закупуване на държавна земя - стопански двор

• V
    знае ли някой реда за закупуване на имот който се води стопански двор
  • R
    Весо 87, били споделили успя ли да купиш парцел/имот от стопанския двор? В момента,аз съм в същата ситуация, искам да закупя парцел от бившите стопанки дворове(в момента превърнало се в бунище на селото), но от Областна Дирекция Земеделие,само ме отпращат. Сега не продавали,после чакали някакъв закон,после ще ли да правят нови парцеларни планове,и така вече около 2 години нищо не се случва. Кажи ти успя ли да се пребориш с бюрокрацията?
  • A
    Здравейте, Някой може ли да ме насочи, в кой сайт да търся обявените за продан селскостопански постройки? apofis11, не виждам да си качил сайт.
  • M
  • N
    Да цената е над данъчната плюс данъци,такси и парички за мошенниците които висят на търга за да ти товарят цената.
  • M
    Молбата е в свободен текст.Цената е малко над данъчната.Става въпрос за земи негодни за възстановяване -тези върху които е имало сгради
  • L
    Щом е държавен трябва да отидеш в областната управа и там да питаш. Напълно е вероятно да има търг. Даже може да бъде и с други финансови средства. Например ПКБ-та( Поименни Компесационни Бонове)Имах такъв случай с държавна земя, но беше нива. Ако е общинска собственост отиваш в общината. А ,както казва колегата по-горе за евентуални дела или други тежести върху имота ,провери в съда, службата по вписвания.
  • N
    Първо трябва да проучиш как точно стопанския двор е станал държавен.Дали няма заведени дела за стопанския двор,защото е много вероятно при връщането на земята на собствениците същия да е върнат на хората и да има дела за него.Ако всичко е ок и стопонството е само и единственно на държавата при интерес към него би трябвало да се назначи тръг.
  • S
    свободен текст, и чакаш областна по земеделие да се накани да я пусне на търг.
  • V
    хубавото в моя случай е че няма никаква сграда, а е празно място. Аз разбвах че някаква молба се пишело до областната служба. Само че неразбрах каква е молбата . Дали е готова бланка или в свободен текст
  • A
    В този сайт има доста стопански дворове и телчарници по цяла България пуснати за продажба на цени 6-10 000лв-------------ако ти се инвестира може да си харесаш и закупиш и после ще се занимаваш с Общинската служба Земеделие да те субсидира--да го модернизираш!!!Вероятно с такъв бизнес искаш да се занимаваш---преценявай и действай Само гледай да е до хубав път---че аз с опела пропаднах по един селски път и спуках ухото на радиатора тогава!!!!!!
  • A
    v nasheto selo ima edna koshara za ovce koiato se vodi suborena.zemiata e durjavna.zada ima turg za zemiata triabvalo da niamalo postroika.niama ot kogo da ia kupim zashtoto se vodi gutnata i prodadena za material.xodix v sofia v mzx tam ni kazaxa triabva da gutnem postroikata da igraem na turg za zemiata i pak dasi postroim kosharata tovae
  • P
    отиваш в областната дирекция там има експерт който отговаря за ст.дворове те се водят ДПФ , от значение дали ст двор е в регулация или в земеделска земя.ако е в земеделска е по добре разправяш се само с въпросния експерт ако е в регулация се разправяш и с няколко с лужители в общината.до тук е добре но понякое врепе когато си мислиш че си към края на сагата се появява я кооператор да ти каже че сградата е на кооператорите който не си говорят ,или ликвидатор който казва товае на кокоп.тя е фалирала но не е закрита и др. подобни който те бавят във времето и изкат някакви пари

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Разпределяне на рента за минали години

wladd: Белите петна са плащат за целия имот, "Новите" собственици нямат основание за получаване н...

213 1

Обработване на земя без договор

ZzZ: Ти си тарикат така че давай - жъни я! А като се окаже, че кооперацията има сключен едногод...

292 9

Право на дейност, върху земеделска земя?

solun1: Тряба да й смениш статута и тогава вече ще можеш да стройш.

142 1

Влизане в чужд имот, отъпкана пшеница

Веселин: Към полицията задължително. Подадохте ли и за предишните случаи? Трябва да ги регистрирате...

285 2

СПЕШНО!!! Подвеждаща информация/измама

За първа година съм земеделец.Наясно съм със селективните и с тоталните хербициди,но нямам...

703 0