търся съдружие за отглеждане на кози

• M
    Търся съдружие за отглеждане на кози.С десет годишен опит съм.Осигурен пазар на продукцията.\r\nРазполагам с доилна инсталация за 20бр. кози.Нужно ми е финансиране.\r\nтел.0897218942
  • A
    bulgarite ne gi biva v kolektivniat sport za tova shte stradat sami .....no shte oceliavat prav si !!! a tova za purviat milion i na zapad e taka!!!sus sigurnosst
  • K
    или всички сме на принципа не ме питайте за първия милион за другите ще ви дам отчет до стотинка... аз пък съм на принципа нека се отчетем за първия милион...да видим кой как и от къде му са... и защо винаги се подценяваме ,че това което от години го правят в белите държави не може да се случи в българия,ами първо трябва да спрем да крадем и да си променим поговорките..."на ме ми е добре кога на вуте му е зле"....
  • K
    защо да се бъзикам,като и аз бих искал това да направя,ако имам финансиране,нали всеки трябва да има крайна цел...,естествено и затворен цикъл мандра...
  • A
    Mnogo gotin klip,evala !!! za sujalenie tova v BG. niama da go vidim pone oshte 100god. Garancia !!! ne se buzikai s choveka-toi pone se muchi neshto da napravi (tuka vseki ochakva suveti i kuraj) ....!!!
  • K
    http://www.youtube.com/watch?v=Bda12r1zOpg&feature=related ако имаме такава цел,както на клипа защо да се ограничаваме с 100-200бройки
  • M
    Зимата си отива но засега няма сериозни предложения.А сега е момента да се стартира
  • M
    При мен е по различно.Базата ми позволява да гледам по лесно 200-250 кози. 20 кози се доят за десетина минути.Докато се доят ядат концентрирания фураж.Това спестява много време и по важното е че всички са яли.нали знаеш при козите има доста битки и някой си остават гладни.и аз не искам повече от тази бройка защото се изтърват нещата
  • B
    Абе човек що искаш толкова много бройки да гледаш. Имам над десед години опит във овцевъдството и разбрах че най рентабилната и доходна бройка е до 120 овце. На тия овце мога най добре да им обарна внимание.Да ги напаса да ги оагна и да ги издоя. Имам възможност и 1000 да купя ама със тях съм сигорен че ще фалирам. И едно друго ще ти кажа.Не си ли оставиш ти млади животни никога няма да направиш хубаво стадо.
  • M
    Един наистина сериозен отговор.Наистина не е рентабилно да се отглеждат малко бройки кози като за основен бизнес. Търся съдружие защото хората се сдружават за да печелят и двете страни.Примерно има човек пари и желание за животновъдство а няма умения и знание в тази насока.Защо да не инвестира заедно с човек който е наясно какво прави.А на дребно да се занимаваш не си заслужава труда само.Ще си останеш само едно мизерстващо козарче с някакви мечти.И много години лишения.Защо като може всичко да стане много по рентабилно. И до другите колеги, всеки иска да бачка сам и да бърка в сам в паницата после ,но понякога се оказва празна.Направих ненужна инвестиция ,не ми преведоха субсидии и всичко приключи бързо.и за да продължа не ми трябват само пари.Може и само добри животни.Те парите са си в тях.А има и хора в чиито райони забраняват пашата.Защо да не премести при мен.Който е започнал с животни няма отърване.Все те човърка. Успех на всички
  • G
    Той за това търси спонсор през годините когато няма да дой
  • I
    Човекът хубаво пита, но това се прави в специализирани сайтове, каквито в момента тука няма, а и с много повече информация. Може да се почне с 10-15 кози, банков кредит или съдружие и от трите варианта най-добрия е съдружие, стига който го търси да знае какво иска, защото опитът ме учи, че мисленето е "дай едни пари, пък аз знам как да ги изхарча". То за пари всеки знае как да ги изхарчи, въпросът е да се спечели от тях, а при добре направено съдружие е нормално да се печели. Човекът има вероятно място, помещения, но няма пари за кози. Като започне с 10-15 кози не вярвам те да му отнемат по 1 час на ден, защото отглеждането на 200 отвема по 12 часа. Ние практиците мислим, че ще се гърби поне по 8 часа. След това започваме да се питаме какъв е смисълът да увеличаваш стадото от собствени приплоди, как ще им въртиш пръчовете, от къде ще ти търсиш, как ще ги подобриш и т.н. Основният въпрос дето в България още никой не го е вдянал - какви пари ще изкараш за да си увеличаваш стадото, като не продаваш женски, защото има основни практически неща, дето тука не ги разбраха даже най-едрите козари. Не, че не може да започнеш с 10-15 кози, но не е така лесно, както обикновенно се мисли. Съдружието е успешно, когато всеки знае колко иска да изкара.
  • A
    zashto niama da doiw kolega kinti ot kude
  • W
    ами така поне ще знаеш какъв е тамазлъка!и ако има такива дето не ти харесват ще ги бракуваш!БАВНО СТАВА АМА КВО ДА СЕ ПРАВИ!
  • K
    от миналото лято съм с 50 броя...на пролет искам пак да им пусна пръч,да видим на година два пъти ярене,тъй и тъй няма да доя оставям и сегашните ярета...
  • W
    до kuchkar приятелю и аз искам 15-20 000 дка накуп!ама тия с многото декари не се отказват!така че почвай с 5-10 кози аз с 20-30 дка и така!

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Колко мляко дава една коза като ббм

От известно време мисля дали да не си купя малко кози да спра да работя за хората а да раб...

151 0

Кaкви сa цените нa млякото в моментa и кои облaсти?

Здрaвейте колеги, кaкви сa цените нa суровото мляко и в кои облaсти, зa Ямбол и окръгa ?

438 0

Окозване

Здравко: Препоръчвам ти на 3-ия ден да започнеш да й даваш по-малко храна от обичайното. Нека това...

175 1

Печели ли се от кози

Kolega!: Колега, моят съвет e бегай от козите. Не е просто стока да се гледат. Отглеждането е специ...

657 2

Моля за съвет

т: Не го прави, по добре проси в София, ще си по-добре, поне ще си на печалба. В момента в к...

795 2