За качество на млякото - централен млекопровод?

• D
    Колеги животновъди,съгласни ли сте с мен,че за качествено мляко не е задължително да имаш централен млекопровод?
  • N
    При правилно измиване на доилния агрегат, чистотата на вимето при доене и използването на запечатки , може дори и да постигнеш по добри резултати от лошо обслужвана доилна зала. Но ако оставиш целият този процес без контрол си обречена на провал.
  • M
    Според мен централния млекопровод не е критерии за качествено мляко.
  • D
    Точно това искам да обсъдим.Ако стопанинът на животните обгрижва добре стадото си,поддържа помещенията чисти,съдовете дезинфекцирани,спазва изискванията за хигиена на доене и охлаждане на млякото-всички тези комплексни грижи са гарантиран резултат за качество.
  • A
    няма как да разберем докато млякото се купува на количество а не качество
  • S
    по принцип в млякото на козите съдържанието на бактерии и микроорганизми е най-малко.аз предполагам че тук става въпрос за кравето мляко да наистина не е важно с какво доиш,а каква хигиена поддържаш и да доиш млякото така че все едно го доиш за собствените си деца,но въпреки всичко искам да ти кажа че разликата да доиш с гюмове и с доилна инсталация е много голяма,дори и от гледна точка на това.че с доилната инсталация или доилната зала хамалогията е по-малко,но това пък е свързано с разходи затова всеки трябва да реши за себе си какво ще прави
  • S
    Аз си отглеждам на село две кози в понеделник пуснах едно пълно изследване на млякото им еи така профилактично по-скоро от любопитство.Днес ходих да си го взема и резултатите са масленост 4,76 ,протеини 3,20 и тн .Общ брой микроорганизми 21 000 хил.А максимално допустимите стойности ми казаха ,че са 1 500 000.За кравите са 100 000хил. Ние си ги доим козите на ръка в едно котле и това не пречи на качеството и хигиената на млякото .
  • D
    най-вече общ брой микроорганизми под 100 000
  • N
    Какво означава качествено мляко , според теб ? И ще се опитам да ти отговоря.

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Колко мляко дава една коза като ббм

От известно време мисля дали да не си купя малко кози да спра да работя за хората а да раб...

131 0

Кaкви сa цените нa млякото в моментa и кои облaсти?

Здрaвейте колеги, кaкви сa цените нa суровото мляко и в кои облaсти, зa Ямбол и окръгa ?

427 0

Окозване

Здравко: Препоръчвам ти на 3-ия ден да започнеш да й даваш по-малко храна от обичайното. Нека това...

168 1

Печели ли се от кози

Kolega!: Колега, моят съвет e бегай от козите. Не е просто стока да се гледат. Отглеждането е специ...

644 2

Моля за съвет

т: Не го прави, по добре проси в София, ще си по-добре, поне ще си на печалба. В момента в к...

789 2