как се тори с юмз 6акл

• P
    купих си чисто нова торачка навесна ето такава http://tractorbg.com/bg/products/tororazpraskvachki \r\nще я карам с ЮМЗ 6АКЛ ,понеже съм нов в бранша\r\nискам да разбера на коя скорост да карам и горе долу с какви обороти искам да хварля тор около 25кг/дка знам че зависи от това на коя дупка е поставен шплента ,на коя да е ?\r\n\r\nБлагодаря ,предварително !
  • G
    От ляво се кара на 8м.а от дясно на 10/11м.диря от диря поддържа се една газ определя се една предавка примерно 2 на средна газ и другото е засичане от 5 години тоя с такава все го докарвам долу горе + _ 2/3кг.за парите си върши работа. [dalavera]
  • M
  • I
    Най-добрия начин за регулиране е на нивата. Слагаш 2-3 торби тор, отваряш торачката на първа степен, включваш на 2-ра(гледай да държиш педала на газта долу горе в една позиция, да приблизително с постоянна скорост) и караш на някоя нива, която и знаеш дължината и смяташ. Ширината на хвърляне мисля, че беше 8-10м на тея торачки и между другото от едната страна ще хвърля по-малко защото е с 1 диск. Най-добре е да вземеш човек да ти мери 8-10 крачки на всеки завой да имаш долу горе представа къде караш, иначе ще останат доста ивици не наторено. Успех.
  • K
    това е боклк торачка тогва
  • K
    торачката триабва да има таблица за нормите за торене
  • P
    колега дайте ми някоя схема ,да видя на коя дупка горе-долу как хварля и каква скорост прилежи ,че и търговеца няма никаква информация,
  • I
    Както е писал колегата пред мен караш на трета, е то си зависи и от обработката деако не е много добра и тръска по добре на втора Но на трета и при средно отворена торачка САС-25кг/дка, амониев нитрат-30кг/дка това е ориентировъчно
  • I
    Моита я карам на 3 скорос на обороти.За 25 киолграма горе долу требва да е отворена на средата но всяка тор тече различно и преди да почнеш основното торене требва да калиброваш торилката.сипваш 50 киолграма тор караш на 3 ако захвата на торилката е 12м за 25 киолграма на декар требва да минеш 167 метра.Мериш с пергела ако минеш 167м и ти остане тор отваряш или обратното затваряш
  • D
    Оборотите за разхвърляне на торта са 550об\м.ЮМЗ работи на тези обороти ,караш на втора предавка и трета без проблем.Поставяш шплента на дупката която отговаря на 25кг.Тези торачки имат таблица за скорост на трактора при определени кг.
  • B
    Колега зависи от отвора на торачката но обикновено се кара на 2

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Торачка Кун 40.2-хидравлична

Моля за мнения от колеги,т.е предимства и недостатъци,защото ми предстои покупка.Има дилем...

144 0

проблем

Спас: Колега нямам такава помпа но мога да ти дам идея за да скочи дебита на водата значи сее вд...

529 2

Здравейте колеги как да разбера колко хвърля пръскачката на декар.

proba: Не съм ти колега, но тъй като колегите ги е срам (от теб) да ти отговарят, ще опитам от об...

630 2

Турска торачка АGRIUMA

Торачката е 1200 литра с два диска.Колко метра покрива,коя таблица се гледа за настройка з...

244 0

Навесна вентилаторна пръскачка Agromehanica AGP 440 L с кули от двете страни

deo_79: Някой от вас закупил ли е тази пръскачка и здраво ли пръска?Споделете вашите впечатления з...

426 1