от очертаването, където номера започва с екате и още две числа,...

135 1
П

Заместител на линурон при кориандър

Иван: Колега намери ли препарат за кориандъра ?

618 3
S

Третиране на шитни плевели

lupo_93: Поникнал е овес.

1765 1
K

Запечатка на слънчоглед - споделете съвет

stamen2000: kak taka do sega ne e poniknal

3874 4
J

Фунгицид при слънчоглед

Cheha: И аз съм се замислил по този въпрос, но смятам да поизчакам с фунгицида защото съм пръскал...

321312 4