Био-отгелждане на зеленчуци - аквапоник

• S
    здравейте приятели,аз сам нова тук и искам да ви попитам какво мислите за био отглеждане на зеленчуци така наречено аквапоник,много искам дасе занимавам с това но не знам дали ще стане.Вие какжо мислите?
  • W
    Тази аквапоника за любители може да е идеална,но ако говорим за професионално производство доста криви ще ви излезнат сметките. А между другото аквапоника е отглеждане на растения във водна среда и никъде в това понятие няма споменато риба,ако разбирате латински и това че някой е комбинирал хидропоника и аквариуми не означава че това е аквапоника.
  • L
    http://youtu.be/j5PsEwZ8ZWs мини акавапоника http://youtu.be/uVZWk-8cmX4 и малко градски домати и в БГ ги поразбирваме тва Хайдро... тва аквапоник ли беше... и разни там азотни цикли... Целта е зарзавата,а рибата бонус Ядеш си ги ти и не се продават... Знаете за крав... и млякото
  • I
    Вярвайте ми - не съм виждал по-голяма безпросветност. ------------------------- Абе и аз му казвам това на този див народ, ама не слуша! Всъщност като ги гледам тези марули, освен ако няма още поне 1000 декара, криво-ляво магат да пречистят водата на два стайни аквариума.
  • V
    приятелю, пиши тук след година.ОК?
  • L
    Още един показателен клип: http://www.youtube.com/watch?feature=endscreen&NR=1&v=ep9scUGOmoU
  • L
    Решил съм да се захвана с аквапоника и ровейки в нета попаднах и на вашите писания. Вярвайте ми - не съм виждал по-голяма безпросветност. Хора, в нет-а има всичко, четете и се учете и споделете с другите наученото от вас. Ето как се гледат, краставици, марули, пъпеши и камара други неща и РИБИ!!! Някаква пенсионерка, някъде в щатите (покрай нейните клипове има още десетки такива). Ето ви линк: http://www.youtube.com/watch?v=f0I8kjn0KRY&feature=related
  • L
    Здравей те на всички от няколко години си играя с аквапоника и е доста интересно http://www.youtube.com/watch?v=r1xksHsHetE 200л аквариум+бидон 220л разрязан наполовина+още един бидон 220л Това е магданоз от семка,лампата е мое производство.С-мата е под земята. .Почвата е керамзит
  • V
    ГЛУПОСТИ НА ТЪРКАЛЕТА! БИЛ СЪМ АГРОНОМ В ДВЕ ХИДРОПОННИ ОРАНЖЕРИИ! И НЕ ЗНАМ ЕДНО НЕЩЕНЦЕ ДЕТО ДА Е БИО ТАМ!МОШЕННИЦИТЕ ТРЯБВА ДА БЪДАТ СЪДЕНИ ПО БЪРЗАТА ПРОЦЕДУРА!
  • V
    ГЛУПОСТИ НА ТЪРКАЛЕТА! БИЛ СЪМ АГРОНОМ В ДВЕ ХИДРОПОННИ ОРАНЖЕРИИ! И НЕ ЗНАМ ЕДНО НЕЩЕНЦЕ ДЕТО ДА Е БИО ТАМ!МОШЕННИЦИТЕ ТРЯБВА ДА БЪДАТ СЪДЕНИ ПО БЪРЗАТА ПРОЦЕДУРА!
  • E
    Извинявам се за рекламата...не беше умишлено, още повече, че така или иначе още не сме активирали сайта...но за биото ще кажа...ние сме производители на биотор от червен калифорнийски червеи и имаме възможности да произвеждаме биотор за хранителна среда в хидропонни и аквапонни системи на добри цени...а когато и средата е напълно контролирана, както е в тези системи, това е повече от био!
  • V
    Това е разликата между градинаря е търговеца! Защо смятате зеленчуците? Цената на 1 кг. есетрова е 10 лв. на едро с неограничен пазар. Едното е подчинено на другото. Самата дума "аквапоника" означава съвместно отглеждане на риби и растения, за разлика от хидропониката, която е само отглеждаве на растения в течна среда. Пишеш "аквапоника" в търсачката и излиза. В морето има калабалък висши растиния, но на нас за пример може да ни бъде познатия на всички(поне на нас практиците)воден хиацинт, който го има във всеки домашен модоем. На него да не му слагате тор за да се развива? Ако го оставите да расте пълни езерото за кратко време, защото черпи вещества от отпадъците на рибите. Така той пречиства водата и същевременно се храни. Лукът понася по-сладката черноморска вода и корените му по същия начин изсмукват отпадните вещества. е това е разликата между теоретик и практик. темата беше, че едно момиче( може би) иска да отглежда зеленчуци по модерен начин. А ти искаш да отглеждаш риби по екстравагантен. какъв лук кви пет лева.каква черноморска вода. или искаш да кажеш че от водния хиацинт ще правиш салата.
