Сертификация на биопродукти

• K
    Прочетох доста за сертифицирането за био продукти , но ще се радвам на още коментари.Тъй като ми престои след 1 , 2 месеца такова нещо Който е правил това, да сподели ако може от коя фирма е най-доволен ? Цени за определен терен и лоялността на фирмата ?
  • S
    Нямам толкова голямо производство за да търся пазар в чужбина, стига да не се спекулира със цените на биопродуктите те могат да бъдат достъпни за голям кръг от хора.Аз отглеждам лимец, биожито, камут, биобоб, както и биозеленчуци.Щом си решил да работищ в тази насока първо трябва да проучиш пазара. След това минава период между 3-5години преди да получиш сертификат.Семената ти трябва да са биологични придружени със сертификат.Минаваш анализ за тежки метали и пестициди и анализ на водата ако ще поливаш.Най рентабилно нещо няма просто стреляш аз лично така правя.Огледай асортимента в биомагазините.
  • K
    Благодаря за мнението! Аз съм нов в тази област , но твърдо съм решил от конвенционално да премина към биоземеделие като до края на лятото ще се свържа с някоя от тези фирми .До колкото знам са 10 такива сертифициращи фирми и разбрах, че най доволни са от чуждите. Аз въпроси имам много в тази област. Ако можеш да ми споделиш само на какви продукти е най рентабилно да се заложи според пазарното търсене. Предполагам пазара Ви е насочен извън България.
  • S
    Здравей, аз се занимавам с био продукти, фирмата с която работя е Лакон от Лясковец, невероятни са много коректни,ако желаещ мога да ти дам техните координати. Ако мога да бъда полезна с нещо друго пиши и успех в начинанието надявам се все повече хора да осъзнаят че няма нищо по-полезно от биологичната храна.

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Масла ( студено пресоване )

Здравейте! Да знае някой фирми изкупуващи масла от студено пресоване на фъстъци , орехи?...

86 0

Най-богата на фосфор растителна култура у нас?

Спец: Лапай хуйове има наймного фосфорв сперманджака!

555 2

Безпочвено отглеждане на ягоди

Здравейте. Нов съм във форума и като цяло към земеделието, но се излекувах с веганска диет...

639 0

Курсове за фермер

fermer123: Не се лъжи, ще те скъсат от административни идиотщини работници няма цените са ниски, стой...

2926 11