Кога трябва да е началото на пролетната резитба?

• G
    Искам да попитам по-опитните колеги, дали вече е време да се захвана с пролетната резитба на овощната градина - имам насаждения от вишни и череши, които са в района на гр.Шумен. Миналата година ги рязохме около средата на м.март, но ми се струва късно... Какво ще кажете?
  • G
    вярно, ще питам
  • M
    И ето една година по-късно, въпросът е същия: - започнахте ли резитбите на овощките? Аз си правя сметка към края на тази седмица да изрежа тези които посадих миналата есен, тъкмо да загрея за големите дървета Питайte Маргита Костадинова или на www.razsadnik.com
  • P
    тези дни режем яко,че ако се влоши времето трайно няма да смогнем, малко късно започнахме но се надявам до средата на март да привършим
  • G
    И ето една година по-късно, въпросът е същия: - започнахте ли резитбите на овощките? Аз си правя сметка към края на тази седмица да изрежа тези които посадих миналата есен, тъкмо да загрея за големите дървета
  • G
    Вчера оправих около 2дка вишни, и да чукна на дърво не видях някакви поражения от студа. Само че е доста кално и май ще трябва да изчакам още 3-4 дни преди да довърша, че ще си отъпча градината
  • I
    Колега Пасков и аз така смятам да направя. Ще режа по-късно, че с тия студове не може да няма фира, а тя не може да проличи все още. Личи си, но не съвсем.
  • V
    КОЛЕГА ПОРАДИ ЩО РЕЖЕШ ЧЕРЕШИТЕ? НЕ, ЧЕ МНОГО РАЗБИРАМ АМА НЯКЪДЕ БЯХ ЧЕЛ ЧЕ ЧЕРЕШАТА ИМА МЕХАНИЗЪМ ЗА САМОРЕГУЛИРАНЕ НА РАСТЕЖА.
  • P
    обикновено започвам резидба края на февруари началото на март но тази година първо ще пръскам после ще режа
  • G
    Има ли връзка между това дали съм провел резитбата на пролет или есен и пораженията от сланите?
  • P
    ЩО НЕ ПРЕСТАНЕШ С ГЛУПОСТИТЕ
  • P
    ядем повечко имам търговци с които работя от години, с единия работим от 96г
  • A
    Понякога и края на март падат слани--а сега от изпаряването на снега и влагата може и мъгли и слани!!!!!!!!!!Аз черешите ги подрязвам--Кюстендилско--само есен,не ми се ще да унищожа дръвчетата!!!!!!!!! От такива слани--ранни и в едно планинско село имам Орехова гора и нищо не роди--такава беше годината иначе раждат!!!!!!!!!!!
  • P
    до Петър колега как пласираш толкова праскови
  • P
    при нас не е имало сняг само студ
  • G
    значи да я мятам въпреки, че снега не се е стопил още по нивите?

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

S

Ковид субсидирането

Здравейте , отново пиша тук защото "Agri.bg" е най-коректният и честен сайт в България. Ис...

182 0
С

черешите в цяла България

Правителството уж щеше да помага на българските производители а сега затвори пазарите , ед...

356 0
И

Мнения за трактор Владимировец т25

Т25: Лично аз, от моя екземпляр съм доволен. С пръскането няма проблем. Е, кабината (за предпоч...

414 1
C

БOЛЕСТ ПО МЛАДИ ЧЕРЕШОВИ ДЪРВЕТА !!!

kris200: Зимните пръскания с медни препарати правиш ли ги? Това е засега единственото решение за ог...

702 1
S

Кроене, череши

Здравейте. Исках да попитам, днес кроих череши около 10 годишни, но не успах да намажа вси...

912 0