Избор на помпа за пръскачка - бутална или мембранна?

• I
    Колеги имам японски трактор 18к.с. със силоотводен вал 540-1250 об./мин. До сега пръсках овощията си с гръбна пръскачка, но взех бая да се уморявам последните години. Реших да си направя пръскачка с помпа, маркуч и пистолет/високо налягане/. Вече имам оферта от Елтрон Велико Търново - мембранна 40бара 784лв. без ДДС за пистолета 125лв. без ДДС. разни филтри, регулатори и бъркалки още 350лв. А и от Виссер-Опора за бутална помпа 50 бара 3200лв.Бихте ли помогнали с намирането на сайтове/страници с оферти за помпи?
  • Н
    Здравейте, дали някой е ползвал помпи за пръскане от тези които се включват направо в мрежата, тоест помпата и електродвигателя са заедно на един корпус (преносими малки помпи) а останалата част от системата представлява голям резервоар за разтвора и макара с мъркуч и накрайник с дюза. Дано съм го обяснил достатъчно разбираемо .. Ако някой знае къде се намират подобни ще съм благодарен да сподели.. Благодаря на отзовалите се.. Спорен ден.
  • I
    http://www.menghua.cn/product_show.asp?id=48 Ето това е помпата която купих за 250лв. с 2г. гаранция от ЕТ"Петко Петков ПЕКО" гр.Пловдив, но още не съм я ползвал.
  • N
    Със 600л. пръскам 50дка.-12л./дка.Дюзите са и 1,2мм. Карам я със тк-80 скороста е 11-12км. Ти със какво я караш твоята и със каква скорост ?
  • S
    Имам пръскачка Тарал 400 - пръска около 50 литра работен р-р на дка. С колко Л/дка работен р-р пръскаш с твоята пръскачка Ники ? Може ли да се намали или увеличи дозата за пръскане с тези модели на Тарал и по какъв начин ?
  • N
    Имам Кобра Тарал 600л със мембранна помпа 3 бр. мембрани.Създава доста добро налягане но аз я карам на 3 бара.На сезон най много да сменя една мембрана това непосредствено ме кара да сменя и маслото в помпата-3лв. мембрана и 0,5л масло за 3лв.
  • K
    Според мен буталните помпи са по надеждни и по-качествено работят.
  • G
    Колега интересно звучи директно на вала и без кардан без нищо друго директно маркучите вход и изход.Ако може снимка на монтирана помпа.
  • S
    Колега и аз проявявам интерев за тази помпа за 250лв както и другия вариянт на вала направо.Вече имаш ли впечатления?Ще съм благодарен да ми пишеш на [email protected] или поне телефон за връзка.
  • M
  • G
    колега Желев, напиши тел. за връзка. Помъчих се да ти пиша на л.с. но нещо не става.
  • J
    колега аз работя в фирма която се занимава стова при наз имаме ботална помпа която е използват за прекачен инвентар цената е 250 лв. с 2гд гаранция гр. Пловдив
  • V
    http://www.fluida-bg.com/bg/product-details.php?id_prd=59&id_cat=65 тази я имам вече 10-12 години работи безотказно ,20 атмосфери вдига и е към 300 лева с ддс, пръскам със работен захват 10 метра на щангова пръскачка и е супер, направил съм си и водоструйка през един кран!Няма какво да и се счупи , отварял съм я че веднъж ми протече едно уплътнение вътре са едни цилиндърчета дето се въртят по периферията и натискат по стените на помпата които са направени като отделни камерки !Много хитро е измислено няма бутала, мембрани и пр.много е просто а работи безотказно на 550 оборота, държа я на вън на снега на пръскачката,и пак работи, една година пръсках на една кооперация 5000 дка пшеница за 7-8 дена ги покрих
  • Z
    Kakva i da e kolega sled vreme pak se povrejda az li4no sam imal i ot dvete edni i sa6ti problemi po edno i sa6to vreme
  • T
    Колега погледни тук има доста добър избор и цени http://www.agrotehniki.com/index.php?option=com_content&view=article&id=60&Itemid=68&lang=bg

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Торачка Кун 40.2-хидравлична

Моля за мнения от колеги,т.е предимства и недостатъци,защото ми предстои покупка.Има дилем...

120 0

проблем

Спас: Колега нямам такава помпа но мога да ти дам идея за да скочи дебита на водата значи сее вд...

515 2

Здравейте колеги как да разбера колко хвърля пръскачката на декар.

proba: Не съм ти колега, но тъй като колегите ги е срам (от теб) да ти отговарят, ще опитам от об...

610 2

Турска торачка АGRIUMA

Торачката е 1200 литра с два диска.Колко метра покрива,коя таблица се гледа за настройка з...

237 0

Навесна вентилаторна пръскачка Agromehanica AGP 440 L с кули от двете страни

deo_79: Някой от вас закупил ли е тази пръскачка и здраво ли пръска?Споделете вашите впечатления з...

415 1