Най-богата на фосфор растителна култура у нас?

• G
    За растенията и в частност коя култура от растенията или животинските обитатели, които виреят и живеят в родния климат има най-богато съдържание на фосфор? Азота и калия са лесно постижими, с разграждането на зелени растения и калия - съответно чрез чиста дървесна пепел, но въпроса с фосфора ми е под въпрос. Засега съм се спрял на орех като богат на фосфор и лесно достъпен. https://www.bb-team.org/hrani/id/424099_oreh-angliyski За охлювите не съм сигурен като чисто и натурално месо, което мисля е богато на фосфор, но може би има по-богати на фосфор растения или животинки/насекоми. Морските дарове отпадат като вариант, тъй като съм далеч от черноморието, а и си говорим за хранене на растения все пак.
  • С
    Лапкай Чепове в белия сос има най много фосфор!
  • С
    Лапай хуйове има наймного фосфорв сперманджака!

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Безпочвено отглеждане на ягоди

Здравейте. Нов съм във форума и като цяло към земеделието, но се излекувах с веганска диет...

517 0

Курсове за фермер

fermer123: Не се лъжи, ще те скъсат от административни идиотщини работници няма цените са ниски, стой...

2855 11

Изкупуване на лимец

Търсим фирма за изкупуване на лимец

1671 0

Листни въшки

darwarbg: Бучиниш киснат във вода 1/5кг. поне 3 дни и след това с пръскачката обилно но мирише отвр...

1564 2