  • V
    Това е разликата между градинаря е търговеца! Защо смятате зеленчуците? Цената на 1 кг. есетрова е 10 лв. на едро с неограничен пазар. Едното е подчинено на другото. Самата дума "аквапоника" означава съвместно отглеждане на риби и растения, за разлика от хидропониката, която е само отглеждаве на растения в течна среда. Пишеш "аквапоника" в търсачката и излиза. В морето има калабалък висши растиния, но на нас за пример може да ни бъде познатия на всички(поне на нас практиците)воден хиацинт, който го има във всеки домашен модоем. На него да не му слагате тор за да се развива? Ако го оставите да расте пълни езерото за кратко време, защото черпи вещества от отпадъците на рибите. Така той пречиства водата и същевременно се храни. Лукът понася по-сладката черноморска вода и корените му по същия начин изсмукват отпадните вещества. е това е разликата между теоретик и практик. темата беше, че едно момиче( може би) иска да отглежда зеленчуци по модерен начин. А ти искаш да отглеждаш риби по екстравагантен. какъв лук кви пет лева.каква черноморска вода. или искаш да кажеш че от водния хиацинт ще правиш салата.
  • I
    Това е разликата между градинаря е търговеца! Защо смятате зеленчуците? Цената на 1 кг. есетрова е 10 лв. на едро с неограничен пазар. Едното е подчинено на другото. Самата дума "аквапоника" означава съвместно отглеждане на риби и растения, за разлика от хидропониката, която е само отглеждаве на растения в течна среда. Пишеш "аквапоника" в търсачката и излиза. В морето има калабалък висши растиния, но на нас за пример може да ни бъде познатия на всички(поне на нас практиците)воден хиацинт, който го има във всеки домашен модоем. На него да не му слагате тор за да се развива? Ако го оставите да расте пълни езерото за кратко време, защото черпи вещества от отпадъците на рибите. Така той пречиства водата и същевременно се храни. Лукът понася по-сладката черноморска вода и корените му по същия начин изсмукват отпадните вещества.
  • V
    иванов дай линк към нещо-без да обясняваш. като прохождах в занаята се занимавах малко с хидропоника. смятам, че е почти невъзможно съвместното отглеждане на риби и зеленчуци посочих ти защо-основно азота не е за подценяване и фосфорната киселина. за металите няма да говорим. ако имаш предвид, че в световния океан растат висши растения и риби Ок. само, че говорим за зеленчуци и риби.
  • W
    Колега Иванов това което си видял в нета може и да става за някой начинаещ,но показва колко си неграмотен по отношение на отглеждането на зеленчуци и че си доста далеч от земеделието,защото зеленчуци не се гледат по нета.А лук можеш да гледаш и във чиста вода между другото, но ти явно това не си го видял в нета и затова и не го знаеш

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Масла ( студено пресоване )

Здравейте! Да знае някой фирми изкупуващи масла от студено пресоване на фъстъци , орехи?...

86 0

Най-богата на фосфор растителна култура у нас?

Спец: Лапай хуйове има наймного фосфорв сперманджака!

558 2

Безпочвено отглеждане на ягоди

Здравейте. Нов съм във форума и като цяло към земеделието, но се излекувах с веганска диет...

644 0

Курсове за фермер

fermer123: Не се лъжи, ще те скъсат от административни идиотщини работници няма цените са ниски, стой...

2926 11